28° Açık
 • EURO 5.68
 • DOLAR 4.84

Alper Altınok: “Kepez’in ilçe olması için tarihi sorumluluktan kaçamayız”

Gündem - 23 Eylül 2017 15:37 A A

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın “Kepez isterse Türkiye’nin en büyük beldesini ilçe yaparız” açıklamasının ardından değerlendirmelerde bulunan AK Parti Kepez Belde Başkanı Alper Altınok, Bülent Turan’ın sözlerinin belde halkında memnuniyet yarattığını ifade etti.

Halktaki beklentilerin yüksek olduğunu belirten Alper Altınok “Sayın Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan’ın ‘Kepez isterse İlçe yaparız’ şeklindeki açıklaması hem bizde hem de halkımızda memnuniyet yarattı. Tartışmaların pozitif yönde geliştiğini görüyoruz. Azınlıkta kalan negatif düşüncelere de saygı gösteriyoruz fakat bunun biraz da bilgi eksikliğinden kaynaklandığını düşünüyoruz. Kendilerine gidip İlçe olarak Kepez’in kazanımlarının ne olacağını anlatmaya çalışıyoruz. Ama genel manada beldemizin ilçe olma yönünde halkımızda yüksek bir beklenti oluştu” dedi.

Kepez’in İlçe’ye dönüşmesiyle birlikte Kepez’de yaşayan insanların bankacılık işlemleri dahil genel asayişe dayalı bir çok şikayetlerinin de ortadan kalkacağını belirten Altınok “ Kepez her geçen gün gelişen bir yerleşim yeri. Nüfus bakımından, konutlaşmaya bağlı bir takım ihtiyaçlardan dolayı halk işlem yapmak için Çanakkale’ye gitmek zorunda kalıyor. Çanakkale hem merkez ilçe olarak hem de köyleriyle birlikte oluşan ağır yükü kaldıramıyor ve vatandaşımız aynı günde işini göremiyor. Mesela bir konut alacak ama kredi için bankalarda günlerce beklemek zorunda kalıyor. Kredi çıkıyor bu defa da tapu devir işlemleri için beklemek zorunda kalıyor. Nüfus kağıdını değiştirmek daha Kepez’li için zahmet oluyor. Kepez İlçe olunca Nüfus Müdürlüğü, Tapu Müdürlüğü gibi kurumlar gelecek ve her vatandaşımız işlerini buralarda rahatlıkla görebilecek. Mesela, karakol yok deniyor. Tek bir asayiş merkezi yerine İlçe Emniyet Müdürlüğü gelecek Kepez’e. Ruhsat işleminden birçok asayiş konusu İlçe Emniyet Müdürlüğünde olacak. Keza, finans kurumları bankamatik yerine bankacılık işlemlerinin yapılabileceği şubeler açabilecek. Devlet Hastanesi zaten Kepez’de, bu anlamda bir sıkıntı yok ama İlce Aile Sağlığı Merkezleri, poliklinik hizmetleri İlçe Sağlık Müdürlüğü eliyle yürütülebilecek. Bunun gibi diğer kamu kurumlarının Kepez’de İlçe müdürlüğü oluşturmasıyla Kepez’de hayat kolaylaşacak” dedi.
İlçe olmanın Kepez köylerine de büyük faydası olacağını vurgulayan Ak Parti Belde Başkanı Altınok “ Kepez, meyvecilik anlamında önemli bir üretim merkezi. Tarım faaliyetleri yapılıyor. İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile hem daha bilinçli üretim yapılabilecek hem de rekolte artırımına yönelik teknik destekler İlçe müdürlüğümüzden alınmış olacak. Balıkçılık konusunda da aynı durum geçerli. Ayrıca Kepez’de turizmi geliştirme olanağı da bulacağız İlçe olmakla birlikte. Kültür faaliyetleri daha da hız kazanacak çünkü İlçe müdürlüğü kurulacak. Eko turizmi geliştirme, köy pansiyonculuğu ,antik alanların turizme açılması gibi Kepez, gizli kalmış değerlerine öne çıkarma fırsatı yakalamış olacak. ” diye konuştu.

Kepez’e yürüme mesafesinde olan Dardanos ve Güzelyalı’nın da Kepez mücavir alanına girip daha kaliteli ve yerinde hizmet alabileceğini kaydeden Altınok “Yıllardır olarak burnumuzun dibindeki Dardanos ve Güzelyalı, Çanakkale’ye bağlı olarak yaşatılmaya çalışılıyor. Doğal olarak hizmetler de yeterli şekilde gelmiyor. Kepez’i atlayarak hizmet götürmek zor olunca bu iki yerleşim yeri yıllardır üvey evlat muamelesi görüyor. Kepez’in İlçe imkanlarıyla oralardaki sorunlar da kalkmış olacak. Çevre ve Şehircilik İlçe Müdürlüğünün Kepez’e gelmesiyle daha kontrollü yaşam merkezleri, daha temiz kıyı şeridine sahip olacak. Bütün bunlar istihdam demektir. Kurumlarda istihdam edilecek personelin esnafımıza da katkısı olacak” dedi.

Kepez’in otomotiv sektörü bakımından Çanakkale bölgesinde en büyük şhowroom merkezlerine sahip olduğunu hatırlatan Altınok “Çanakkale’nin en büyük sağlık kurumları Kepez’de. Sağlık alanında bir merkez olduğumuz kadar otomotiv sektörü de Kepez’de hayat buluyor. Liman merkezi olmamız da artı değer katıyor. Keza Çanakkale’nin ilk 5 yıldızlı turistik öteli de burada. Turizm konaklamada niye iddialı olmayalım? İlçe merkezi olmamız bu sektörlere ilave olarak tarımda da Kepez’i iddialı hale getirecek. Bacasız sanayi olarak adlandırılan ticari hayat burada gelişecek. Çanakkale Gıda İhtisas OSB ihracatını Kepez’den yaparken burada Kepezli iş, aş bulacak. On sekiz Mart Üniversitesine yakınlığımız ile Kepez bir üniversite kendi niye olmasın? Üniversite öğrencileri Kepez’de kalıp buranın ekonomik hayatına daha fazla katkı sağlamasına olanak tanıyacak imkanların İlçe olmakla birlikte gelişeceğini hiç birimiz yadsıyamayız. Şehir hayatında, kırsal hayattı, eko sistemde Kepez Türkiye’nin göz bebeği ve ençok tercih edilen İlçesi olacaktır ve bu tarihi sorumluluğu almaktan hiç birimiz kaçamayız. Bizler İlçe olması için çaba harcarken her türlü siyasi kaygılardan uzak, sadece insan odaklı, vatandaşımızın daha rahat edeceği, girişimcilik ruhunun gelişeceği, gelecek nesillere bırakacağımız belki de en önemli miras olacaktır” dedi.

Gündem - 15:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Ellerin dert görmesin!
  Dün sosyal medyada yayılan “Fotoğrafçıdan damada anlamlı dayak” haberi doğrulandı. Malatya’da düğün fotoğrafçılığı yapan Onur Albayrak, bir düğün için fotoğraf çekimine gittiğinde yaşı küçük görünen geline kaç yaşında olduğunu sordu. Habere göre “15” cevabını alınca da “çocuk gelin fotoğrafı çekemem” diyerek duruma tepki gösterdi. Bunun üzerine damat, anlaşmayı bozduğu gerekçesiyle fotoğrafçı Albayrak ile tartıştı. Israrla […]
 • 02
  Bülent Turan: “Artık kalıcı istikrarın hakim olduğu bir Türkiye olacak”
  AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeminiyle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine resmen geçilmesinin ardından açıklamalarda bulundu. Konuya ilişkin görüşlerini sosyal medya hesabından paylaşan AK Parti’li Turan şu ifadeleri kullandı: “Tarihi bir gün yaşıyoruz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine resmen geçiş yaptık. Milletimiz verdiği oylarla kalıcı istikrarı tesis eden, millet iradesine dayanan bir yönetim […]
 • 03
  Çanakkale girişinde korkutan kaza!
  Mezarlık önündeki polis kontrol noktasında yer alan bariyerlere çarpan araç havada takla attı. Araç sürücüsü kazadan şans eseri yaralanmadan kurtuldu. Kaza bugün öğle saatlerinde Tekzen önündeki polis kontrol noktasında meydana geldi. Polis kontrol noktasındaki bariyerleri fark etmeyen sürücünün kullandığı araç, şiddetli şekilde bariyerlere çarpıp havada takla attı. Ters dönen aracın sürücüsü kazayı şans eseri yara […]
 • 04
  KADEM’den kadınlara el ürünleri kursu
  Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Çanakkale Temsilciliği, 10 Temmuz – 28 Ağustos tarihleri arasında kadınlara yönelik açacağı el ürünleri kursu yarın başlıyor. KADEM Çanakkale Temsilciliğinin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Kadınlarımıza yönelik el becerileri kapsamında açtığımız “İpek Kozası El Ürünleri” kursumuz yarın KADEM Çanakkale Temsilciliğimizde başlıyor” ifadesi kullanıldı.
 • 05
  Yeni yaşını eşiyle Gökçeada’da kutladı
  Yeni Rota Eğitim Kurumlarının güzeller güzeli müdiresi Duygu Kaplan yeni yaşını kutladı. Yoğun çalışma hayatından dolayı buldukları her fırsatı tatile çeviren Kaplan çifti doğum günü sebebiyle bu kez Gökçeada’yı tercih etti. Eşi Mustafa Bey ile gözlerden uzak baş başa kısa bir tatil yapma fırsatı bulan Duygu Hanımın yeni yaşını kutluyor ve bir ömür boyu mutluluklar […]

HAVA DURUMU

17 Temmuz 2018 SALI
28°
 • ÇAR 30.1°
 • PER 29.2°
 • CUM 30.6°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 145.903
  0,00%
 • ALTIN 193.48
  0,00%
 • DOLAR 4.843
  -0,06%
 • EURO 5.683
  0,09%

GÜNLÜK BURÇLAR