Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
17° Açık
 • EURO 6.51
 • DOLAR 5.90

Ayhan Gider: “Bu konunun gündeme gelmesi bile abesle iştigaldir”

Siyaset - 16 Şubat 2019 15:59 A A

AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider bir televizyon programında yaptığı açıklamada, “Çanakkale’de hiç kimsenin içki içenden yahut ibadetini yapandan şikayet ettiğini görmedim. 3-5 oy için bu konuları siyasete alet etmeyelim. Çanakkale özgür bir şehirdir. Bu konunun gündeme gelmesi bile abesle iştigaldir” ifadelerini kullandı.

Ton TV – Boğaz TV ortak yayınında açıklamalarda bulunan AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider, izleyenlerden gelen soruları da yanıtladı. Özgürlük vurgusuyla alakalı bir soruya cevap veren Gider şu ifadeleri kullandı:

“Bir belediye başkan adayının, ‘Ben belediye başkanı olduktan sonra sizin yaşam hakkınıza müdahale etmeyeceğim’ demesi, şu cevabı da yanında getirir; ‘Aslında hakkım var ama müdahale etmeyeceğim.’ Hiç kimsenin, bir diğerinin yaşamına müdahale etme hakkı yoktur. Çanakkale özgür bir şehirdir. Yapısı itibariyle, insanları itibariyle özgürdür. Bu özgürlük belediyeden kaynaklanmaz. Her ilin, her coğrafyanın bir özelliği vardır. Çanakkale özgür bir şehirdir ve özgür bir şehir olarak yaşamaya devam edecek.

“BU KONUNUN GÜNDEME GELMESİ BİLE ABESLE İŞTİGALDİR”

Ben yıllardır Çanakkale’de yaşıyorum. Çanakkale’de doğdum, Çanakkale’de büyüdüm. Çocuklarım Çanakkale’de doğdu, Çanakkale’de büyüdüler. Ailemle birlikte Çanakkale’de yaşıyorum. Bugüne kadar hiç kimsenin içki içenden şikayet ettiğini duymadım, görmedim. Hiç kimsenin, ibadetini yapandan veya minaredeki ezandan şikayet ettiğini de duymadım. 3-5 oy için lütfen bunları siyasete alet etmeyelim. Kim kimin yaşam hakkını nasıl kısıtlayabilir ki? Bunun söylenmesi bile, bu konunun gündeme gelmesi bile abesle iştigaldir. Ben şunu soruyorum; Bana genel yönetimin kısıtlamak isteyip de yerel yönetimin koruduğu bir tane özgürlük söylesinler. Böyle bir şey yok. Emniyet belediyeye bağlı değil, kolluk kuvvetleri belediyeye bağlı değil. Bugüne kadar nereyi kapatmışlar da bundan sonra kapatalım veya belediye neden kapatsın? Böyle bir şey olur mu? Ben burada yaşıyorum. Bu güne kadar kimin yaşam tarzı beni ilgilendirmiş ki belediye başkanı olduktan sonra ilgilendirsin. Ve ben bugüne kadar hep yetki kullandığım görevler yaptım.

“ÇANAKKALELİLİK BİR KÜLTÜR”

Algı oluşturmak bir sanattır. Bazı arkadaşlar bunu güzel beceriyorlar. Sanattır ama faydalı bir sanat değildir. Allah gecinden versin, Ülgür başkandan sonra özgürlük bitecek dersek kötü bir şey bu. Çanakkale özgür bir şehirdir. Yapısı itibariyle özgür bir şehirdir. Biz, birbirini seven insanlarız. Biz, birbirinin fikrini zikrini merak etmeden sohbet edebilen insanlarız. Ben bunu marifet diye söylemiyorum. Doğal olan budur zaten. Bir tek kişi, ‘Ayhan Gider çalıştığımız sürede benim siyasimi fikrimi merak etti, bundan dolayı beni iyi veya kötü bir yerlere atadı’ diyemez. Sadece ben değil, Çanakkale halkının genel yapısı budur. Ben, Çanakkale’nin bir ferdi olarak bu özelliğe sahibim. Çanakkalelilik bir kültür. İlla burada doğmuş olmanız da gerekmez. Buranın kültürünü kabul eden insanlar Çanakkalelidir. Mezarının burada olmasını arzu eden insanlar Çanakkalelidir.”


Bu haber 2951 kez okundu.
Siyaset - 15:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Güzelyalı’da üst üste 3 gün, tam 8’er saat elektrik kesintisi!
  Çanakkale merkeze bağlı Güzelyalı köyünde yapılacak bakım onarım çalışması nedeniyle 14,15 ve 16 Ekim tarihlerinde 09.00-17.00 saatleri arasında elektrik kesintisi uygulanacak. Güzelyalı’da üst üste 3 gün, 8’er saat süreyle yapılacak elektrik kesintisinden etkilenecek bölgelerin listesi şöyle:
 • 02
  Tarım ve Orman Bakanlığı hileli gıda üreten firmaların isimlerini açıkladı: İşte Çanakkale’deki o firmalar!
  Tarım ve Orman Bakanlığı laboratuvar sonucuyla taklit veya içine mevzuata aykırı katkı maddesi konulan (tağşiş) yapılan ürünleri üreten ya da ithal eden firmaları açıkladı. Alkollü içecekten bala, domuz etinden kuru yemişe kadar 1211 parti üründe sahtecilik yapıldığı ortaya çıktı… Listede Çanakkale’deki bazı gıda firmaları da yer aldı! Tarım ve Orman Bakanlığı belli aralıklarla yayınladığı hileli […]
 • 03
  Gökçeada Belediyesinden örnek duyarlılık
  Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, belediye olarak barınaktan bir köpeği sahiplendiklerini açıkladı. Barınaktan sahiplendikleri köpeğin tün ihtiyaçlarını Gökçeada Belediyesi olarak kendilerinin karşılayacağını açıklayan Ünal Çetin, adadaki diğer kurumlara da barınaktan hayvan sahiplenmeleri çağrısında bulundu. Başkan Çetin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Barınaktan köpek sahiplenmek hayatınızda yaptığınız en güzel şey olabilir. Biz de […]
 • 04
  Karabiga’da arabanın çarptığı 3 kadın feci şekilde can verdi!
  Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı Karabiga beldesinde, yol kenarında otobüs bekleyen 3 kadına, sürücüsünün alkollü olduğu iddia edilen araba çarptı. İsimlerinin Fadime Balkan Durmaz, Yıldız Büyük ve Saniye Akaydın olduğu tespit edilen kadınlar kazada feci şekilde can verdi. Korkunç kaza dün akşam saat 22.30 sıralarında Karabiga’da meydana geldi. Bir balık restoranında çalışan 3 kadın, mesai bitiminde […]
 • 05
  ÇOMÜ, Türkiye 2’ncisi oldu
  109 devlet ve 63 vakıf üniversitesi olmak üzere toplam 172 üniversitenin verileri değerlendirilerek hazırlanan karneye göre Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ), başvurusu yapılan ve tescil alan patent sayılarına göre 2’nci sırada yer alarak bu konudaki yükselişini belgelemiş oldu. Yükseköğretim Kurulu tarafından yükseköğretim sisteminde ilk kez yayımlanan ve üniversiteleri 5 ana başlıkta (Eğitim ve Öğretim, Araştırma-Geliştirme, […]

HAVA DURUMU

14 Ekim 2019 PAZARTESİ
17°
 • SAL 21.0°
 • ÇAR 21.2°
 • PER 21.2°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 99.028
  0,00%
 • ALTIN 281.67
  0,00%
 • DOLAR 5.898
  0,25%
 • EURO 6.506
  0,21%

GÜNLÜK BURÇLAR