Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
10° Açık
 • EURO 6.32
 • DOLAR 5.70

‘Belediye Grubunda’ iç savaş çıktı!

Siyaset - 6 Ocak 2019 18:39 A A

Yaklaşan yerel seçimler öncesi ‘Belediye Grubunda’ kriz patlak verdi. Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ve İl Başkanı İsmet Güneşhan’ın başı çektiği grup, Belediye Meclis aday listesinde Rebiye Ünüvar’ın olmaması için Başkan Ülgür Gökhan’a tavır koydu. Aynı iki gurup fermuar sistemi konusunda da karşı karşıya geldi.

Aynalı Pazar’ın haberine göre; CHP’de Belediye Başkan adayı eğilim yoklaması ile belirlendi. Demokratik süreç Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi aday sıralamaları da eğilim yoklaması ile belirlenecek. 47 aday adayının olduğu Belediye Meclisinde son dakika ortaya konan fermuar sistemi bir anda ortalığı karıştırdı. Adayların büyük bir bölümü fermuar sistemine karşı çıktı. Karşı çıkanların başında Ülgür Gökhan geldi. Ülgür Gökhan, Muharrem Erkek ve İsmet Güneşhan yaptığı son toplantıda taraflar arasında ipler iyice koptu. Hazırlanan Fermuar listesinde; Süleyman Canpolat, Egemen Ergun, Ercüment Furuncu, Berkay Güzel, Deniz Karaduman, Umut Karagöz ve İbrahim Soydan isimleri olduğu iddia edildi. Kontenjan listesinde ise Prof. Dr. Handan Işın Özışık Karaman, Av. Erdal Gezen ve İrfan Mutluay olduğu ileri sürüldü.

REBİYE ÜNÜVAR’A TEPKİ

CHP’de Meclis adaylarının belirlenmesi sürecinde gerilimin her geçen gün tırmanırken, eski bir mesele de gündeme geldi. İl Kongresi sonrası Partinin önde gelen isimlerinden Remzi Yiğit ile Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar arasında gerilim yaşanmıştı. Sürecinde partiye zarar vereceği gerekçesi ile Remzi Yiğit partideki tüm görevlerinden istifa etmişti. Bu süreçte parti içinde bir gurup Rebiye Ünüvar’ın partinin üzerinde davrandığını gerekçe göstererek siyasi başkan yardımcılığından istifa etmesi gerektiğini söylemişlerdi. Başkan Ülgür Gökhan bu gerilimi her iki tarafa da yakın durarak azaltmıştı.

Rebiye Ünüvar’ın Belediye Meclis Üyeliğine aday olması ile yeniden gündeme gelen kriz bu kez daha da derinleşmiş olarak baş gösterdi. Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ve İl Başkanı İsmet Güneşhan’ın başı çektiği grup Belediye Meclis aday listesinde Rebiye Ünüvar’ın olmaması için Başkan Ülgür Gökhan’a tavır koydular. Bunun dışında Ülgür Gökhan’ın 40 yıllık siyasi yol arkadaşı ve bir dönem siyasi danışmanlığını da yapan Remzi Yiğit, Rebiye Ünüvar’ın fermuar listede ve Meclis listesinde olmaması gerektiği tavrını koydu.

“EĞİLİM YOKLAMASINDAN ÇIKAN LİSTE BENİM LİSTEM”

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan yaşananların aksine hiçbir sıkıntı olmadığına vurgu yaparak, “Partide hiçbir kriz yok. Sadece fermuar konusunda fikir ayrılığı var. Rebiye Ünüvar aday. Benimle 5 yıl birlikte çalışmış başkan yardımcılığı görevi yapmış. Ben nasıl sandığa giriyorsam o da girecek. Partimizin yeterli oyuna alamıyorsa listeye giremeyecek. 1. sırada gelirse en önce ben alkışlayacağım. Fermuar konusunda Genel Merkez, Genel Başkan Yardımcımız, İl Başkanımız bir karar almış, buna saygı duymalıyız. Ben doğru bulmuyorum ama saygı duyuyorum. Merkez ilçe örgütümüzün delegeleri ile önümüzdeki hafta bir seçime gidilecek. Bu seçimden çıkacak olan liste benim listem olacak” dedi.


Bu haber 6653 kez okundu.
Siyaset - 18:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Bakan Kasapoğlu Çanakkale’ye geliyor
  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu 20 Kasım Çarşamba günü (yarın) bir dizi program için Çanakkale’de olacak. Ziyaret hakkında bilgi veren AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Çanakkalemizi sık sık bakanlarımızın ziyaret etmesi bizleri mutlu ediyor. Şehrimizin kalkınması noktasında ciddi destekleri oluyor. Çarşamba günü Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu […]
 • 02
  Orköy Parkı yenileniyor
  Çanakkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Barbaros Mahallesi’nde bulunan Orköy Parkı’nda yenileme çalışmalarına başladı. Barbaros Mahallesi Hızır Sokak ve Şakir Fenercigil Sokak’ın kesiştiği noktada yer alan Orköy Parkı’nda gerçekleştirilen çalışma kapsamında ekipler, yıpranan sert zeminlerin yanı sıra kent mobilyalarını da yenilerek sayılarını artırıyor. Ekipler ayrıca parktaki yeşil alan bölümünü de artırarak, ağaçlandırma çalışması gerçekleştiriyor. Çalışmalar […]
 • 03
  Barbaros Mahallesinde elektrik kesintisi!
  Enerji Nakil Hatlarında yapılacak bakım onarım çalışması kapsamında, 20 Kasım Çarşamba günü (yarın) Barbaros Mahallesi’nin bazı bölgelerinde 10.30 – 14.00 saatleri arasında elektrik kesintisi uygulanacak. Barbaros Mahallesinde söz konusu elektrik kesintisinden etkilenecek bölgelerin listesi şu şekilde:
 • 04
  MHP Ezine İlçe Başkanı Nurettin Açıkgöz istifa etti!
  “İşimden dolayı partime ve davama yeteri kadar faydalı olamadığımı düşünmekteyim” diyen MHP Ezine İlçe Başkanı Nurettin Açıkgöz görevinden istifa ettiğini açıkladı. Nurettin Açıkgöz sosyal medya hesabından, istifasını şu sözlerle duyurdu: “21.11.2018 tarihinden beri büyük bir onur ve gururla yürütmekte olduğum MHP Ezine ilçe başkanlığı görevimden bugün itibarı ile il başkanlığımızdan affımı isteyerek istifa dilekçemi sunmuş […]
 • 05
  Başkan Öz gönüllere dokunuyor
  Milletvekilliği döneminde halka olan yakın ilişkileriyle dikkat çeken Bülent Öz, Çan Belediye Başkanlığı döneminde de bu davranışını sürdürüyor. “Vatandaşlarımızın dilek ve şikayetlerini anında dinlemek, hem de daha yakın bir temas içerisinde bulunmak için ziyaretlerimizi sürdürüyoruz” diyen Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, “Hemşehrilerimizle olan güçlü bağımız, bir oyun ötesinde, büyük bir anlam taşıyor. Her zaman ulaşılabilir […]

HAVA DURUMU

20 Kasım 2019 ÇARŞAMBA
10°
 • PER 21.0°
 • CUM 15.1°
 • CTS 14.2°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 107.529
  0,64%
 • ALTIN 269.74
  -0,69%
 • DOLAR 5.700
  -0,69%
 • EURO 6.316
  -0,66%

GÜNLÜK BURÇLAR

hgs bakiye yükleme
buldun beni
çanakkale firma rehberi