Açık
 • EURO 6.57
 • DOLAR 5.81

AK Parti’li Turan’dan Çanakkale esnafına müjde

Siyaset - 4 Ocak 2019 15:57 A A

Çanakkale Öğretmen Evi açılışı, TBMM Grup Başkanvekili ve AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu , Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AK Parti, Ak Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider ve çok sayıda siyasi isim ile vatandaşın katıldığı geniş kapsamlı bir törenle yapıldı.

Törende bir konuşma yapan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan şu ifadeleri kullandı:

“Bir derdimiz var, bin dermana değişmeyiz. Bu coğrafyaya olan aşkımızı ifade etmek istiyoruz. Tüm birimlerimizle beraber gece gündüz çalışmaktan büyük keyif alıyoruz. Neredeyse değişmeyen okul, hastane kalmadı. Köylerin yollarında büyük mesafeler aldık. Yatırımlarımızda büyük mesafeler aldık. Ama istiyoruz ki 2019’da çok daha güzel işler yapalım. Çünkü biz biliyoruz ki bu millete olan borcumuzu ne kadar çalışırsak çalışalım ödeme imkanı bulamayız.

“ÇOK DAHA FARKLI BİR ÇANAKKALE’NİN HEP BERABER İNŞA EDİLDİĞİNİ GÖRECEĞİZ”

Çanakkale artık küçük yatırımlarla zaman kaybetmiyor. Bir boğaz köprüsü iddiası ortaya koyduk. Bu köprü Çanakkale’nin değil, Türkiye’nin değil, dünyanın en büyüğü. O köprü buranın tarihi demek, turizmi demek, tarımı demek. Biz tarımın büyümesini köprüye bağlayacağız göreceksiniz. Çünkü buranın insanı köylüsü üretiyor, pazar bulmada sıkıntı yaşıyor. Ama köprü olduğu zaman üretici buradan koyacak kamyonuna, tırına, aracına bütün eşyasını rahat rahat tüm pazarlara gidecek. Rehberlerimiz bu bölge, Troya’sı, Assos’u, şehitliği başta olmak üzere tur getirirken dışarıdan fazla tur getiremiyor. Neden, aynı gerekçeyle. Yağmurda karda gemi kalkar mı endişesi var. Ama köprü bunları geride bırakacak inşallah. Çok daha farklı bir Çanakkale’nin hep beraber inşa edildiğini göreceğiz.

“BUGÜN AÇTIĞIMIZ ÖĞRETMENEVİMİZ SAHİLİMİZDE EN GÜZEL YERLERDEN BİR TANESİ”

Troya 2018 yılı ilan edildi. Bu bağlamda o bölgenin tüm altyapısı, köyleri turizme kazandırılmak için büyük mesai harcandı. Müzesi, çevresi, altyapısı , açık hava müzesi gibi olan köyleriyle büyük mesafe kat ettik. O bölgenin ayağa kalkmasında Troya 2018 Yılı çok büyük bir katma değer üretmiş oldu. Yine o bölgemizde iki tane güzel köyümüz var; Kumkale ve Kalafat. Bu iki köyümüzün uzun zamandan beri su, kanalizasyon, içme suyu şebeke hattı talebi vardı. Müjdesini veriyorum, inşallah iki köyümüzün altyapı ihalesini yapıyoruz. O iki köyümüz de bu sıkıntıdan kurtulmuş oluyorlar. Bundan daha keyifli işler olmaz. Bugün açtığımız öğretmenevimiz, sahilimizde en güzel yerlerden bir tanesi. Avrupa standartlarında olan Çanakkale sahilinde çok özel bir lokasyonda. Zemin ve dört kattan oluşan, farklı fonksiyonlardaki odaların, salonların olduğu, öncelikle emekli öğretmenlerimize hizmet edecek olan özel bir yer. Dünyanın belki en güzel noktalarından bir tanesindeyiz. Ama çok eksiğimiz var. İstiyoruz ki bu eksikleri beraber çözelim.

“ESKİ ADLİYE BİNASINI YIKIN, PARK BAHÇE YAPIN DEDİK, SES GELMEDİ”

Ayhan beyle beraber geçmiş yıllarda dedik k; ‘eski adliye binası var yıkın kardeşim alın burayı, park bahçe yapın’ dedik, ses gelmedi. Onun dışında özel idarenin eski binası, ‘yıkın burayı park bahçe yapın meydanlar şehirlerin kimliğidir, şehirler meydanlarla anılır’ dedik. Ortada bir şey yok. Bunun çözümünün nerede olduğunu siz biliyorsunuz. Biz istiyoruz ki bu şehir ayağa kalksın. Biz istiyoruz ki burada çıktığımızda öğretmen evimizden Kepez’e gidelim yürüyerek, bisikletimizle. Ama bunlar için bizim milletimizin desteğine ihtiyacımız var. Bugün öğretmenlerimiz için bir iş yapmanın gururunu yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi; ‘dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır’ der. Her hizmet kıymetlidir ama öğretmene, öğrenciye olan hizmet bambaşka kıymetlidir. Biz öğretmenlerimize hizmet etmekten çok büyük gurur duyuyoruz. İnsanlarımızı ilmek ilmek işleyenler onlar. Evlatlarımızı, torunlarımızı bıraktığımız insanlar bu insanlar. Onların özellikle emekli olduğu yıllarda, boğazın en güzel yerinde zaman geçirmesinden daha keyifli bir iş olmaz diye düşünüyorum. İnşallah daha güzel hizmetleri hep beraber yapmaya çalışacağız.

“ÇANAKKALE ESNAFINA DAĞITILMAK ÜZERE BUGÜN 63 MİLYON LİRA PARA GÖNDERİLDİ”

Çanakkale esnafına, Esnaf Kefalet’in dağıtması üzere bugün 63 milyon lira para gönderildi. Bu büyük para. Sıkıntı yaşayan esnafımıza yüzde 0,5 faizle verilecek esnaf kredisinin çok kıymetli olacağı kanaatindeyim. Bu bölgenin esnafına iş yapmak hizmet etmek en büyük görevlerimizden bir tanesi.

“YENİ BÜTÇEDE EN BÜYÜK KALEM EĞİTİME AYRILDI”

Derslik sayılarımızda büyük bir artış oldu. Bundan 15 sene önce 340 binlerde olan dersliğimiz bu sene 560 bini geçti. Bütçemizi daha yeni biliyorsunuz Meclis’ten geçirdik. En büyük kalem eğitime ayrıldı. Öğretmene, öğrenciye ayrıldı. Bunlar çok onur duyduğumuz, keyif aldığımız işler. 15 yıl önce 40’larda olan derslik başı öğrenci sayımızı bu sene 18’e kadar düştü. Daha iyi olacak, eksiklerimiz varsa biz tamamlayacağız.”


Bu haber 6050 kez okundu.
Siyaset - 15:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Sabah Umurbey’le helalleşti, öğlen kendini astı!
  Umurbey’de yaşayan 64 yaşındaki Meryem Candar dün evinde kendini asarak intihar etti. Çok genç yaşta kocasını kaybeden ve hiç çocuğu olmayan Meryem Candar’ın yıllardır yaşamını tek başına sürdürdüğü bildirildi. HERKESLE HELALLEŞTİ 64 yaşındaki Meryem Candar’ın Cuma sabahı Umurbey’de kurulan pazara çıktığı, burada herkesin hatrını sorup helallik istediği öğrenildi. ARDINDA NOT BIRAKTI Öğle saatlerinde tek başına […]
 • 02
  Başkan Öz’den vatandaşlara gödek ikramı
  Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, Berat Kandili dolayısıyla vatandaşlara gödek ikramında bulundu. Etkinliği sosyal medya hesabından paylaşan Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, “Berat kandili sebebiyle öğlen gödek dağıtımını gerçekleştirdik. İkindi namazından sonra bütün camilerin önünden otobüsler kaldırarak hemşehrilerimizin mezarlık ziyaretlerini yapmalarını sağladık. Emeği geçen herkese teşekkür eder Hayırlı kandiller dilerim” ifadelerini kullandı.
 • 03
  Açı Koleji Çanakkale için gün sayıyor
  2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılında Çanakkale’de faaliyete geçmeye hazırlanan Açı Koleji, 28 Nisan’da Aqua Hall’de düzenlenecek lansmanıyla Çanakkalelilerle buluşacak. Yeni bir eğitim modeliyle öğrencileri buluşturacak olan Açı Koleji Kurucu Müdürü Necdet Çetin, “İlk, orta ve lise bölümü olan okullarında özellikle ana sınıfı bölümü için “karakter eğitimi” çalışmalarının akademik çalışmaların önünde yer alacağını vurguladı. Eğitimin ailede […]
 • 04
  Çan Belediyesinin toplam borcu 114 milyon TL
  Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, önceki yönetimden devraldıkları toplam borç miktarını 114 milyon 859 bin TL olarak açıkladı. 31 Mart Yerel Seçimlerinde CHP’den Çan Belediye Başkanı seçilen ve AK Parti’li selefi Abdurrahman Kuzu’nun iki dönemlik başkanlığına son veren Bülent Öz, ilk meclis toplantısında önceki yönetimden devraldıkları toplam borç miktarını kamuoyuyla paylaştı. Toplantıda kalem kalem borç […]
 • 05
  Özgür Ceylan: Kızılay arpalığa mı çevrildi?
  CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun cevaplaması için Meclis Başkanlığı’na verdiği önergede “Türk Kızılay Derneği’nin bir siyasal partinin arpalığı haline geldiği ve yönetimle aynı düşünmeyen şubelerin kapatıldığı iddiaları söz konusudur. Kızılay’da parti ayrımı yapmaksızın hangi milletvekillerinin kızı, damadı, gelini ya da ağabeyleri, kardeşleri şube yönetimlerinde ya da çalışan olarak görev yapmaktadır?” diye […]

HAVA DURUMU

21 Nisan 2019 PAZAR
 • PTS 14.8°
 • SAL 17.2°
 • ÇAR 18.8°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 96.861
  -0,03%
 • ALTIN 238.33
  0,17%
 • DOLAR 5.813
  0,20%
 • EURO 6.565
  0,51%

GÜNLÜK BURÇLAR