Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
21° Az bulutlu
 • EURO 6.33
 • DOLAR 5.72

Bülent Öz: “Tacizci memur neden hala korunuyor?”

Gündem - 20 Kasım 2017 13:08 A A

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, Çanakkale’deki bir okulda yaşanan mobbing ve taciz skandalını Meclis gündemine taşıdı.

Çanakkale Merkez Şemsettin Fatma Çamoğlu Ortaokulu müdürü İslam Demirel’in, 16 Kasım 2017 tarihinde aynı okulda görev yapan öğretmen Suna Davulcu’nun okulla ilgili bir konuyu konuşmak istemesi sonrası kendisini odasına çağırarak azarladığı, bunun sonucunda Suna Davulcu sinir krizi geçirerek bayılması sonucunda hastaneye kaldırıldığı iddia edilmişti.

Yaşanan olay sonra bir sendika İslam Demirel hakkında Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikayette bulundu. Şikayette Demirel hakkında şu iddialar dillendirildi:

“Öğretmenler arasında adaletsiz dağıtılan ders sayıları, müdürün aynı okulda çalışan eşinin meslektaşlarından ayrıcalıklı bir ders programına ve nöbet çizelgesine sahip olması, aynı zamanda okuldaki engelli öğrenciler için yapılan özel tuvaleti kullanması, müdürün okuldaki öğretmenlere karşı öfkeli davranışları ve sözleri, geçen yıl okulda çalışan memur Halim Tutar’ın bazı kız öğrencileri taciz etmesi ortaya çıkmasına rağmen bir işlem yapmak istememesi.”

“BU KİŞİ HALEN MEMURİYETİNE NASIL DEVAM ETMEKTEDİR”

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, konuyu Meclis gündemine taşıdı. CHP’li Öz, konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanı Yılmaz’a şu soruları yöneltti:

1. Olayda ismi geçen tacize dahi göz yuman okul yöneticisi ve eşi hakkında bir işlem başlatmayı düşünüyor musunuz?

2. Okuldaki taciz iddiaları doğru mudur?

3. Doğru ise, Okulda memur olarak görev yapan ve öğrencileri tacizde bulunduğu iddia edilen Halim Tutar hakkında başlatılmış bir işlem var mıdır? Varsa bu kişi halen memuriyetine nasıl devam etmektedir?

4. Hakkında taciz iddiaları olan memur Halim Tutar, hala çocuklarımızı eğitim almaları için gönderdiğimiz herhangi bir okulda çalışmaya devam etmekte midir?

5. Okul müdürlerinin yönetici olarak başarılı ya da yeterli olup olmadıklarını okul içinde ölçen bir değerlendirme sistemi oluşturmayı düşünüyor musunuz?

“SONRASINDA İMKB ANADOLU LİSESİ’NDE GÖREVİNE DEVAM EDEN BU ŞAHSIN…”

Öz, taciz skandalını bir de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya sordu. Verdiği soru önergesinde Halim Tutar’ın hala bir okulda görevli ve de şuan askerde olduğunu velirten CHP’li Öz “Geçen yıl Çanakkale merkez ilçe Fatma Şemsettin Çamoğlu İlköğretim Okulu’nda çalışan memur Halim Tutar okuldaki kız öğrencileri taciz etmiş ve müdürün işlem yapmak istememesine rağmen okulda görevli iki öğretmenin çabalarıyla okuldan uzaklaştırma almıştır. Sonrasında İMKB Anadolu Lisesi’nde görevine devam eden bu şahsın şuan askerde olduğu öğrenilmiştir” dedi.

“TACİZCİNİN YAPTIKLARINDAN KENDİLERİNİ KURTARABİLECEKLERİNİ DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ”

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, Bakan Kaya’ya şu soruları yöneltti:

“Okullarda yaşanan taciz skandallarının araştırılmasına müdahil olmayı ya da bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte çalışmayı düşünüyor musunuz?

Bir açıklamanızda, çocukların kendi bedenlerini korumayı öğrenmeleri ve kendi izinleri olmadan onlara kimsenin dokunmaması gerektiğini bilmeleri için “mahremiyet eğitimi” üzerine çalıştığınızı belirtmiştiniz. Bu örnekten yola çıkarak, kız öğrencilerin kendi bedenlerinin mahrem olduğunu bilmelerine rağmen tacizcinin yaptıklarından kendilerini kurtarabileceklerini düşünüyor musunuz? Mahremiyet Eğitiminin bu konunun esas sebebi olduğu konusunda hala aynı fikirde misiniz?

Ülkemizde bir Cinsel Şiddet Kriz Merkezi kurmayı planlıyor musunuz?”


Bu haber 4257 kez okundu.
İlgili Haberler
Gündem - 13:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  MHP Ezine İlçe Başkanı Nurettin Açıkgöz istifa etti!
  “İşimden dolayı partime ve davama yeteri kadar faydalı olamadığımı düşünmekteyim” diyen MHP Ezine İlçe Başkanı Nurettin Açıkgöz görevinden istifa ettiğini açıkladı. Nurettin Açıkgöz sosyal medya hesabından, istifasını şu sözlerle duyurdu: “21.11.2018 tarihinden beri büyük bir onur ve gururla yürütmekte olduğum MHP Ezine ilçe başkanlığı görevimden bugün itibarı ile il başkanlığımızdan affımı isteyerek istifa dilekçemi sunmuş […]
 • 02
  Başkan Öz gönüllere dokunuyor
  Milletvekilliği döneminde halka olan yakın ilişkileriyle dikkat çeken Bülent Öz, Çan Belediye Başkanlığı döneminde de bu davranışını sürdürüyor. “Vatandaşlarımızın dilek ve şikayetlerini anında dinlemek, hem de daha yakın bir temas içerisinde bulunmak için ziyaretlerimizi sürdürüyoruz” diyen Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, “Hemşehrilerimizle olan güçlü bağımız, bir oyun ötesinde, büyük bir anlam taşıyor. Her zaman ulaşılabilir […]
 • 03
  Gültekin Yıldız istifa etti!
  AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız görevinden istifa ettiğini açıkladı. İstifasını sosyal medya hesabından duyuran Gültekin Yıldız şu ifadeleri kullandı: “Yaklaşık 8 yıl önce Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olarak başlayan , Merkez İlçe Başkanı ve Çanakkale İl Başkanı olarak aralıksız devam eden siyasi görevim ; dün akşam Genel Merkez teşkilatlardan sorumlu Genelbaşkan Yardımcımız Sayın […]
 • 04
  6’lı ganyan piyangosu Gelibolu’ya vurdu: 4 liralık kuponla, 422 bin lira kazandı!
  Şanlıurfa Hipodromu’nda bu akşam koşulan at yarışında sürpriz sonuçlar oluşurken ikinci 6’lı Ganyan’ı bilen üç şanslıdan birinin kuponunu Gelibolu’dan yatırdığı öğrenildi. Çanakkale Gündem Gazetesinden Eylem Gözeldere’nin haberine göre; Dün Şanlıurfa Hipodromu’nda birbirinden sürpriz sonuçların yaşandığı yarışlarda birinci 6’lı Ganyan devretti. İkinci 6’lı Ganyan’ı ise üç yarışsever doğru tahmin etti. Talihlilerden birinin kuponu 180 TL iken, […]
 • 05
  Yeni İl Müdürü İbrahim Tarı
  Levent Yılmaz’ın 2016 yılından bu yana vekaleten yürüttüğü Çanakkale AFAD İl Müdürlüğü görevine İstanbul AFAD İl Müdürü İbrahim Tarı atandı. Çanakkale İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne (AFAD) yapılan atamayla İl Müdürü değişti. Söz konusu atamayla birlikte Levent Yılmaz’ın 2016 yılından bu yana vekaleten sürdürdüğü İl Müdürlüğü görevi sona erdi. Çanakkale AFAD’ın yeni İl Müdürü,  […]

HAVA DURUMU

19 Kasım 2019 SALI
21°
 • ÇAR 20.5°
 • PER 21.1°
 • CUM 15.9°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 106.927
  0,08%
 • ALTIN 269.22
  -0,88%
 • DOLAR 5.715
  -0,43%
 • EURO 6.328
  -0,47%

GÜNLÜK BURÇLAR

hgs bakiye yükleme
buldun beni
çanakkale firma rehberi