Açık
 • EURO 6.57
 • DOLAR 5.81

Ayhan Gider: “Seviyeli olmak, kazanmak kadar önemlidir”

Siyaset - 27 Mart 2019 12:20 A A

Cumhur İttifakı AK Parti Çanakkale Belediye Başkan adayı Ayhan Gider, seçime sayılı günler kala sağduyu çağrısı yaptı. Parti teşkilatlarına mesaj gönderen Gider, “Provokasyon ve hakarete varan paylaşımlara karşı Çanakkale ruhundan kopmayacağız ve ilk günkü çizgimizi koruyacağız” dedi. Öte yandan Gider’in bu açıklaması, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından AK Parti’yi seçim çalışmalarında kurallara aykırı davranmakla suçlayan Ünüvar’a cevap niteliğinde yorumlandı.

Ayhan Gider, sosyal medya üzerinden afiş ve pankart asan ekiplere yönelik sistemli şekilde yapılan paylaşımlara karşı parti teşkilatlarına sağduyu çağrısı yaptı. Bazı çevrelerce yapılan paylaşımlarda, partililere ait araç model ve plakaları da belirtilerek hedef gösterilmesi ve başından beri sakin şekilde devam eden seçim kampanyasını germek için çaba harcanması tepkilere neden olmuştu.

Cumhur İttifakı AK Parti Çanakkale Belediye Başkan adayı Ayhan Gider, teşkilatlara gönderdiği bir mesajla sağduyu çağrısı yaptı. Ortamı germek isteyenlere pirim verilmemesini isteyen Gider, “Değerli arkadaşlar, maratonunun başından beri sürdürdüğümüz seviyeli çizgimizle, finale yaklaştığımız bugünlerde sizden ricam çok daha hassas olmanız. Bazı arkadaşlar bize karşı afiş ve benzeri sudan sebepleri bahane ederek bir takım provokasyon ve hakarete varan paylaşımlar yapıyorlar ama takılmayın. Ne olursa olsun biz sakin kalacağız ve Çanakkaleli olma ruhundan kopmayacağız. Yapılan provokasyonlara asla kapılmayalım. O arkadaşların amacı da işleri de bu. Seviyeli olmak, kazanmak kadar önemlidir. Lütfen daha fazla hassasiyet” dedi.

Gider’in gönderdiği mesaj, kısa sürede sosyal medyada da yayıldı. Parti teşkilatları ve Cumhur İttifakını destekleyen vatandaşlar, Ayhan Gider’in mesajını paylaşarak, tahriklere kapılmayacakları mesajını verdi.

REBİYE ÜNÜVAR’A CEVAP MI?

Ayhan Gider’in mesajında, bazı çevrelerce yapılan paylaşımlarda partililere ait araç model ve plakaların hedef gösterildiğinin ifade edilmesi Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı paylaşımı akıllara getirdi.

Ünüvar 25 Mart akşamı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, AK Parti’nin seçim kampanyasına katılan araç ve plakalarını gizlemeden paylaşarak, “Gece yarısı hukuksuz bir şekilde poster asmak yakışmıyor. Yabancı plakalı araçlara ne gerek var. Asıyorsanız, mertçe asın. Hukuki olarak indirtiriz. Hani dijital çalışacaktınız, çevreciydiniz. Çevreci olmadığınızı biliyoruz ama bu şehir bu hukuksuzluğu kabul etmez… Astığınız her afiş bize oy olarak geri döner. Tüm kaygımız belediye çalışanı emekçilerimize yazık etmeyin. Bir de tasarım da, afiş boyutu da, asma şekli de çok kötü, bilginize…” ifadelerini kullanmıştı.

Gider’in bu açıklaması kulislerde Ünüvar’a cevap niteliğinde yorumlandı.


Bu haber 1249 kez okundu.
Siyaset - 12:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Sabah Umurbey’le helalleşti, öğlen kendini astı!
  Umurbey’de yaşayan 64 yaşındaki Meryem Candar dün evinde kendini asarak intihar etti. Çok genç yaşta kocasını kaybeden ve hiç çocuğu olmayan Meryem Candar’ın yıllardır yaşamını tek başına sürdürdüğü bildirildi. HERKESLE HELALLEŞTİ 64 yaşındaki Meryem Candar’ın Cuma sabahı Umurbey’de kurulan pazara çıktığı, burada herkesin hatrını sorup helallik istediği öğrenildi. ARDINDA NOT BIRAKTI Öğle saatlerinde tek başına […]
 • 02
  Başkan Öz’den vatandaşlara gödek ikramı
  Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, Berat Kandili dolayısıyla vatandaşlara gödek ikramında bulundu. Etkinliği sosyal medya hesabından paylaşan Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, “Berat kandili sebebiyle öğlen gödek dağıtımını gerçekleştirdik. İkindi namazından sonra bütün camilerin önünden otobüsler kaldırarak hemşehrilerimizin mezarlık ziyaretlerini yapmalarını sağladık. Emeği geçen herkese teşekkür eder Hayırlı kandiller dilerim” ifadelerini kullandı.
 • 03
  Açı Koleji Çanakkale için gün sayıyor
  2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılında Çanakkale’de faaliyete geçmeye hazırlanan Açı Koleji, 28 Nisan’da Aqua Hall’de düzenlenecek lansmanıyla Çanakkalelilerle buluşacak. Yeni bir eğitim modeliyle öğrencileri buluşturacak olan Açı Koleji Kurucu Müdürü Necdet Çetin, “İlk, orta ve lise bölümü olan okullarında özellikle ana sınıfı bölümü için “karakter eğitimi” çalışmalarının akademik çalışmaların önünde yer alacağını vurguladı. Eğitimin ailede […]
 • 04
  Çan Belediyesinin toplam borcu 114 milyon TL
  Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, önceki yönetimden devraldıkları toplam borç miktarını 114 milyon 859 bin TL olarak açıkladı. 31 Mart Yerel Seçimlerinde CHP’den Çan Belediye Başkanı seçilen ve AK Parti’li selefi Abdurrahman Kuzu’nun iki dönemlik başkanlığına son veren Bülent Öz, ilk meclis toplantısında önceki yönetimden devraldıkları toplam borç miktarını kamuoyuyla paylaştı. Toplantıda kalem kalem borç […]
 • 05
  Özgür Ceylan: Kızılay arpalığa mı çevrildi?
  CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun cevaplaması için Meclis Başkanlığı’na verdiği önergede “Türk Kızılay Derneği’nin bir siyasal partinin arpalığı haline geldiği ve yönetimle aynı düşünmeyen şubelerin kapatıldığı iddiaları söz konusudur. Kızılay’da parti ayrımı yapmaksızın hangi milletvekillerinin kızı, damadı, gelini ya da ağabeyleri, kardeşleri şube yönetimlerinde ya da çalışan olarak görev yapmaktadır?” diye […]

HAVA DURUMU

21 Nisan 2019 PAZAR
 • PTS 14.8°
 • SAL 17.2°
 • ÇAR 18.8°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 96.861
  -0,03%
 • ALTIN 238.33
  0,17%
 • DOLAR 5.813
  0,20%
 • EURO 6.565
  0,51%

GÜNLÜK BURÇLAR