Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
14° Parçalı az bulutlu
 • EURO 6.33
 • DOLAR 5.72

Bülent Öz: “Yönetmeliğe göre müdür olamayacak bir öğretmen, hangi mevzuata göre ders zaman çizelgesini değiştirmiştir?”

Siyaset - 9 Aralık 2017 17:28 A A

CHP Çanakkale Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bülent ÖZ, Çanakkale Atatürk Ortaokulu’ndaki ders zaman çizelgesinin, yönetmeliğe göre okulda müdürlük yapma yetkisi olmayan, sadece idari konulara yardımcı olması için görevlendirilen bir öğretmen tarafından, Personel, veli ve öğrencilerin tamamının talebiymiş gibi değişiklik yapması ve Milli Eğitim Müdürlüğü’ne onaylatmasından sonrasındaki süreçte, velilerin ve sendikaların itirazlarının medyada yer alması üzerine, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yazılı cevaplandırılması için soru önergesi verdi.

CHP’li Bülent ÖZ, verdiği soru önergesinin açıklamasında şunları ifade etti:

“Çanakkale Merkez Atatürk Ortaokul Müdürü Kemal Kocaoğlu’nun, özel olarak ders zaman çizelgesini değiştirdiği ve bu sebeple veliler, çocuklarının 5 saat ders görmeleri gerekçesiyle şikâyetçi oldukları, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü Lapseki ilçesi Adatepe Ortaokulu müdürü iken müdür olma yeterliliği olmadığı için kendi isteği ile istifa eden Kemal Kocaoğlu, 22 Nisan 2017 Tarihli ve 30046 Sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği’nin “Yöneticilik görevinden ayrılma” başlıklı 26’ncı maddesi ikinci fıkrası hükümleri açık olmasına rağmen, görevlendirilme yeterliliğine sahip olmadığı halde, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü Merkez Atatürk Ortaokulu Müdürlüğüne görevlendirildiği, Okulların zaman çizelgeleri okulun bulunduğu çevre dikkate alınarak sene başında Valilik Onayı ile alınmışken Okul Müdürü olan Kemal Kocaoğlu, okulun öğretmen öğrenci ve velinin görüşünü almadan 3 – 5 öğrencinin isteği ile üst makamları da çoğunluğun isteğiymiş gibi gösterip zaman çizelgesi değişikliğinin onayı almıştır” ifadeleri yerel basında çıkan haberlerde yerini almıştır.

22 Nisan 2017 Tarihli ve 30046 Sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği’nin Yöneticilik görevinden ayrılma başlıklı 26’ncı maddesi ikinci fıkrasında ‘Dört yıllık görev süreleri dolmadan herhangi bir nedenle istekleri üzerine yöneticilik görevinden ayrılanlar, ayrıldıkları tarihten itibaren değerlendirme başvuru tarihinin son günü itibarıyla aradan bir yıl geçmeden yönetici olarak görevlendirilmek üzere başvuruda bulunamaz” denilmektedir.

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bülent ÖZ, açıklamalarının ardından Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ’a şu soruları yöneltti:

1- Kemal Kocaoğlu’nun Merkez Atatürk Ortaokulu’ndaki görevi ve unvanı nedir? Okulda müdür olarak görev yaptığı iddiaları doğru mudur?

2- Hangi Kanun ve Yönetmeliğe göre Merkez Atatürk Ortaokulu’nda müdür yapılmıştır?

3- Hangi mevzuat çerçevesinde öğretmenlerin ve öğrencilerin ders saatlerine müdahale etmektedir?

4- Çanakkale Merkez Atatürk Ortaokuluna ne zaman kadrolu bir Okul Müdürü atanacaktır?


Bu haber 3340 kez okundu.
İlgili Haberler
Siyaset - 17:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Bakan Kasapoğlu Çanakkale’ye geliyor
  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu 20 Kasım Çarşamba günü (yarın) bir dizi program için Çanakkale’de olacak. Ziyaret hakkında bilgi veren AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Çanakkalemizi sık sık bakanlarımızın ziyaret etmesi bizleri mutlu ediyor. Şehrimizin kalkınması noktasında ciddi destekleri oluyor. Çarşamba günü Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu […]
 • 02
  Orköy Parkı yenileniyor
  Çanakkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Barbaros Mahallesi’nde bulunan Orköy Parkı’nda yenileme çalışmalarına başladı. Barbaros Mahallesi Hızır Sokak ve Şakir Fenercigil Sokak’ın kesiştiği noktada yer alan Orköy Parkı’nda gerçekleştirilen çalışma kapsamında ekipler, yıpranan sert zeminlerin yanı sıra kent mobilyalarını da yenilerek sayılarını artırıyor. Ekipler ayrıca parktaki yeşil alan bölümünü de artırarak, ağaçlandırma çalışması gerçekleştiriyor. Çalışmalar […]
 • 03
  Barbaros Mahallesinde elektrik kesintisi!
  Enerji Nakil Hatlarında yapılacak bakım onarım çalışması kapsamında, 20 Kasım Çarşamba günü (yarın) Barbaros Mahallesi’nin bazı bölgelerinde 10.30 – 14.00 saatleri arasında elektrik kesintisi uygulanacak. Barbaros Mahallesinde söz konusu elektrik kesintisinden etkilenecek bölgelerin listesi şu şekilde:
 • 04
  MHP Ezine İlçe Başkanı Nurettin Açıkgöz istifa etti!
  “İşimden dolayı partime ve davama yeteri kadar faydalı olamadığımı düşünmekteyim” diyen MHP Ezine İlçe Başkanı Nurettin Açıkgöz görevinden istifa ettiğini açıkladı. Nurettin Açıkgöz sosyal medya hesabından, istifasını şu sözlerle duyurdu: “21.11.2018 tarihinden beri büyük bir onur ve gururla yürütmekte olduğum MHP Ezine ilçe başkanlığı görevimden bugün itibarı ile il başkanlığımızdan affımı isteyerek istifa dilekçemi sunmuş […]
 • 05
  Başkan Öz gönüllere dokunuyor
  Milletvekilliği döneminde halka olan yakın ilişkileriyle dikkat çeken Bülent Öz, Çan Belediye Başkanlığı döneminde de bu davranışını sürdürüyor. “Vatandaşlarımızın dilek ve şikayetlerini anında dinlemek, hem de daha yakın bir temas içerisinde bulunmak için ziyaretlerimizi sürdürüyoruz” diyen Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, “Hemşehrilerimizle olan güçlü bağımız, bir oyun ötesinde, büyük bir anlam taşıyor. Her zaman ulaşılabilir […]

HAVA DURUMU

20 Kasım 2019 ÇARŞAMBA
14°
 • PER 20.8°
 • CUM 14.4°
 • CTS 15.9°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 107.529
  0,00%
 • ALTIN 271.20
  0,56%
 • DOLAR 5.715
  0,31%
 • EURO 6.330
  0,28%

GÜNLÜK BURÇLAR

hgs bakiye yükleme
buldun beni
çanakkale firma rehberi