17° Parçalı az bulutlu
 • EURO 4.86
 • DOLAR 3.95

Başkan İsmail Işık, Türk Metal Sendikası Biga Şubesi 3. Olağan Kongresi’ne katıldı

İlçeler - 23 Eylül 2017 16:35 A A

Türk Metal Sendikası Biga 1 No’lu Şubesi’nin Biga’da gerçekleştirdiği 3. Olağan Kongresi’ne katılan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, genel kurul katılımcılarına hitaben konuştu. Başkan Işık konuşmasında; ‘Söz konusu Biga olduğunda hepimizin bir olacağına inancım tam’ dedi.

Başkan İsmail Işık’ın konuşması şöyle:

“Emek şüphesiz ki en yüce değerdir. Sizler ülkenizi kalkındırmak için bilek gücünüz ile çok büyük çabalar sarf ediyorsunuz.

İçdaş bugün Türkiye’nin, Çanakkale ve Biga’nın tabi ki en önemli kuruluşlarından biri. Ancak sizler olmazsanız İçdaş bugün bulunduğu yerlere gelememiş olurdu.

Çalışmanın, emeğin, gücün en önemli göstergesi sizlersiniz ve sizlerle birlikte olmak, sizlerle aynı havayı teneffüs etmek bile bizim için çok önemli ve çok anlamlı. İçdaş’ın Biga’ya gelmesi ile birlikte, ticaret kenti olan kentimiz, sanayi anlamında çok ciddi gelişim sağladı. Biga; sanayi, tarım ve ticaret alanında güçlü bir kent haline geldi.

İçdaş’ın gelişi ile birlikte Türk Metal Sendikası Biga Şubesi, emeğin ve gücün bir araya gelmesi ile, sendikal alan faaliyetleri ve üyeleri ile Biga’daki en büyük sivil toplum kuruluşu haline geldi.

Türk Metal Sendikası Biga’ya geldikten sonra Osman Başkan ile Biga’nın vazgeçilmez bir unsuru oldu ve Biga’nın gelişimine ve büyümesine katkı vermeye çalıştı.

Az önce Sayın Genel Başkan Yardımcısı, ‘Türk Metal Sendikası Mutlu Biga Şubesi’ diyerek bizim Hedefimiz olan ‘Mutlu Biga’ya tatlı bir atıfta bulundu. Bizler; insanların yaşamaktan zevk aldığı, gurur duyduğu Yaşanabilir Şehir, Mutlu Biga yolunda Bigalılara ve Bigamıza hizmet etmeye devam ediyoruz.

Söz Konusu Biga olduğunda, hepimizin bir olacağına inancım tam. Genel Kurul’un hayırlı olmasını diliyor, saygılar diliyorum.”

İlçeler - 16:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Cem Adrian Çanakkale’ye geliyor
  Müzikte sınırları, tarzları, kuralları dışlayan, kendini sadece “özgür bir müzisyen” olarak tanımlayan Cem Adrian, yarın (21 Mart Çarşamba) Çanakkale’de sahne alacak. Lodos Bar’da düzenlenecek konser saat 21:00’de başlayacak. Biletix verilerine göre halen satışta olan biletlerin ücreti ise 56 lira… Geçtiğimiz ocak ayının sonlarında unutulmaz türküleri yorumladığı yeni albümü “Seçkiler 2”yi çıkartan Cem Adrian; Türkiye’nin dört […]
 • 02
  Nicolas Sarkozy gözaltına alındı!
  Eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy gözaltına alındı. Hürriyet’in Reuters haber ajansına dayandırarak verdiği habere göre, eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy gözaltına alındı. Sarkozy’nin seçim kampanyası dönemindeki finansal usulsüzlükler nedeniyle gözaltında olduğunu açıkladı. Eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin 2007 cumhurbaşkanlığı seçim kampanyası döneminde linç edilerek öldürülen Libya lideri Muammer Kaddafi’den mali destek aldığı iddiaları üzerine yürütülen […]
 • 03
  Çanakkale’de “Hanımağa” olarak biliniyordu, sırra kadem bastı!
  Hanımağa lakaplı emlakçı Tuğba Kalaycı’dan haber alamayan kardeşi Fatma Mehmetçik, Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu. Mehmetçik, “Telefonu sürekli kapalı. Hayatından endişe ediyorum. Çünkü bazı alacaklıları ablamı arıyordu” dedi. Yalova ve Çanakkale’de emlakçılık yapan 48 yaşındaki Tuğba Kalaycı, geçen hafta Biga’daki ofisinde darp edildi. Biga emniyetine giderek şikâyetçi olan Kalaycı, ardından Yalova’ya döndü. Kentteki emlak sektöründe ‘Hanım […]
 • 04
  Şehitler Abidesi’nde şehitlerimiz anıldı
  Çanakkale Şehitler Abidesi’ndeki 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıl dönümü töreni; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, bakanlar, milletvekilleri, protokol üyeleri ve davetlilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Kaynak: (Çanakkale Valiliği / Resmi Site) Çanakkale Şehitler Abidesi’ndeki 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. Yıldönümü töreni; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep […]
 • 05
  AK Parti’den CHP’ye “Fener Alayı” üzerinden Atatürk göndermesi!
  AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkanlığı, Çanakkale’nin 18 Mart Zaferi’ne birlik beraberlik içinde sahip çıktığını belirterek sosyal medya hesabından teşekkür mesajı yayımladı. Söz konusu açıklamada, bu yıl Çanakkale Valiliği tarafından düzenlenen “Fener Alayı” üzerinden “Hiçbir hizmet ve proje üretmeden milli değerler üzerinden kısır siyaset yapan zihniyetin çöküşüydü dün gece. Milli ve toplumsal değerlerimizi, başta Kurucu […]

HAVA DURUMU

20 Mart 2018 SALI
17°
 • ÇAR 18.0°
 • PER 12.9°
 • CUM 7.2°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 115.851
  0,35%
 • ALTIN 166.57
  -0,08%
 • DOLAR 3.948
  0,31%
 • EURO 4.864
  0,14%

GÜNLÜK BURÇLAR