11° Açık
 • EURO 6.57
 • DOLAR 5.81

Başkan Yavaş: “Festivalde uzaya şeftali yollayacağız”

İlçeler - 16 Ağustos 2018 15:06 A A

Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş düzenlediği basın toplantısında bu yıl 17-18 Ağustos tarihlerinde görücüye çıkacak 27. Umurbey Geleneksel Şeftali Festivaline ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Festivalin yarın başlayıp, 18 Ağustos Cumartesi gecesi sona ereceğini belirten Başkan Yavaş şu ifadeleri kullandı:

“BU YIL DA ÇITAMIZI YÜKSEK TUTUYORUZ”

“Hepinizin bildiği üzere geçtiğimiz yılki festival kapsamında, ülkemizin önde gelen sanatçılarının yanı sıra bir dünya yıldızını, Inna’yı Umurbey’e getirmiştik. Bunun neticesinde ünü ülke sınırlarını aşan festivalimiz dünyada ses getirmişti. Umurbey’in 2 bin 500 nüfuslu bir belde olduğunu göz önünde bulundurursak bu bizim için adeta bir hayalin gerçeğe dönüşmesiydi. Bu yıl da çıtamızı yüksek tutuyoruz. Yine bir dünya yıldızı Umurbey’de sahne alacak.  18 Ağustos Cumartesi günü dünyaca ünlü Rumen şarkıcı Alexandra Stan burada konser verecek. Kendisi, ismi açıklandığı andan itibaren Çanakkale’de büyük heyecan yarattı. Belediyemiz sosyal medyada mesaj yağmuruna tutuldu. Bu ilgi, bir kez daha doğru tercih yaptığımız noktasında bizleri çok mutlu etti. Umurbey’in Alexandra Stan konserinde tarihinin en kalabalık akşamlarından birini yaşayacağına inanıyoruz.

Alexandra Stan’in yanı sıra Çukur dizisiyle adını geniş kitlelere duyuran Gazapizm yarın akşam bizlerle olacak. Şehir merkezi ve çevre ilçelerden Gazapizm konserine çok yoğun katılım bekliyoruz. Onun öncesinde herkesin Alem FM’den tanıdığı DJ Fatih Yıldırım izleyenlere muhteşem bir müzik ziyafeti sunacak. Kendisi festivalimizin ikinci gününde de Alexandra Stan konseri öncesi sahnede olacak.

“UZAYA ŞEFTALİ YOLLAYACAĞIZ”

Festival kapsamında yine geleneksel şeftali yarışmamızı yapacağız. Ancak bu sene çok büyük sürprizimiz olacak. Jürinin birinci seçtiği şeftaliyi helyum balonuyla uzaya yollayıp bir ilki gerçekleştireceğiz.

“FESTİVALİN KUSURSUZ GEÇMESİ İÇİN TÜM ÖNLEMLERİ ALDIK”

İki gün boyunca sürecek 27. Umurbey Geleneksel Şeftali Festivalinde 30 binin üzerinde kişiyi beldemizde ağırlayacağız. Bu noktada organizasyonun yoğun katılımdan olumsuz etkilenmeyip, kusursuz şekilde geçmesi için gerek güvenlik, gerek ulaşım, gerek teknolojik altyapı hususlarında tüm önlemleri aldık.

“KARALAMA KAMPANYASI YAPILIYOR”

Bir başka değinmek istediğim nokta ise son iki yıldır festivalimiz hakkında yapılan karalama kampanyası. Festivalimizde yabancı şarkıcıların konser vermesi gerekçe gösterilerek Çanakkale ruhunun ayaklar altına alınıp şehitlerimizin kemiklerinin sızladığından tutun da, festival tarihini 17 Ağustos Marmara depreminin yıl dönümüyle bağdaştırma provokasyonuna kadar vardı iş. Birincisi hiçbir şarkıcının dini, dili, uyruğu bizim için önemli değil. Biz, Yunus Emre’nin dediği gibi yaradılanı yaradandan ötürü seviyoruz. Vatanına, milletine, bayrağına sonuna kadar bağlı insanlarız bunun da böyle bilinmesini isteriz. Festivalimizin açılış tarihinin on binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği Marmara depreminin yıl dönümüyle özdeşleştirilmesi ise tamamen toplumu provoke etmeye yönelik algı oyunudur.

“ASILSIZ SUÇLAMALARI KAMUOYUNUN TAKDİRİNE BIRAKIYORUM”

Malumunuz 2018, Troya Yılı olarak ilan edildi. Bu şehrimizin tanıtımı ve turizm potansiyelinin artırılması için bulunmaz nimettir. Ben de hem Çanakkale’nin evladı hem de bir yerel yöneticisi olarak her fırsatta Troya Yılına destek vermekten söz ediyorum. Bu sözlerimi bile saptırıp, güya “Troya” kelimesini kullanıyorum diye beni “Antik Yunan sevdalısı” olmakla itham ettiler. Devletimiz Troya Yılı için tüm imkânlarını seferber etmişken, yurt dışındaki tüm fuarlarda Troya Yılı kapsamında Çanakkalemiz tanıtılmışken şahsıma böyle bir suçlama yapılmasını kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

Netice itibariyle Geleneksel Şeftali Festivalimiz her geçen yıl çıtasını yükselten, dünyada konuşulur hale gelen bir festival halini almıştır. Troya Yılında Umurbeyimiz ve Çanakkalemizin hem tanıtımına hem de marka değerine büyük katkı sağlayacaktır.”

 


Bu haber 17885 kez okundu.
İlçeler - 15:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Sabah Umurbey’le helalleşti, öğlen kendini astı!
  Umurbey’de yaşayan 64 yaşındaki Meryem Candar dün evinde kendini asarak intihar etti. Çok genç yaşta kocasını kaybeden ve hiç çocuğu olmayan Meryem Candar’ın yıllardır yaşamını tek başına sürdürdüğü bildirildi. HERKESLE HELALLEŞTİ 64 yaşındaki Meryem Candar’ın Cuma sabahı Umurbey’de kurulan pazara çıktığı, burada herkesin hatrını sorup helallik istediği öğrenildi. ARDINDA NOT BIRAKTI Öğle saatlerinde tek başına […]
 • 02
  Başkan Öz’den vatandaşlara gödek ikramı
  Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, Berat Kandili dolayısıyla vatandaşlara gödek ikramında bulundu. Etkinliği sosyal medya hesabından paylaşan Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, “Berat kandili sebebiyle öğlen gödek dağıtımını gerçekleştirdik. İkindi namazından sonra bütün camilerin önünden otobüsler kaldırarak hemşehrilerimizin mezarlık ziyaretlerini yapmalarını sağladık. Emeği geçen herkese teşekkür eder Hayırlı kandiller dilerim” ifadelerini kullandı.
 • 03
  Açı Koleji Çanakkale için gün sayıyor
  2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılında Çanakkale’de faaliyete geçmeye hazırlanan Açı Koleji, 28 Nisan’da Aqua Hall’de düzenlenecek lansmanıyla Çanakkalelilerle buluşacak. Yeni bir eğitim modeliyle öğrencileri buluşturacak olan Açı Koleji Kurucu Müdürü Necdet Çetin, “İlk, orta ve lise bölümü olan okullarında özellikle ana sınıfı bölümü için “karakter eğitimi” çalışmalarının akademik çalışmaların önünde yer alacağını vurguladı. Eğitimin ailede […]
 • 04
  Çan Belediyesinin toplam borcu 114 milyon TL
  Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, önceki yönetimden devraldıkları toplam borç miktarını 114 milyon 859 bin TL olarak açıkladı. 31 Mart Yerel Seçimlerinde CHP’den Çan Belediye Başkanı seçilen ve AK Parti’li selefi Abdurrahman Kuzu’nun iki dönemlik başkanlığına son veren Bülent Öz, ilk meclis toplantısında önceki yönetimden devraldıkları toplam borç miktarını kamuoyuyla paylaştı. Toplantıda kalem kalem borç […]
 • 05
  Özgür Ceylan: Kızılay arpalığa mı çevrildi?
  CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun cevaplaması için Meclis Başkanlığı’na verdiği önergede “Türk Kızılay Derneği’nin bir siyasal partinin arpalığı haline geldiği ve yönetimle aynı düşünmeyen şubelerin kapatıldığı iddiaları söz konusudur. Kızılay’da parti ayrımı yapmaksızın hangi milletvekillerinin kızı, damadı, gelini ya da ağabeyleri, kardeşleri şube yönetimlerinde ya da çalışan olarak görev yapmaktadır?” diye […]

HAVA DURUMU

21 Nisan 2019 PAZAR
11°
 • PTS 14.8°
 • SAL 17.2°
 • ÇAR 18.8°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 96.861
  -0,03%
 • ALTIN 238.33
  0,17%
 • DOLAR 5.813
  0,20%
 • EURO 6.565
  0,51%

GÜNLÜK BURÇLAR