Açık
 • EURO 6.30
 • DOLAR 5.56

Ayhan Gider devreye girdi, İstanbul – Çanakkale uçuşları yeniden başladı

Siyaset - 5 Mart 2019 11:09 A A

Cumhur ittifakı AK Parti Çanakkale Belediye Başkan adayı Ayhan Gider, Çanakkale için çalışmalarını sürdürüyor. Bir yandan seçim çalışmalarını yürüten Gider, bir yandan da Çanakkale’nin gelişim vizyonu için girişimlerde bulunuyor. Gider, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ile bir araya geldi. Görüşmede, İstanbul – Çanakkale uçak seferlerinin yeniden başlaması kararlaştırıldı.

15 MART’TA BAŞLIYOR

Çanakkale’nin gelişiminin turizm ve kültür hareketlerine bağlı olduğunu söyleyen Cumhur İttifakı AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider, bu yönde temaslarını sürdürüyor. Gider, ÇASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Semih Başaran, yönetim Kurulu Üyesi Burak Kunt, ÇTSO Yönetim Kurulu üyesi Murat Aydoğdu, Yönetim Kurulu üyesi Akın Yalman, AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız ve MHP İl Başkanı Hakan Pınar’la birlikte Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ve Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur ile görüştü. İstanbul – Çanakkale uçuşlarının görüşüldüğü toplantıda, uçak seferlerinin yeniden başlaması kararlaştırıldı.

EKONOMİYİ DOĞRUDAN ETKİLEYECEK

İstanbul – Çanakkale uçuşlarının 15 Mart itibariyle başlayacağını söyleyen Ayhan Gider, “Biliyorsunuz daha önce iş dünyası ile yaptığımız toplantılarda İstanbul uçuşlarıyla ilgili bize talep gelmişti. Ben de o zaman sayın Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanımız İlker Aycı ile irtibata geçmiştim. O, bizden 10-15 günlük bir çalışma süresi istedi ve bizi bugün İstanbul’a davet etti. AK Parti İl Başkanımız, MHP İl Başkanımız ÇTSO ve ÇASİAD Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte bu müjdeli haberi almak için geldik. Ayın 15’inden itibaren, İstanbul Atatürk Havalimanına THY olarak seferler başlayacaktır. Hepimize hayırlı olsun” dedi. Gider, uçak seferlerinin başlamasının kent ekonomisine de büyük katkısı olacağını, turizm hareketliliğinin başta Çanakkale esnafı olmak üzere tüm vatandaşları ekonomik olarak doğrudan etkileyeceğini kaydetti.

AYCI, “AYHAN BEYİN TALEBİ ÜZERİNE ÇALIŞMA BAŞLATTIK”

Ayhan Gider’in uçak seferlerinin başlaması yönündeki talebini geri çeviremediklerini söyleyen Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, “Sağolsunlar Ayhan Gider bey bizleri aradılar ve Çanakkale’nin bu uçuşa ihtiyacı olduğunu, bu uçuşu beklediklerini söylediler. Biz de arkadaşlarımızla birlikte, süratle teknik çalışmayı yaptık. İnşallah 15 Mart itibariyle, haftada 3 gün olarak İstanbul – Çanakkale arası seferlere başlayacağız. Atatürk havalimanından ilk uçuşla biz Çanakkale’mize inmiş olacağız. Tabi Çanakkalelilerden bu uçuşa destek istiyoruz. Uçağımızı doldurmalarını istiyoruz. Airbus A 319 ile yapılacak bu seferlerin Çanakkale’mize hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz. Başkanımızı bu konudaki hassasiyetlerinden dolayı, Çanakkale’nin kanaat önderlerinin, İl Başkanlarının buraya gelerek bu konudaki hassasiyetlerini en üst düzeyde ifade etmelerinden dolayı ben de kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Bir teşekkür de, THY’nin bu konuda teknik çalışmalarını yürüten Genel Müdürümüze ve Genel Müdür Yardımcımız Ahmet Olmuştur beye teşekkür ediyorum. Onların da bu çalışmaları neticesinde Çanakkale’mize bu müjdeyi vermiş bulunuyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

BÜYÜK BİR SORUN ÇÖZÜLDÜ

AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, “Çanakkale’mize hayırlı uğurlu olsun. Hakikaten heyecanla geldik bugün. 18 Mart Deniz Zaferi öncesinde de Çanakkale’ye bir müjde vermiş olduk. İnşallah Çanakkale’nin hem turizm anlamında hem de ulaşım anlamında büyük bir sorunu çözülmüş olacak. Ayrıca Atatürk Hava Limanından Çanakkale’ye uçuyor olmamız da bizim için ayrı bir mutluluk ayrı bir jest oldu THY adına. Kendilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

 

BU JESTE SAHİP ÇIKMALIYIZ

MHP İl Başkanı Hakan Pınar, “2016 yılında yaşanan hain darbe girişimi ve sonrasında yaşananlardan kaynaklı olarak uçuşları iptal edilen Türk Hava Yollarının sayın Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayı Ayhan Gider beyefendinin gayretleri ve değerli Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı beyefendinin üstüniyetleri ile 15 Mart itibariyle İstanbul – Çanakkale arasında uçuşların başlayacak olması çok güzel bir haberdir. Özellikle iş dünyası başta olmak üzere Çanakkaleli hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun diyorum. Bu seferlerin artması için Çanakkaleliler olarak THY’nin bu jestine sahip çıkmak suretiyle gayret ve destek verirsek mutluluğumuz daha da artacaktır” diye konuştu.

GİDER VE THY’YE TEŞEKKÜR

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Murat Aydoğdu, “Hayırlı uğurlu olsun. Çanakkale’miz için çok güzel bir haberdi. 15 Mart’ta ilk uçuşlarımız başlıyor. Bu konuda emeği geçen başta Ayhan Gider’e ve THY yetkililerine çok teşekkür ediyoruz. İnşallah bu uçuşlar kalıcı ve hayırlı olur” dedi.

ÇANAKKALE’YE BÜYÜK KATKISI OLACAK

ÇASİAD Başkanı Semih Başaran, “Ziyaretlerinde Ayhan Gider beye tüm sıkıntılarımızı ilettik. Sağolsun kendisi de mesai harcayarak bugün bunun karara bağlanmasında vesile oldu. Haftada üç gün ve Atatürk Hava Limanı olması bizim içim büyük avantaj. İnşallah daha güzel sonuçlar olacaktır. Yoğun sezon başlıyor. Çanakkale’nin dışarıdan gelen misafir sayısında çok ciddi artış bekliyoruz. Yine Atatürk Hava Limanı olması sebebiyle Çanakkalelilerin kullanımında da büyük artısı olacaktır.


Bu haber 589 kez okundu.
Siyaset - 11:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Çanakkale Belediyesine zabıta ve itfaiye eri alımı: Adaylardan en düşük KPSS puanlılar işe alındı!
  Çanakkale Belediyesi zabıta memuru ve itfaiye eri alımı sınav sonuçlarını açıkladı. Sınava katılan dört zabıta adayı arasından işe alınanın en düşük KPSS puanına sahip olması dikkat çekti. Çanakkale Belediyesinin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, 05 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen Zabıta Memuru ve 07/08 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen İtfaiye Eri alım sınavlarında başarılı olarak atanmaya kazananların […]
 • 02
  Seçim farklı, vaat aynı!
  2014 yerel seçimlerinde deniz taksi vaadinde bulunan CHP Çanakkale Belediye Başkan Adayı ve mevcut belediye başkanı Ülgür Gökhan’ın, 31 Mart yerel seçimleri için yine aynı vaatte bulunduğu ortaya çıktı. Ülgür Gökhan’ın 2014 yerel seçimleri için hazırlanan proje kataloğunda, “Deniz Taksi ve Dardanos, Güzelyalı İskeleleri Toplu Taşıma Sistemine ‘Denizi’ Ekliyoruz” başlığı altında, “Kent merkezinden Dardanos ve […]
 • 03
  Çarşıda bıçaklı saldırı!
  Kemalpaşa Mahallesi Hamdi Bey Sokak üzerindeki bir dükkanda müşteri olarak oturan bir kişi, kimliği belirsiz üç kişinin bıçaklı saldırısına uğradı. Çevrede büyük korku yaratan olay bugün saat 15:30 sıralarında yaşandı. Müşteri olarak gittiği bir dükkanda oturan bir genç, kimliği belirlenemeyen üç kişi tarafından bıçaklandı. Genci bıçaklayan kişiler ara sokaklara kaçarak gözden kayboldu. Olayın ardından bölgeye […]
 • 04
  Çan’da büyük panik yaratan ölümcül hastalık iddiası! Tularemi hastalığı nedir?
  Çanakkale’ye bağlı Çan ilçesinde içme sularında yaşanan sıkıntı nedeniyle 300 civarında kişinin ‘tularemi’ hastalığına yakalandığı iddia edildi. Sosyal medyada hızla yayılan ve İYİ Parti Çan Belediye Başkan Adayı Fazıl Sayın’ın da gündeme getirdiği iddia vatandaşlar arasında büyük paniğe neden oldu. İYİ Parti Çan Belediye Başkan Adayı Fazıl Sayın ilçede büyük paniğe yol açan hastalık iddiasına […]
 • 05
  Ayhan Gider: “Çanakkale’ye ve ismine yakışır bir Cumhuriyet Meydanı projesi yapıyoruz”
  Cumhur İttifakı AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider, Cumhuriyetin 100. yılına yakışır bir Cumhuriyet Meydanı yapacaklarını söyledi. Gider, “Mevcut Cumhuriyet Meydanı ihtiyaca cevap verememektedir. Dünyadaki gelişmiş şehirlerin tamamında var olan kent meydanı kültürünü Çanakkale’de de yaşatacak, Cumhuriyetin 100. yılına hazırlanan Çanakkale’ye ve ismine yakışır bir meydan projesi yapıyoruz” dedi. Cumhur İttifakı AK Parti […]

HAVA DURUMU

26 Mart 2019 SALI
 • ÇAR 12.8°
 • PER 8.8°
 • CUM 10.4°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 99.326
  -0,51%
 • ALTIN 235.95
  0,06%
 • DOLAR 5.562
  0,21%
 • EURO 6.302
  0,11%

GÜNLÜK BURÇLAR