31° Açık
 • EURO 7.40
 • DOLAR 6.29

“Belediye Grubu’nun” son kurbanı Bülent Öz!

Siyaset - 21 Mayıs 2018 12:57 A A

CHP Çanakkale Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bülent Öz’ün 24 Haziran seçimleri öncesi liste dışı bırakılması Çanakkale’de deprem etkisi yarattı.

24 Haziran seçimlerinde CHP’nin Çanakkale’den milletvekili adayı olarak göstereceği isimler belli oldu. Mevcut milletvekillerinden Muharrem Erkek ilk sırada yer aldı. İkinci sıraya Özgür Ceylan’ın ismi yazılırken, üçüncü sıranın sahibi Metin Ümit Ural, dördüncü sıranın sahibi Songül Şentürk oldu.

BÜLENT ÖZ’ÜN İSMİNİ ÇİZDİLER!

Parti tabanının ikinci sırada ismini görmek istediği CHP’nin mevcut Çanakkale Milletvekili Bülent Öz’ün liste dışı bırakılması ise büyük tepki yarattı.

2015 yılındaki 7 Haziran seçimleri öncesi Çanakkale’de yapılan ön seçimde en çok oy alan ikinci isim olarak CHP’den ikinci sıra milletvekili adayı olma hakkı kazanan Bülent Öz’ün, parti tabanından aynı desteği görmesine rağmen yok sayılması şaşkınlıkla karşılandı.

MUHARREM İNCE’NİN YANINDA DİYE Mİ?

Bülent Öz, CHP’nin 19. Olağanüstü Tüzük Kurultayı’nda Muharrem İnce’nin yanında durmuş, parti yönetimine muhalefet eden isimler arasında yer almıştı.

O süreçte Muharrem İnce’ye desteğini ilan eden CHP’li milletvekilleri Namık Havutca, Rıza Yalçınkaya, Bülent Yener Bektaşoğlu, Mazlum Nurlu, Yakup Akkaya, Akın Üstündağ, Şerafettin Turpcu, Erdin Bircan gibi isimler tıpkı Bülent Öz gibi liste dışı kaldı.

‘BELEDİYE GRUBU’NA KARŞI MÜCADELE ETTİ

CHP Çanakkale İl Örgütü’nde ‘Belediye Grubu’ olarak bilinen ve başını Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek ve geçtiğimiz ocak ayında seçilen CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan’ın çektiği oluşumun ilk günden beri Bülent Öz’e karşı olduğu biliniyordu.

‘Belediye Grubu’, CHP Biga İlçe Başkanlığı görevinden istifa edip, CHP’den milletvekili aday adaylığını açıklayan ve ismi ikinci sıraya yazılan Özgür Ceylan’ın adaylık açıklaması esnasında yanında yer alarak Bülent Öz’e karşı tavrını net biçimde göstermişti.

KÖYLÜYE KENDİNİ SEVDİRDİ, ÇİFTÇİNİN SESİ OLDU

Meclis çalışmalarından fırsat bulduğu zamanın neredeyse tamamını Çanakkale’nin köylerini gezip, sorunları ilk ağızdan dinleyerek geçiren Bülent Öz, verdiği soru önergeleriyle çiftçinin meclisteki sesi olmuştu.

“YILIN MİLLETVEKİLİ” SEÇİLMESİ YETMEDİ

CHP’li Bülent Öz, Kamu-Der tarafından geçtiğimiz nisan ayında, daha önce Fikri Sağlar, Özgür Özel, Erdoğan Toprak gibi önemli siyasetçilerin seçildiği “Yılın Milletvekili” ödülüne layık görülmüştü.

YOL HARİTASI NE OLACAK?

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin seçim çalışmalarında aktif şekilde rol alan Bülent Öz’ün, seçimi kazanması halinde İnce’nin ekibinde yer alması bekleniyor.

Siyaset - 12:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Umurbey büyük açılışa hazırlanıyor
  Umurbey Belediyesi Sosyal Dinlenme Tesisi ve Yarı Olimpik Yüzme Havuzu 26 Eylül Çarşamba günü yapılacak açılış töreniyle hizmete girecek. Çanakkale’nin Lapseki ilçesine bağlı Umurbey beldesi önemli bir açılışa ev sahipliği yapacak. Umurbey Belediyesinin kendi imkanlarıyla yapımını tamamladığı Sosyal Dinlenme Tesisi ile Yarı Olimpik Yüzme Havuzu 26 Eylül Çarşamba günü saat 16.00’da AK Parti Grup Başkanvekili […]
 • 02
  Bülent Turan’dan Enis Berberoğlu çıkışı!
  AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “gizli kalması gereken bilgileri açıklamak” suçundan verilen 5 yıl 10 ay hapis cezasının onanmasının ardından, milletvekilliği sona erinceye kadar ceza infazı durdurulan ve salıverilmesine karar verilen CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tahliyesine ilişkin açıklama yaptı. Enis Berberoğlu’nun tutuklu bulunduğu Maltepe Cezaevinden 16 ay sonra tahliye edilmesinin […]
 • 03
  103 yıl önce Gelibolu Yarımadasına çıkan Kanadalı askerler anıldı
  Çanakkale Kara Savaşları’na katılan Newfoundland Alayı’nın Gelibolu Yarımadası’na çıkışının yıl dönümü nedeniyle 103 yıl sonra “Hill 10 Anıtı’nda anma töreni düzenlendi. Tören, Türkiye Cumhuriyeti adına Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Haluk Dursun, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ve Tarihî Alan Başkanı İsmail Kaşdemir ve Kanada’nın Newfoundland ve Labrador Eyaleti adına Kültür Turizm ve İnovasyon Bakanı Christopher […]
 • 04
  AK Parti’li Turan’dan gazeteci Yarkadaş’a açılışlı gönderme!
  AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, bazı hastanelerde doktorların kağıt sıkıntısı nedeniyle hastalara rapor yazamadığını iddia eden gazeteci Barış Yarkadaş’a sosyal medya hesabından gönderme yaptı. 25 ve 26. Dönem CHP Milletvekili gazeteci Barış Yarkadaş sosyal medya hesabından, “Hastanelerdeki ‘raporu kağıda basma’ sıkıntısı yayılıyor. Bazı hastaneler hastalara ‘Gelirken 50 tane A 4 kağıdı […]
 • 05
  Çanakkale’ye küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yatırımını görüştüler
  Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından, Çanakkale’de küçükbaş hayvan yetiştiriciliği alanında yapılması planlanan yabancı sermayeli yatırıma yönelik çalışmalar devam ediyor. Çanakkale Yatırım Destek Ofisi ve söz konusu yatırımı gerçekleştirmeyi planlayan firma yetkilileri arasında yapılan toplantı kapsamında yatırım süreçlerinde karşılaşılan sorunların çözümüne yönelik değerlendirmeler yapılarak yatırımın bölgeye çekilmesi yönünde girişimlerde bulunuldu. Gerçekleştirilen toplantıyı takiben yatırıcılar ile […]

HAVA DURUMU

23 Eylül 2018 PAZAR
31°
 • PTS 30.3°
 • SAL 17.5°
 • ÇAR 15.0°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 97.988
  1,94%
 • ALTIN 242.48
  0,74%
 • DOLAR 6.294
  0,02%
 • EURO 7.396
  1,16%

GÜNLÜK BURÇLAR