24° Açık
 • EURO 5.00
 • DOLAR 4.09

2 ayda 430 Çanakkaleliyi mutlu ettiler

Gündem - 23 Eylül 2017 11:32 A A

Çanakkale’nin önde gelen isimlerinin bir araya gelmesiyle kurulan Çanakkale Güç Birliği Platformu, geçen zaman içinde 430 Çanakkaleliye katkı sundu. Aylık düzenlenen toplantıda Dünya Bilek Güreşi Şampiyonu Ümit Burunlular’a da Kent Onur Ödülü verildi.

Çanakkale’nin akademisyenden iş adamına, işçiden emekliye, yöneticiden sanatçıya tanınmış birçok saygın ismini bir araya getiren Çanakkale Güç Birliği Platformu aylık olağan toplantısını düzenledi. Toplantıda Platform Başkanı ve kurucu akademisyen Gökhan Bayram konuşma yaparken, Kent Onur Ödülü ve Üye Performans ödülleri sunuldu.

Güç Birliği Başkanı Gökhan Bayram, platform üyelerinin, son 2 ay içinde, 100 çocuğa bayramlık, 23 yaşlıya kişisel bakım, 120 eve kurbanlık, 100 öğrenciye kırtasiye yardımı, 50 çocuğa kitap, 9 hastaya maddi destek, 12 kişiye iş, 8 öğrenciye okul kıyafeti, 5 aileye eşya ve gıda yardımı, 3 çocuğa kıyafet olmak üzere 430 insana katkı sunduklarını belirtti. Platform Başkanı, kısa süredeki bu başarının mimarları olan üyeleri tebrik etti.

Yoğun bir katılımın olduğu aylık olağan yemekli toplantıda Dünya Bilek Güreşi Şampiyonu Ümit Burunlular’a Çanakkalelileri gururlandırması nedeniyle “Kent Onur Ödülü” sunuldu. Aktiflikleri ve duyarlılıkları nedeniyle de 11 yaşındaki üye Emirhan Kılınç ve Çanakkaleli ihtiyaç sahiplerine Kırklareli’nden destek veren işçi Serhan Çetin ödüllendirildi. Yemekli toplantı yeni katılan üyelerin tanıtılması, önümüzdeki günlerde yapılacak çalışmaların paylaşılması ile son buldu.

Gündem - 11:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Kepez’de isyan ettiren görüntü!
  Hafta sonu havanın güzel olmasını fırsat bilip Kepez’deki piknik alanlarını kullanan vatandaşların arkalarında adeta birer çöp yığını bırakmaları bu kadarına da pes dedirtti. Piknik alanlarındaki çöp yığınlarının fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaşan Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, “Ücret de almıyoruz ama maşallah çok çok iyisiniz. Bulduğunuz gibi her tarafı tertemiz bırakmışsınız” sözleriyle ironi yaparak […]
 • 02
  Başkan Gökhan’ın hedefinde Bülent Öz mü var?
  Burası Çanakkale gazetesinde yer alan habere göre; CHP Çanakkale teşkilatını dizayn etmekle suçlanan CHP’li Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın şimdi de milletvekili adaylarına el attığı konuşuluyor. Gökhan’ın, geçtiğimiz günlerde Kamu-Der tarafından “yılın milletvekili” seçilen CHP Çanakkale Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bülent Öz’ün önünü kesmek için çalıştığı iddia ediliyor. Bülent Öz’ün parti tabanı tarafından çok […]
 • 03
  2018 Troya Yılı, ATM Dubai Fuarı’nda tanıtıldı
  Troya Yılı İcra Komitesi Üyesi, ÇATOD Başkanı Armağan Aydeğer ve beraberindeki heyet, ATM Dubai Fuarı’nda 2018 Troya Yılı’nı tanıttı. Armağan Aydeğer fuar öncesi katılımcılarla gün boyu toplantılar yapıp, toplu sunum eşliğinde 2018 Troya Yılını anlattı. İlginin yoğun olduğu toplantılar hayli verimli geçerken katılımcılardan tam not aldı.
 • 04
  Berlin’den yola çıktılar Çanakkale’ye geliyorlar
  Doğu Batı Dostluk Ve Barış Rallisi (Allgau-Orient Rally) Türkiye ayağı kapsamında 2018 Troya Yılı tanıtımına katkı sağlamak için Çanakkale’ye gelecekler. Avrupa, Balkan, Türkiye, İsrail ve Ürdün ayaklarını kapsayan Doğu Batı Dostluk Ve Barış Rallisi (Allgau-Orient Rally) Çanakkale’de boy gösterecek. Rallide yarışacak araçlar 2018 Troya Yılına katkı sağlanması için “Troya” temasıyla giydirildi.
 • 05
  1. Uluslararası Troya Çocuk Halk Dansları Festivali başladı
  Çanakkale Valiliği ile Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla Çanakkale Folklor Araştırma Derneği tarafından düzenlenen “1. Uluslararası Troya Çocuk Halk Dansları Festivali” başladı. Türkiye’den 10 okul ve 20 ülkeden halk dansları grubunun katılım sağladığı, 980 öğrencinin aktif görev alacağı festivalin açılış törenine, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ve protokol üyelerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. […]

HAVA DURUMU

24 Nisan 2018 SALI
23°
 • ÇAR 26.1°
 • PER 25.3°
 • CUM 24.6°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 110.059
  -0,79%
 • ALTIN 174.62
  -0,23%
 • DOLAR 4.087
  -0,50%
 • EURO 4.997
  -0,37%

GÜNLÜK BURÇLAR