Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
13° Parçalı bulutlu
 • EURO 6.44
 • DOLAR 5.81

AK Parti’li Turan’dan Çanakkale esnafına müjde

Siyaset - 4 Ocak 2019 15:57 A A

Çanakkale Öğretmen Evi açılışı, TBMM Grup Başkanvekili ve AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu , Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AK Parti, Ak Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider ve çok sayıda siyasi isim ile vatandaşın katıldığı geniş kapsamlı bir törenle yapıldı.

Törende bir konuşma yapan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan şu ifadeleri kullandı:

“Bir derdimiz var, bin dermana değişmeyiz. Bu coğrafyaya olan aşkımızı ifade etmek istiyoruz. Tüm birimlerimizle beraber gece gündüz çalışmaktan büyük keyif alıyoruz. Neredeyse değişmeyen okul, hastane kalmadı. Köylerin yollarında büyük mesafeler aldık. Yatırımlarımızda büyük mesafeler aldık. Ama istiyoruz ki 2019’da çok daha güzel işler yapalım. Çünkü biz biliyoruz ki bu millete olan borcumuzu ne kadar çalışırsak çalışalım ödeme imkanı bulamayız.

“ÇOK DAHA FARKLI BİR ÇANAKKALE’NİN HEP BERABER İNŞA EDİLDİĞİNİ GÖRECEĞİZ”

Çanakkale artık küçük yatırımlarla zaman kaybetmiyor. Bir boğaz köprüsü iddiası ortaya koyduk. Bu köprü Çanakkale’nin değil, Türkiye’nin değil, dünyanın en büyüğü. O köprü buranın tarihi demek, turizmi demek, tarımı demek. Biz tarımın büyümesini köprüye bağlayacağız göreceksiniz. Çünkü buranın insanı köylüsü üretiyor, pazar bulmada sıkıntı yaşıyor. Ama köprü olduğu zaman üretici buradan koyacak kamyonuna, tırına, aracına bütün eşyasını rahat rahat tüm pazarlara gidecek. Rehberlerimiz bu bölge, Troya’sı, Assos’u, şehitliği başta olmak üzere tur getirirken dışarıdan fazla tur getiremiyor. Neden, aynı gerekçeyle. Yağmurda karda gemi kalkar mı endişesi var. Ama köprü bunları geride bırakacak inşallah. Çok daha farklı bir Çanakkale’nin hep beraber inşa edildiğini göreceğiz.

“BUGÜN AÇTIĞIMIZ ÖĞRETMENEVİMİZ SAHİLİMİZDE EN GÜZEL YERLERDEN BİR TANESİ”

Troya 2018 yılı ilan edildi. Bu bağlamda o bölgenin tüm altyapısı, köyleri turizme kazandırılmak için büyük mesai harcandı. Müzesi, çevresi, altyapısı , açık hava müzesi gibi olan köyleriyle büyük mesafe kat ettik. O bölgenin ayağa kalkmasında Troya 2018 Yılı çok büyük bir katma değer üretmiş oldu. Yine o bölgemizde iki tane güzel köyümüz var; Kumkale ve Kalafat. Bu iki köyümüzün uzun zamandan beri su, kanalizasyon, içme suyu şebeke hattı talebi vardı. Müjdesini veriyorum, inşallah iki köyümüzün altyapı ihalesini yapıyoruz. O iki köyümüz de bu sıkıntıdan kurtulmuş oluyorlar. Bundan daha keyifli işler olmaz. Bugün açtığımız öğretmenevimiz, sahilimizde en güzel yerlerden bir tanesi. Avrupa standartlarında olan Çanakkale sahilinde çok özel bir lokasyonda. Zemin ve dört kattan oluşan, farklı fonksiyonlardaki odaların, salonların olduğu, öncelikle emekli öğretmenlerimize hizmet edecek olan özel bir yer. Dünyanın belki en güzel noktalarından bir tanesindeyiz. Ama çok eksiğimiz var. İstiyoruz ki bu eksikleri beraber çözelim.

“ESKİ ADLİYE BİNASINI YIKIN, PARK BAHÇE YAPIN DEDİK, SES GELMEDİ”

Ayhan beyle beraber geçmiş yıllarda dedik k; ‘eski adliye binası var yıkın kardeşim alın burayı, park bahçe yapın’ dedik, ses gelmedi. Onun dışında özel idarenin eski binası, ‘yıkın burayı park bahçe yapın meydanlar şehirlerin kimliğidir, şehirler meydanlarla anılır’ dedik. Ortada bir şey yok. Bunun çözümünün nerede olduğunu siz biliyorsunuz. Biz istiyoruz ki bu şehir ayağa kalksın. Biz istiyoruz ki burada çıktığımızda öğretmen evimizden Kepez’e gidelim yürüyerek, bisikletimizle. Ama bunlar için bizim milletimizin desteğine ihtiyacımız var. Bugün öğretmenlerimiz için bir iş yapmanın gururunu yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi; ‘dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır’ der. Her hizmet kıymetlidir ama öğretmene, öğrenciye olan hizmet bambaşka kıymetlidir. Biz öğretmenlerimize hizmet etmekten çok büyük gurur duyuyoruz. İnsanlarımızı ilmek ilmek işleyenler onlar. Evlatlarımızı, torunlarımızı bıraktığımız insanlar bu insanlar. Onların özellikle emekli olduğu yıllarda, boğazın en güzel yerinde zaman geçirmesinden daha keyifli bir iş olmaz diye düşünüyorum. İnşallah daha güzel hizmetleri hep beraber yapmaya çalışacağız.

“ÇANAKKALE ESNAFINA DAĞITILMAK ÜZERE BUGÜN 63 MİLYON LİRA PARA GÖNDERİLDİ”

Çanakkale esnafına, Esnaf Kefalet’in dağıtması üzere bugün 63 milyon lira para gönderildi. Bu büyük para. Sıkıntı yaşayan esnafımıza yüzde 0,5 faizle verilecek esnaf kredisinin çok kıymetli olacağı kanaatindeyim. Bu bölgenin esnafına iş yapmak hizmet etmek en büyük görevlerimizden bir tanesi.

“YENİ BÜTÇEDE EN BÜYÜK KALEM EĞİTİME AYRILDI”

Derslik sayılarımızda büyük bir artış oldu. Bundan 15 sene önce 340 binlerde olan dersliğimiz bu sene 560 bini geçti. Bütçemizi daha yeni biliyorsunuz Meclis’ten geçirdik. En büyük kalem eğitime ayrıldı. Öğretmene, öğrenciye ayrıldı. Bunlar çok onur duyduğumuz, keyif aldığımız işler. 15 yıl önce 40’larda olan derslik başı öğrenci sayımızı bu sene 18’e kadar düştü. Daha iyi olacak, eksiklerimiz varsa biz tamamlayacağız.”


Bu haber 6653 kez okundu.
Siyaset - 15:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Çanakkale Belediyesinden, Kepez Belediyesine iki hibe otobüs
  Çanakkale Belediye Meclisinin kararı doğrultusunda; belediye tarafından kullanılmayan iki otobüsün Kepez Belediyesine hibe edilmesi için düzenlenen Otobüs Devri Protokol İmza Töreni Başkanlık Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Bugün düzenlenen Otobüs Devri Protokol İmza Törenine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, Belediye Başkan Yardımcısı Özleyiş Çetin ile Çanakkale Belediyesi ve Kepez Belediyesi Ulaşım Müdürleri katıldı. […]
 • 02
  Başkan Oruçoğlu’ndan Geyikli’ye üniversite müjdesi
  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Ezine’nin Geyikli beldesinde, üniversite binası için tahsis edilmesi planlanan alanda Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu ile birlikte incelemelerde bulundu. Müjdeyi sosyal medya hesabından veren Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, şu ifadeleri kullandı: “Geyikli’de üniversite için hazırlıklar başlıyor… Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. […]
 • 03
  Çanakkale’nin eski Boğaz ve Garnizon Komutanı Gündoğdu yeniden yargılanacak
  15 Temmuz darbe girişimi sonrasında gözaltına alınan ve hakkında, anayasal düzeni silah zoruyla yıkma teşebbüsünden müebbet hapis cezası verilen, eski Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Serdar Ahmet Gündoğdu, yeniden yargılanacak. Çanakkale Gündem Gazetesinden Tunahan Ünsal’ın haberine göre; Yapılan itirazlar sonucunda, Yargıtay 16. Ceza Dairesi alınan kararı bozdu. Yeniden yargılamanın önü açıldı. Tuğamiral Serdar Ahmet […]
 • 04
  Yiğit Akkoyun Ankara yolcusu
  Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı yeni partide yer alacak olan Yiğit Akkoyun parti çalışmaları için Ankara’ya gidiyor. Partinin kuruluş aşamasında pek çok temaslarda bulunacak olan Yiğit Akkoyun çalışmaların kilit noktasındaki isimler arasında yer alıyor. Yiğit Akkoyun’un ismi, Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı partide Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Adayları arasında da geçiyor.
 • 05
  Bülent Turan: “Çan Termik Santrali’ne baca gazı desülfürizasyon tesisi kurulacak”
  AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çan Termik Santrali’ne baca gazı desülfürizasyon tesisi kurulacağını açıkladı. Turan, “Tesisin tamamlanmasıyla beraber Çanımızın havası daha temiz hale gelecek” dedi. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan konuya ilişkin açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “18 Mart Çan Termik Santrali, enerji arz güvenliğinin sağlanmasında, dışa bağımlılığın azaltılmasında ve bölgede […]

HAVA DURUMU

11 Aralık 2019 ÇARŞAMBA
13°
 • PER 12.7°
 • CUM 12.2°
 • CTS 13.8°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 108.113
  0,09%
 • ALTIN 273.80
  0,14%
 • DOLAR 5.808
  0,04%
 • EURO 6.436
  -0,13%

GÜNLÜK BURÇLAR

hgs bakiye yükleme
hgs bakiye yükleme
hgs yükle
çanakkale haber
çanakkale haber
Çanakkale Firma Rehberi
Çanakkale Yemek Siparişi
Çanakkale taksi
Buldun beni