Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
14° Parçalı az bulutlu
 • EURO 6.31
 • DOLAR 5.70

Atatürk Ortaokulu’nda öğle arasına “Cuma” ayarı kriz yarattı!

Gündem - 5 Aralık 2017 11:36 A A

Eğitim İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş, Atatürk Ortaokulu’nda ders zaman çizelgesinin Cuma namazıyla çakışmayacak şekilde ayarlanmasına, çocukların pedagojik açıdan olumsuz etkilendiğini öne sürerek tepki gösterdi.

Konuya ilişkin basın açıklaması yapan Eğitim İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş, Cuma günü ders zaman çizelgesinin değişmesini veliler, öğretmenler ve öğrenciler istiyormuş gibi lanse ederek İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Valiğiliği kandırdığını iddia ettiği Atatürk Ortaokulu Müdürü Kemal Kocaoğlu’nun görevden alınması çağrısında bulundu.

Kemal Kocaoğlu imzasıyla yayımlanan zaman çizelgesinde, haftanın dört günü 11:55 – 13:05 saatleri arasında uygulanan öğle arasının Cuma günleri 12:50 – 14:00 olarak değiştirildiği görülüyor.

Ahmet Mantaş açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Çanakkale Merkez Atatürk Ortaokulu Müdürü Kemal KOCAOĞLU, bu okul müdürü olarak atanır atanmaz evlere şenlik bir uygulamayı hayata geçirmeye çalışmaktadır.

Okulun ders zaman çizelgesini Cuma Günü 5 saat, öğlen sonu 2 saat yaparak pedagojik olarak akıllara durgunluk veren bir yöntemi velilerin, öğretmenlerin ve öğrencilerin çok büyük çoğunluğu istememesine rağmen zorluyor da zorluyor.

Daha önce valilerden herhangi bir onay almadan böyle bir girişimde bulunmuş, Çanakkale Kamuoyunun veli ile öğrencilerin, öğretmenlerin tepkisi sonucu uygulanmayacağı söylenmişti.

Okul Müdürü Kemal KOCAOĞLU, İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ve Valiliği yanlış bilgilerle kandırarak sanki veliler, öretmenler ve öğrencilerden Cuma Günü ders zaman çizelgesi için talep varmış, onlar istiyormuş gibi bir istemle onay almıştır.

Oysa velilerin, öğrencilerin ve öğretmenlerin yüzde doksanı bu uygulamayı istememektedir.

Şimdi yüzde doksanın fikrini bir tarafa bırakıp sadece yüzde onun talebini hak saymak doğru mudur?

Bu uygulamanın pedagojik olarak faydası nedir?

Kaç veli, kaç öğrenci, kaç öğretmen bu uygulamayı istemiştir. Buyurun açıklayınız.

Olmayan bir talebi varmış gibi gösterip onay makamlarını aldatmak, yanıltmak suçtur.

Eğitim İş bu uygulamanın karşısındadır.

Daha önce Okul Müdürü Kemal KOCAOĞLU’nu ve İl Milli Eğitim Müdürünü bu konuda uyarmıştık.

Atatürk Ortaokulu gibi başarılı bir okulumuzu kaosun içine sokmak, Eğitimin dışında başka konuları okul gündeminde ve kamuoyunda tartışmak öğrencilerimize fayda getirmeyeceği gibi, birilerinin keyfiyetine hizmet edecektir.

Kemal KOCAOĞLU verdiği yanlış bilgilerle üst makamları yanıltmak suçunu işlemiştir.

Eğitim İş olarak Kemal KOCAOĞLU hakkında kendi idaresi altındaki kamu görevlisi öğretmenlerin, velilerin ve öğrencilerin istemiyoruz dedikleri taleplerini, istiyorlarmış gibi genelleyerek onay makamlarını yanıltmaktan suç duyurusunda bulunacağımızı belirtiyoruz.

Atatürk Ortaokulu Müdürü Kemal KOCAOĞLU’nun ders zaman çizelgesine onay veren İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ve Çanakkale Valiliğini kendilerine yanıltıcı bilgi sunan bu okul idaresini derhal görevden almaya davet ediyoruz…”


Bu haber 4748 kez okundu.
Gündem - 11:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Bakan Kasapoğlu Çanakkale’ye geliyor
  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu 20 Kasım Çarşamba günü (yarın) bir dizi program için Çanakkale’de olacak. Ziyaret hakkında bilgi veren AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Çanakkalemizi sık sık bakanlarımızın ziyaret etmesi bizleri mutlu ediyor. Şehrimizin kalkınması noktasında ciddi destekleri oluyor. Çarşamba günü Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu […]
 • 02
  Orköy Parkı yenileniyor
  Çanakkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Barbaros Mahallesi’nde bulunan Orköy Parkı’nda yenileme çalışmalarına başladı. Barbaros Mahallesi Hızır Sokak ve Şakir Fenercigil Sokak’ın kesiştiği noktada yer alan Orköy Parkı’nda gerçekleştirilen çalışma kapsamında ekipler, yıpranan sert zeminlerin yanı sıra kent mobilyalarını da yenilerek sayılarını artırıyor. Ekipler ayrıca parktaki yeşil alan bölümünü de artırarak, ağaçlandırma çalışması gerçekleştiriyor. Çalışmalar […]
 • 03
  Barbaros Mahallesinde elektrik kesintisi!
  Enerji Nakil Hatlarında yapılacak bakım onarım çalışması kapsamında, 20 Kasım Çarşamba günü (yarın) Barbaros Mahallesi’nin bazı bölgelerinde 10.30 – 14.00 saatleri arasında elektrik kesintisi uygulanacak. Barbaros Mahallesinde söz konusu elektrik kesintisinden etkilenecek bölgelerin listesi şu şekilde:
 • 04
  MHP Ezine İlçe Başkanı Nurettin Açıkgöz istifa etti!
  “İşimden dolayı partime ve davama yeteri kadar faydalı olamadığımı düşünmekteyim” diyen MHP Ezine İlçe Başkanı Nurettin Açıkgöz görevinden istifa ettiğini açıkladı. Nurettin Açıkgöz sosyal medya hesabından, istifasını şu sözlerle duyurdu: “21.11.2018 tarihinden beri büyük bir onur ve gururla yürütmekte olduğum MHP Ezine ilçe başkanlığı görevimden bugün itibarı ile il başkanlığımızdan affımı isteyerek istifa dilekçemi sunmuş […]
 • 05
  Başkan Öz gönüllere dokunuyor
  Milletvekilliği döneminde halka olan yakın ilişkileriyle dikkat çeken Bülent Öz, Çan Belediye Başkanlığı döneminde de bu davranışını sürdürüyor. “Vatandaşlarımızın dilek ve şikayetlerini anında dinlemek, hem de daha yakın bir temas içerisinde bulunmak için ziyaretlerimizi sürdürüyoruz” diyen Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, “Hemşehrilerimizle olan güçlü bağımız, bir oyun ötesinde, büyük bir anlam taşıyor. Her zaman ulaşılabilir […]

HAVA DURUMU

20 Kasım 2019 ÇARŞAMBA
14°
 • PER 20.8°
 • CUM 14.4°
 • CTS 15.9°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 106.785
  -0,69%
 • ALTIN 268.92
  -0,29%
 • DOLAR 5.699
  0,02%
 • EURO 6.307
  -0,08%

GÜNLÜK BURÇLAR

hgs bakiye yükleme
buldun beni
çanakkale firma rehberi