19° Parçalı bulutlu
 • EURO 6.71
 • DOLAR 5.78

Başkan İsmail Işık, Türk Metal Sendikası Biga Şubesi 3. Olağan Kongresi’ne katıldı

İlçeler - 23 Eylül 2017 16:35 A A

Türk Metal Sendikası Biga 1 No’lu Şubesi’nin Biga’da gerçekleştirdiği 3. Olağan Kongresi’ne katılan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, genel kurul katılımcılarına hitaben konuştu. Başkan Işık konuşmasında; ‘Söz konusu Biga olduğunda hepimizin bir olacağına inancım tam’ dedi.

Başkan İsmail Işık’ın konuşması şöyle:

“Emek şüphesiz ki en yüce değerdir. Sizler ülkenizi kalkındırmak için bilek gücünüz ile çok büyük çabalar sarf ediyorsunuz.

İçdaş bugün Türkiye’nin, Çanakkale ve Biga’nın tabi ki en önemli kuruluşlarından biri. Ancak sizler olmazsanız İçdaş bugün bulunduğu yerlere gelememiş olurdu.

Çalışmanın, emeğin, gücün en önemli göstergesi sizlersiniz ve sizlerle birlikte olmak, sizlerle aynı havayı teneffüs etmek bile bizim için çok önemli ve çok anlamlı. İçdaş’ın Biga’ya gelmesi ile birlikte, ticaret kenti olan kentimiz, sanayi anlamında çok ciddi gelişim sağladı. Biga; sanayi, tarım ve ticaret alanında güçlü bir kent haline geldi.

İçdaş’ın gelişi ile birlikte Türk Metal Sendikası Biga Şubesi, emeğin ve gücün bir araya gelmesi ile, sendikal alan faaliyetleri ve üyeleri ile Biga’daki en büyük sivil toplum kuruluşu haline geldi.

Türk Metal Sendikası Biga’ya geldikten sonra Osman Başkan ile Biga’nın vazgeçilmez bir unsuru oldu ve Biga’nın gelişimine ve büyümesine katkı vermeye çalıştı.

Az önce Sayın Genel Başkan Yardımcısı, ‘Türk Metal Sendikası Mutlu Biga Şubesi’ diyerek bizim Hedefimiz olan ‘Mutlu Biga’ya tatlı bir atıfta bulundu. Bizler; insanların yaşamaktan zevk aldığı, gurur duyduğu Yaşanabilir Şehir, Mutlu Biga yolunda Bigalılara ve Bigamıza hizmet etmeye devam ediyoruz.

Söz Konusu Biga olduğunda, hepimizin bir olacağına inancım tam. Genel Kurul’un hayırlı olmasını diliyor, saygılar diliyorum.”

İlçeler - 16:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Hemşireyi darp eden doktora soruşturma!
  Barbaros Mahallesi Sevim Bayar Aile Sağlığı Merkezinde görevli doktor, birlikte mesai yaptığı hemşireyi darp etti! Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri olan sağlık çalışanlarına şiddet olaylarına bir yenisi daha eklendi. Ancak bu kez durum çok daha vahim, zira hemşireyi darp eden kişi bizzat birlikte mesai yaptığı doktor!.. İddialara göre olay geçtiğimiz Cuma günü, Barbaros Mahallesindeki Sevim […]
 • 02
  Cezaevinde şarap üretmeye kalkışan mahkumlar yakayı ele verdi!
  Çanakkale E Tipi Kapalı Cezaevinde yaşanan bir olay bu kadarına da pes dedirtti… Ziyaretçilerin getirdiği ve yemeklerde dağıtılan üzümleri toplu halde koğuşlarda biriktirip şekerle fermente ederek pet şişelerde şarap üretmeye kalkışan mahkumlar yakayı ele verdi. Cezaevi yönetimi numune incelemesi yapılmak üzere pet şişelere el koyarken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
 • 03
  Papaz Brunson serbest bırakıldı
  PKK ve FETÖ’ye casusluk yaptığı iddiasıyla 35 yıl hapis cezasıyla yargılanan papaz Andrew Craig Brunson hakkında karar çıktı. Mahkeme, Rahip Brunson’un ev hapsi ve yurt dışı yasağını kaldırdı. Brunson’a 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi. Ancak yattığı süre göz önüne alınarak tahliye edildi. İzmir’de, terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işlediği, […]
 • 04
  Kabatepe – Gökçeada seferlerine hava muhalefeti engeli!
  GESTAŞ, olumsuz hava koşulları nedeniyle Kabatepe – Gökçeada hattındaki bazı seferler hariç, diğerlerinin iptal edildiğini açıkladı. GESTAŞ’ın resmi internet sitesinden konuya ilişkin açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Değerli Yolcularımız, 12.10.2018 Cuma (bugün) Kabatepe’den saat 15:00 ve 20:00’de Gökçeaada’dan ise saat 17:30’da seferler yapılacak olup, olumsuz hava şartları nedeniyle gün içerisindeki diğer tüm seferlerimiz iptal edilmiştir.”
 • 05
  KADEM’den Girişimcilik Eğitimi
  Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Çanakkale İl Temsilciliği Girişimcilik Eğitimi verecek. Çanakkale’de kısa süre önce kurulmasına rağmen birçok sosyal projeyi hayata geçiren ve çalışmalarıyla takdir toplayan KADEM Çanakkale İl Temsilciliği, faaliyet takvimine bir yenisini daha ekledi. 30 Ekim tarihinden itibaren Girişimcilik Eğitimi vereceğini açıklayan KADEM, 4 gün sürecek eğitim için ön kayıtların başladığını ve 21 […]

HAVA DURUMU

16 Ekim 2018 SALI
19°
 • ÇAR 19.3°
 • PER 19.8°
 • CUM 21.2°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 98.787
  0,16%
 • ALTIN 228.25
  0,00%
 • DOLAR 5.781
  -0,10%
 • EURO 6.709
  0,05%

GÜNLÜK BURÇLAR