30° Parçalı az bulutlu
 • EURO 6.60
 • DOLAR 5.87

Başkan Sami Yavaş’tan tarihi başvuru!

Siyaset - 13 Kasım 2018 17:24 A A

Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, Çanakkale Belediye Başkanlığı aday adaylık başvurusunu AK Parti İl Binasından dışarı taşan coşkulu kalabalık eşliğinde yaptı.

Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler için aday adaylık başvurularının 16 Kasım’a kadar uzatıldığı AK Parti’de Çanakkale İl Başkanlığı dün tarihi günlerinden birini yaşadı.

Çanakkale’nin Lapseki ilçesine bağlı Umurbey beldesindeki ilk belediye başkanlığı döneminde hizmetleri ve vatandaşla olan birebir ilişkileriyle halkın gönlünde taht kuran Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, Çanakkale Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Eşi Aynur Tuna Yavaş ve oğlu Çağan Yavaş ile aday adaylık dosyasını teslim etmek üzere AK Parti İl Başkanlığı Binasına gelen Başkan Sami Yavaş‘ı kalabalık bir topluluk karşıladı.

Bina girişinde kendisini karşılayan vatandaşlarla sohbet edip, tek tek hatırlarını soran Başkan Sami Yavaş, daha sonra ailesi, AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, Teşkilat Başkanları ve tam kadro kendisini desteklemeye gelen AK Parti’li Belediye Başkanlarıyla birlikte basının karşısına geçti.

Doğduğu şehre hizmet aşkıyla, Çanakkale Belediye Başkanlığına aday adayı olmaktan gurur duyduğunu ifade eden Başkan Sami Yavaş konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Bugün duygu yüklüyüm. Çanakkale benim yeryüzündeki sabit tek adresim. İlk nefesimi burada almışım, yollarında oynamışım, okullarında eğitim görmüşüm, sokaklarının her metrekaresini adımlarken hayaller kurmuşum. Çanakkale’nin derdiyle, sevinciyle, tasasıyla, taşıyla, toprağıyla yoğrulmuşum. Ekmeğimi, aşımı bu bereketli topraklardan kazanmışım. Şimdi bu şehre hizmet aşkıyla Belediye Başkanlığına aday adayı olmaktan gurur duyuyorum. Dava arkadaşlarımla, dostlarımla dün olduğu gibi bugünde omuz omuzayım.

Çanakkaleme hizmet için yola çıktığım bu kutlu davada yol arkadaşlığı yaptığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Siyasi kariyerimi Belediye Başkanlığıyla taçlandıran beni buralara taşıyan Umurbeyli hemşehrilerime bilhassa teşekkür ederim. Umurbey; siyasi yolculuğumun başı, gözbebeğim, başımın tacı, orası ile ilgili tüm hayallerimi gerçekleştirebildiğim ve beni daha bu siyasi yolculuğumun başında Belediye Başkanlığı ile taçlandıran ilk göz ağrımdır. 2014 yılında Umurbeylilerin teveccühü, Allah’ın takdiri ile Belediye Başkanlığına geldiğimizde; belde olduğumuza bakmadık. İmkansızlıklar gözümüzü korkutmadı. Biliyorduk ki imanın olduğu yerde imkan da vardır.

SAMİ YAVAŞ: “HEDEFİMİZ ÇANAKKALE’Yİ AK BELEDİYECİLİKLE TANIŞTIRMAKTIR”

Milletvekilimiz Sn. Bülent Turan’ın öncülüğünde Umurbey Belediyesinde Türkiye’de örnek projeleri gerçekleştirdik. Çok çalıştık. Adil, şeffaf, yatırımcı ve kalkınmacı AK Parti Belediyecilik anlayışını Çanakkale’ye gösterdik. Şimdi sıra Çanakkale Merkeze geldi. Şehrimiz yeryüzü cenneti. Bize düşen bu cennetin hakkını vermek. Çanakkaleliyi rahat ettirmek. Hedefimiz tüm Çanakkale’yi 2019 Yerel Seçimlerinde AK Belediyecilikle buluşturmaktır. Çanakkalemizi Türkiye Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yıldönümü vizyonu olan 2023’e layık olduğu şekilde taşımaktır. Bu süreçte 2023’ü bir vizyon olarak Türkiye’nin önüne koyan Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleri de Çanakkale’nin yanında olacaktır.

Ne mutlu ki 16 yıldır Türkiye’nin çehresi değişirken, çağ atlarken ve ne yazıktır ki Çanakkale yerinde sayıyor. İlçe ve beldelerimizin bir kısmı daha şanslı. Bu salonda belediye başkanlarımız var, ilçelerini – eldelerini güzel hizmetlerle tanıştırdılar. Halkımız AK Parti belediyeleriyle insan odaklı sosyal belediyecilik nasıl yapılırmış gördü. Şimdi Allah’ın izniyle elbirliğiyle bu hizmetlerle Çanakkale Merkezde yaşayan hemşerilerimizi de tanıştıracağız.

SAMİ YAVAŞ: “DÜNYA İNCİSİ GÜZEL ŞEHRİMİZ BECERİKSİZ BELEDİYECİLİK ELİNDE HEDER OLMAKTADIR”

Çanakkale tarihi, kültürü,coğrafyası ve boğazıyla Türkiye’nin bereketidir. Metrekareye 6000 mermi ve 2 şehidin düştüğü bu topraklar azizdir. Çanakkalemiz’de gelişmek, kalkınmak için her şey, her imkan vardır. Lakin dünya incisi güzel şehrimiz beceriksiz belediyecilik elinde heder olmaktadır. Bu beceriksizlik Çanakkaleli’nin kaderi değildir. Vakit gönül seferberliği başlatarak tabiri caizse Çanakkale’nin sıkılan boğazını açma, nefes aldırma vaktidir. Bir kardeşiniz olarak Çanakkale’nin geleceğini düşünen, derdiyle dertlenen herkesle yol yürümeye hazırım. Yeter ki Çanakkale kazansın.

SAMİ YAVAŞ: “PARTİ AYRIMI YAPMADAN HERKESİN BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIM”

Aday Adaylığı kararımı açıklamadan önce toplumumuzun tüm kesimleriyle konuştum. Siyasi hayatımda her zaman vatandaşımıza kulak verdim, yediden yetmişe herkesi dinledim. Çanakkale’nin sorunlarını iyi biliyorum. Çözüm önerilerimiz ve projelerimiz hazır. İlerleyen günlerde bir bir açıklayacağım. Biz hazırız, azimliyiz, kararlıyız. Çanakkale huzurun, mutluluğun şehri olacak. Siyasi parti ayrımı yapmadan herkesin belediye başkanı olacağım. Bize oy versin vermesin, herkes hizmetlerden aynı kalitede ve aynı şekilde yararlanacak. Ayrımcılık olmayacak. Önceliğimiz komşuluk hukuku olacak, her bir hemşehrimiz bizden komşu hassasiyeti görecek. Bu bizim hemşehrilerimize sözümüzdür.

SAMİ YAVAŞ: “2019 YILI HAYALLERİMİZİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRME YOLUNDA BAŞLANGIÇ OLACAKTIR”

Adalet, hakkaniyet, hukuk ve hoşgörüyü yaşayıp yaşatan; geçmişi ile barışık, mevcut halinden huzurlu ve geleceğinden emin; insanlık onuruna yaraşır biçimde yaşanabilen; dertleri sevinçleri, sıkıntı ve zenginlikleri paylaşabilen sağlıklı toplum; medeniyet ve kültür şehri Çanakkale, hepimizin özlemi ve hayalidir. 2019 yılı bizim bu hayali gerçeğe dönüştürmek yolunda bir başlangıç olacaktır.

Siz değerli hemşerilerimin teveccühü, AK kadroların yüz akı İl ve İlçe Teşkilatlarımızın desteği ve partimizin yetkili organlarının takdiri neticesi Belediye Başkanlığına Aday gösterilmem halinde; Çanakkalemize hizmet edebilmenin azim, şevk ve aşkını taşıyorum.

31 Mart 2019 Çanakkale Belediye Başkanlığı seçimlerinin, Çanakkalemizin birlik, huzur ve refahına katkı yapması temennisiyle, bu süreçte nefeslerini hep yanımda hissettiğim hemşerilerime, dostlarıma teşekkür ediyor; tüm aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Rabbim bizleri utandırmasın, ayakları davası üzere sabit olanlardan ve ahde vefa gösterenlerden ayırmasın; yar ve yardımcımız olsun, Allah’a emanet olun…”

SAMİ YAVAŞ ADAYLIK DOSYASINI TESLİM ETTİ

Başkan Yavaş konuşmasının ardından Çanakkale Belediye Başkanlığı aday adaylık dosyasını İl Başkanı Gültekin Yıldız’a teslim etti.

 


Bu haber 1538 kez okundu.
Siyaset - 17:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  AK Parti’li Turan’dan Selahattin Demirtaş’ın o sözlerine tepki!
  AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, HDP’nin tutuklu önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın bugün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. Edirne Cezaevinde tutuklu bulunan önceki dönem HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş bugün sosyal medya hesabından 7 maddelik bir açıklama yayımladı. Demirtaş açıklamasının sonunda, “Bugün için, Sn İmamoğlu’nun söyleminin […]
 • 02
  AK Parti’li Yıldız’dan manidar paylaşım
  AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, sosyal medya hesabından Britanyalı ünlü filozof Bertrand Russell’ın sözlerinin yer aldığı manidar bir paylaşımda bulundu. Başkan Yıldız, “Sorgulamak kafanın karıştığını göstermez, aklını kullandığını gösterir…” başlığıyla yaptığı paylaşımda Bertrand Russell’ın şu sözlerine yer verdi: “Tatlı bir yalan söylersen 10 kişi seni alkışlar, acı bir gerçek söylersen 8 kişi sana saldırır; […]
 • 03
  Bülent Turan’dan Mursi mesajı
  AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, dün mahkeme salonunda fenalaşarak hayatını kaybeden Mısır’ın tutuklu eski Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için bir mesaj yayınladı. Mursi’nin yaşamını yitirmesinin ardından sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Bülent Turan şu ifadeleri kullandı: “Mahkeme salonunda şehit olan Mısır’ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye Allah’tan rahmet diliyoruz. “Çocuklarımız bizler için […]
 • 04
  Çanakkale’de kaçak içki operasyonu!
  Çanakkale’de bir iş yerinde yapılan aramada üzerlerinde TAPDK bandrolü bulunmayan 10 şişe kaçak içki ele geçirilirken, gözaltına alınan 1 şüpheli serbest bırakıldı. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerince bir iş yerinde yapılan aramada, üzerlerinde TAPDK bandrolü bulunmayan, ‘Yeni Rakı’ ibareli toplam 10 şişe kaçak içki ele geçirildi. Gözaltına alınan R.U isimşi şüpheli emniyette ifadesinin alınmasının […]
 • 05
  Gültekin Yıldız: “Binali Yıldırım İstanbul’un sorunlarını çözmeye en hazır belediye başkan adayı olduğunu bir kez daha göstermiştir”
  AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, AK Parti’nin Cumhur İttifakı İstanbul Adayı Binali Yıldırım ile CHP’nin Millet İttifakı İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu’nun canlı yayında karşı karşıya geldiği tarihi televizyon programını Çanakkale Yorum’a değerlendirdi. İmamoğlu’nun İstanbul için sunduğu projelerin Yıldırım’ın projeleriyle kıyaslandığında gözle görülür derecede yetersiz olduğunu ifade eden Yıldız, Yıldırım’ın bilgi ve birikimi sayesinde İstanbul’un […]

HAVA DURUMU

18 Haziran 2019 SALI
30°
 • ÇAR 26.2°
 • PER 26.1°
 • CUM 27.0°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 92.300
  0,05%
 • ALTIN 253.79
  0,31%
 • DOLAR 5.871
  -0,05%
 • EURO 6.601
  0,14%

GÜNLÜK BURÇLAR