30° Az bulutlu
 • EURO 5.59
 • DOLAR 4.79

Başkan İsmail Işık, Türk Metal Sendikası Biga Şubesi 3. Olağan Kongresi’ne katıldı

İlçeler - 23 Eylül 2017 16:35 A A

Türk Metal Sendikası Biga 1 No’lu Şubesi’nin Biga’da gerçekleştirdiği 3. Olağan Kongresi’ne katılan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, genel kurul katılımcılarına hitaben konuştu. Başkan Işık konuşmasında; ‘Söz konusu Biga olduğunda hepimizin bir olacağına inancım tam’ dedi.

Başkan İsmail Işık’ın konuşması şöyle:

“Emek şüphesiz ki en yüce değerdir. Sizler ülkenizi kalkındırmak için bilek gücünüz ile çok büyük çabalar sarf ediyorsunuz.

İçdaş bugün Türkiye’nin, Çanakkale ve Biga’nın tabi ki en önemli kuruluşlarından biri. Ancak sizler olmazsanız İçdaş bugün bulunduğu yerlere gelememiş olurdu.

Çalışmanın, emeğin, gücün en önemli göstergesi sizlersiniz ve sizlerle birlikte olmak, sizlerle aynı havayı teneffüs etmek bile bizim için çok önemli ve çok anlamlı. İçdaş’ın Biga’ya gelmesi ile birlikte, ticaret kenti olan kentimiz, sanayi anlamında çok ciddi gelişim sağladı. Biga; sanayi, tarım ve ticaret alanında güçlü bir kent haline geldi.

İçdaş’ın gelişi ile birlikte Türk Metal Sendikası Biga Şubesi, emeğin ve gücün bir araya gelmesi ile, sendikal alan faaliyetleri ve üyeleri ile Biga’daki en büyük sivil toplum kuruluşu haline geldi.

Türk Metal Sendikası Biga’ya geldikten sonra Osman Başkan ile Biga’nın vazgeçilmez bir unsuru oldu ve Biga’nın gelişimine ve büyümesine katkı vermeye çalıştı.

Az önce Sayın Genel Başkan Yardımcısı, ‘Türk Metal Sendikası Mutlu Biga Şubesi’ diyerek bizim Hedefimiz olan ‘Mutlu Biga’ya tatlı bir atıfta bulundu. Bizler; insanların yaşamaktan zevk aldığı, gurur duyduğu Yaşanabilir Şehir, Mutlu Biga yolunda Bigalılara ve Bigamıza hizmet etmeye devam ediyoruz.

Söz Konusu Biga olduğunda, hepimizin bir olacağına inancım tam. Genel Kurul’un hayırlı olmasını diliyor, saygılar diliyorum.”

İlçeler - 16:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Çanakkale’de torununa cinsel istismarda bulunan dede tutuklandı!
  Çanakkale’nin Yenice ilçesine bağlı Reşadiye köyünde 13 yaşındaki kız torunu S.Ş’ye 2,5 yıldır cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıkan 64 yaşındaki Y.Ş tutuklanarak cezaevine gönderildi. ÖZEL HABER | www.canakkaleyorum.com Son dönemde toplumun kanayan yarası haline gelen çocuk istismarı olaylarına bir yenisi daha eklendi. Çanakkale’ye bağlı Yenice ilçesinin Reşadiye köyünde 13 yaşındaki kız torunu S.Ş’ye 2,5 yıldır […]
 • 02
  Bülent Turan bedelli askerlikteki kritik detayı açıkladı
  AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, bedelli askerlikle ilgili, ‘Bugün bedelli askerlikle ilgili, düzenleme plan bütçe komisyonunundaki torba yasaya konulacak. Bu hafta komisyon aşamaları biterse haftaya da Genel Kurulda görüşmeler nihayete erecektir. Bedelli askerlik düzenlemesinde, 25 yaş sınırı, 25 gün askerlik süresi ve 15 bin TL lira bedel öngörülüyor’ dedi. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent […]
 • 03
  Bozcaada parsel parsel satılacak!
  Çanakkale’ye bağlı CHP’li Bozcaada Belediyesi, belediyeye ait 11 adet arsa vasıflı taşınmazı ekonomik getirisi bulunmadığı gerekçesiyle satışa çıkardı. Apar topar alınan satış kararı “Bozcada Belediyesinde neler oluyor” sorusunu akıllara getirirken, ada halkının arsaların satışına vereceği tepki merak konusu oldu. ÇANAKKALE YORUM | ÖZEL HABER Bozcaada Belediyesinin 4 Temmuz 2018 tarihli meclis kararı hayli ses getireceğe […]
 • 04
  Ellerin dert görmesin!
  Dün sosyal medyada yayılan “Fotoğrafçıdan damada anlamlı dayak” haberi doğrulandı. Malatya’da düğün fotoğrafçılığı yapan Onur Albayrak, bir düğün için fotoğraf çekimine gittiğinde yaşı küçük görünen geline kaç yaşında olduğunu sordu. Habere göre “15” cevabını alınca da “çocuk gelin fotoğrafı çekemem” diyerek duruma tepki gösterdi. Bunun üzerine damat, anlaşmayı bozduğu gerekçesiyle fotoğrafçı Albayrak ile tartıştı. Israrla […]
 • 05
  Bülent Turan: “Artık kalıcı istikrarın hakim olduğu bir Türkiye olacak”
  AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeminiyle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine resmen geçilmesinin ardından açıklamalarda bulundu. Konuya ilişkin görüşlerini sosyal medya hesabından paylaşan AK Parti’li Turan şu ifadeleri kullandı: “Tarihi bir gün yaşıyoruz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine resmen geçiş yaptık. Milletimiz verdiği oylarla kalıcı istikrarı tesis eden, millet iradesine dayanan bir yönetim […]

HAVA DURUMU

18 Temmuz 2018 ÇARŞAMBA
29°
 • PER 28.0°
 • CUM 28.7°
 • CTS 30.3°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 92.322
  0,76%
 • ALTIN 188.95
  -0,43%
 • DOLAR 4.791
  -0,30%
 • EURO 5.588
  -0,33%

GÜNLÜK BURÇLAR