-2° Kar yağışlı
 • EURO 6.04
 • DOLAR 5.32

Başkan İsmail Işık, Türk Metal Sendikası Biga Şubesi 3. Olağan Kongresi’ne katıldı

İlçeler - 23 Eylül 2017 16:35 A A

Türk Metal Sendikası Biga 1 No’lu Şubesi’nin Biga’da gerçekleştirdiği 3. Olağan Kongresi’ne katılan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, genel kurul katılımcılarına hitaben konuştu. Başkan Işık konuşmasında; ‘Söz konusu Biga olduğunda hepimizin bir olacağına inancım tam’ dedi.

Başkan İsmail Işık’ın konuşması şöyle:

“Emek şüphesiz ki en yüce değerdir. Sizler ülkenizi kalkındırmak için bilek gücünüz ile çok büyük çabalar sarf ediyorsunuz.

İçdaş bugün Türkiye’nin, Çanakkale ve Biga’nın tabi ki en önemli kuruluşlarından biri. Ancak sizler olmazsanız İçdaş bugün bulunduğu yerlere gelememiş olurdu.

Çalışmanın, emeğin, gücün en önemli göstergesi sizlersiniz ve sizlerle birlikte olmak, sizlerle aynı havayı teneffüs etmek bile bizim için çok önemli ve çok anlamlı. İçdaş’ın Biga’ya gelmesi ile birlikte, ticaret kenti olan kentimiz, sanayi anlamında çok ciddi gelişim sağladı. Biga; sanayi, tarım ve ticaret alanında güçlü bir kent haline geldi.

İçdaş’ın gelişi ile birlikte Türk Metal Sendikası Biga Şubesi, emeğin ve gücün bir araya gelmesi ile, sendikal alan faaliyetleri ve üyeleri ile Biga’daki en büyük sivil toplum kuruluşu haline geldi.

Türk Metal Sendikası Biga’ya geldikten sonra Osman Başkan ile Biga’nın vazgeçilmez bir unsuru oldu ve Biga’nın gelişimine ve büyümesine katkı vermeye çalıştı.

Az önce Sayın Genel Başkan Yardımcısı, ‘Türk Metal Sendikası Mutlu Biga Şubesi’ diyerek bizim Hedefimiz olan ‘Mutlu Biga’ya tatlı bir atıfta bulundu. Bizler; insanların yaşamaktan zevk aldığı, gurur duyduğu Yaşanabilir Şehir, Mutlu Biga yolunda Bigalılara ve Bigamıza hizmet etmeye devam ediyoruz.

Söz Konusu Biga olduğunda, hepimizin bir olacağına inancım tam. Genel Kurul’un hayırlı olmasını diliyor, saygılar diliyorum.”


Bu haber 2219 kez okundu.
İlçeler - 16:35 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  AFAD uyardı: Çanakkale’ye kuvvetli kar geliyor!
  AFAD, Çanakkale’nin bu geceden itibaren Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceğini belirterek, il genelinde etkili olması beklenen kar yağışına karşı vatandaşları uyardı. AFAD’ın konuya ilişkin açıklaması şöyle: “Son tahminlere göre, İlimiz ve çevrelerinin bugün (22.02.2019 Cuma) gece saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor. Bu gece […]
 • 02
  Lapseki’yi şahlandırdılar, OSCAR’ı kaptılar
  Türk Finans sektörünün Oscarları olarak adlandırılan Bonds & Loans Türkiye 2019 Ödülleri sahiplerini buldu. TÜMAD Madencilik, Yılın Doğal Kaynaklar Dalında birincilik ödülü alırken; Çanakkale Otoyol ve Köprüsü İnşaat Yatırım ve İşletme AŞ ise, “Yılın Altyapısı” ve “Proje Finansmanı Anlaşması” kategorilerde ödüllendirildi. Türk sermaye piyasaları ile finans sektörünün en saygın ödüllerinden biri olarak kabul edilen ve […]
 • 03
  Depremin ardından öğrenci yurdunda çatlak raporu: “Sıva çatlağı”
  Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde geçtiğimiz Çarşamba günü meydana gelen 5.0 büyüklüğündeki depremde, yaklaşık 6 ay önce hizmete giren KYK Safiye Hüseyin Kız Öğrenci Yurdunun dış cephesi ve odalarında oluşan çatlakların ‘sıva çatlağı’ olduğu açıklandı. Depremin ardından yurtta incelemelerde bulunan Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün açıklaması şu şekilde: “Çanakkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, AFAD ve […]
 • 04
  Alkışlar güvenlik güçlerimize: Çocukların hayallerini gerçeğe dönüştürdüler
  Çanakkale’nin Lapseki ilçesi Çardak İlköğretim Okulu Özel Eğitim Sınıfında öğrenim gören öğrenciler “Çocuğun Hayalinin Gerçekleşmesi” etkinliği kapsamında polis üniforması giyip, jandarma ve polis araçlarına bindirildi. Çanakkale’ye bağlı Lapseki ilçesinde, Çardak İlköğretim Okulu Özel Eğitim Sınıfında öğrenim gören öğrencilere yönelik “Çocuğun Hayalinin Gerçekleşmesi” etkinliği düzenlendi. İlçe Jandarma Komutanlığı ve Lapseki İlçe Emniyet Müdürlüğü birimlerinin katılımı ile […]
 • 05
  Çanakkale’de 2 günde 104 kaçak Afgan göçmen yakalandı
  Çanakkale’nin Ayvacık ve Ezine ilçelerinde yapılan operasyonlarda 104 kaçak göçmen yakalanırken, bu operasyonlarda gözaltına alınan 6 göçmen kaçakçısından 1’i tutuklandı. 20 Şubat’ta Ayvacık ilçesi Küçükkuyu beldesi Asos Sahil yolu Nusratlı altı mevkiinde göçmen kaçakçılarına yönelik yapılan operasyonda 39 kaçak Afgan göçmen yakalandı. Yine 20 Şubat’ta Küçükkuyu’da yapılan bir başka operasyonda 53 kaçak Afgan göçmen yakalandı. […]

HAVA DURUMU

23 Şubat 2019 CUMARTESİ
-2°
 • PAZ 1.8°
 • PTS 5.0°
 • SAL 6.6°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 103.186
  0,67%
 • ALTIN 227.29
  0,37%
 • DOLAR 5.324
  0,11%
 • EURO 6.039
  -0,03%

GÜNLÜK BURÇLAR