23° Açık
 • EURO 6.84
 • DOLAR 6.08

Batan geminin zulaları: Piyasa değeri tam 66 milyon TL!

Gündem - 7 Mayıs 2019 15:17 A A

Çanakkale ve Balıkesir İl Jandarma Komutanlıkları ile Sahil Güvenlik Komutanlığınca yapılan çalışmalar neticesinde, uyuşturucu madde taşıyan teknenin batması sonucu, piyasa değeri 66 milyon 300 bin TL olan 1326 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildi.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığına, 06 Mayıs 2019 günü (dün) saat 09.00 sıralarında Ayvacık İlçesi Behram Köyü Antik Liman Mevkii sahil kenarında şüpheli paket olduğu ihbarı bildirildi.

İhbara konu olan yerde yapılan araştırmada; kıyıya vurmuş vaziyette 1 adet paket bulunmuş, paket kontrol edildiğinde içerisinde yaklaşık 14 kilogram uyuşturucu madde (Skunk olduğu değerlendirilen) ele geçirildi.

İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca sahil şeridinde yaya/motorlu devriyeler ve drone kullanarak, Sahil Güvenlik Komutanlığınca denizden bot ve havadan helikopter uçuşuyla Ege Denizinde Arama / Tarama faaliyeti başlatıldı.

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Ayvacık ilçesi Büyükhusun Köyü sahilinde 6 paket, Behram sahilinde 2 paket ve Kadırga koyunda 6 paket olmak üzere 9 Km’lik bir alana yayılmış vaziyette toplam 14 paket halinde 200 kilogram; Sahil Güvenlik Ekiplerince, Küçükkuyu Mıhlı deresinin denizle buluştuğu noktada 1 paket, Küçükkuyu açıklarında 1 paket olmak üzere 2 paket halinde 40 kilogram, toplamda ise 16 paket halinde yaklaşık 240 kilogram ağırlığında piyasa değeri 12 milyon TL olan uyuşturucu madde ele geçirildi.

Uyuşturucu olayı ile bağlantılı olduğu değerlendirilen 6 şahıs ve 2 araç yakalandı. 1 şahsın arama çalışmaları devam ediyor.

Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarınca söz konusu uyuşturucu maddenin taşındığı teknenin Balıkesir ili Ayvalık ilçesi Yellice adası yakınlarında battığı bölgeden 29 çuval, Kamış adası sahilinden 26 çuval ile 2 çanta ve Maden adası sahilinden 1 paket olmak üzere toplamda yaklaşık 1086 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildi.

Çanakkale ve Balıkesir İl Jandarma Komutanlıkları ile Sahil Güvenlik Komutanlığınca yapılan çalışmalar neticesinde toplam 1326 kilogram ağırlığında piyasa değeri 66 milyon 300 bin TL olan uyuşturucu madde ele geçirildi.


Bu haber 1457 kez okundu.
Gündem - 15:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  1915 Çanakkale Köprüsü’nün Asya ayağı kesonu denize batırıldı
  Gelibolu ve Lapseki ilçeleri arasında inşası süren 1915 Çanakkale Köprüsü’nün Asya ayağının içinde bulunacağı keson bugün Lapseki / Şekerkaya mevkiinde denize batırıldı. 1915 Çanakkale Köprüsü’nün 54 bin 800 ton ağırlığındaki Asya kesonu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın da katıldığı törenle bugün denize batırıldı. Törende konuşan Bakan Turhan, yakın zaman içerisinde köprünün ayaklarının yükselmeye […]
 • 02
  Halil Özer: “TÜMAD’ın Lapseki’ye ciddi anlamda katkısı var”
  Lapseki’nin AK Parti’li İl Genel Meclis Üyesi Halil Özer, Çanakkale Yorum’a yaptığı açıklamada, TÜMAD Madencilik’in istihdam noktasında Lapseki’ye büyük katkı sağladığını belirtti. Özer, Ezcacıbaşı bünyesindeki ESAN Madencilik’in bölgede altın madeni tesisi kurma girişimini ise “Şahsi fikrim aynı bölgede iki maden şirketinin olmayacağı yönünde” sözleriyle değerlendirdi. Halil Özer’in açıklamaları şu şekilde: * “TÜMAD bölgede 600 ila […]
 • 03
  Çanakkale Yorum Lapseki’de siyaset ve iş dünyasının madencilik faaliyetleri hakkındaki nabzını tutuyor
  TÜMAD Madencilik’in siyanürle altın madeni ayrıştırma faaliyetlerini sürdürdüğü Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde, Eczacıbaşı bünyesindeki ESAN Madencilik de sahaya inmeye hazırlanıyor. Peki Lapseki’de siyaset ve iş dünyasının önde gelen isimleri, TÜMAD Madencilik’in faaliyetleri ile ESAN Madencilik’in bölgede altın madeni tesisi kurma fikrine nasıl bakıyor? TÜMAD Madencilik halihazırda 2 yıldır Lapseki’nin Şahinli köyünde siyanürle altın madeni ayrıştırma faaliyetlerini […]
 • 04
  Bülent Turan’dan dayakçı öğretmene tepki: “Adamsan yaştaşına vuracaksın, evlada değil!”
  AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çankırı’nın Yapraklı ilçesindeki bir ilkokulda öğrencileri kürsüye çıkararak tokatladığı ortaya çıkan öğretmene sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Bülent Turan söz konusu haberi sosyal medya hesabından alıntılayarak, “Adli, idari, cezai sorumluluk tamam da bir de “yüzüne tükürme” cezası olsa! Adamsan yaştaşına vuracaksın evlada değil!” ifadeleriyle dayakçı öğretmene […]
 • 05
  1915 Çanakkale Köprüsü’nün Asya kesonu bugün suya batırılacak
  9 Mayıs’ta Avrupa kesonu suya batırılan 1915 Çanakkale Köprüsü’nün Asya kesonu bugün Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın katılacağı törenle suya batırılacak. Gelibolu ve Lapseki ilçeleri arasında inşası süren 1915 Çanakkale Köprüsü’nün Asya ayağının içinde bulunacağı keson bugün Lapseki / Şekerkaya mevkiinde suya batırılacak. Çelik şaft montajının tamamlanmasının ardından dün akşam saatlerinde römorkörlerle […]

HAVA DURUMU

26 Mayıs 2019 PAZAR
22°
 • PTS 23.3°
 • SAL 21.6°
 • ÇAR 20.8°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 86.072
  1,74%
 • ALTIN 251.16
  -0,19%
 • DOLAR 6.080
  -0,27%
 • EURO 6.844
  0,15%

GÜNLÜK BURÇLAR