Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
23° Açık
 • EURO 6.37
 • DOLAR 5.78

Bülent Öz’den o iddiaya cevap!

İlçeler - 14 Mayıs 2019 17:28 A A

Hak-İş ve Hizmet-İş Çanakkale Şube Başkanı Vedat Yılmaz’ın, Çan Belediye Başkanı Bülent Öz’ün belediye işçilerini bağlı bulundukları sendikalardan istifa etmeleri için işten atma ve sürgün etme gibi yöntemlerle tehdit ettiği iddiasına Bülent Öz’den yanıt geldi.

Çanakkale Yorum’a konuşan Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, suçlamaları reddederek şu ifadeleri kullandı:

“Öyle bir şey asla yok. Kesinlikle iftira. Belediye işçilerimiz tamamen kendi görüşleri doğrultusunda bağlı bulundukları sendikalardan istifa etti. İşçilerimize sendikalarından istifa etmeleri için, işten atma, sürgün etme gibi tehditvari yaklaşımlarda bulunduğumuz iddiası tamamen gerçek dışıdır. Bülent Öz olarak belediye personeline asla böyle bir yaklaşımım olmamıştır. Şu anda Ankara’dayım. Bu konu hakkındaki detaylı açıklamayı önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacağım.”

VEDAT YILMAZ NE DEMİŞTİ?

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz’ün belediye işçilerini tehdit ve baskıyla sendikalarından istifa ettirdiğini öne süren Hak-İş ve Hizmet-İş Çanakkale Şube Başkanı Vedat Yılmaz şu açıklamayı yapmıştı:

“Seçim bitti herkesin başkanı olacağız diyenler işyerlerinde cadı avına başladı. Belediyenin gücünü arkasına alarak Belediyede çalışan işçi kardeşlerimizi tehdit ve baskılarla ‘sizi işten çıkartırız, sizi sürgün ederiz’ hemen üyesi olduğunuz sendikadan istifa edin diyerek Çan İlçemize Baharı değil, Kara Kışı getireceklerinin ilk sinyalini vermişlerdir. Bu baskı ve tehditler adeta bir kıyıma dönüşmüştür. Sayın Belediye Başkanı ve yanındakiler göreve başlar başlamaz emekçilere karşı bir operasyon ihtirasına kendilerini erken kaptırmışlardır. Ancak bundan en büyük zararı kendileri ve mensubu oldukları siyasi parti görecektir. Emekçiler işyerlerinin yegane üretici gücüdür. Çalışan kesimin üretimden gelen gücünü hafife almak Belediye Başkanları açısından af edilemez ve hoş görülemez bir zaaf olacaktır. Gelecekte bunun siyasi faturasını düşünmeleri gerekiyor.”


Bu haber 962 kez okundu.
İlçeler - 17:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Mete Yarar, Biga’ya geliyor: Barış Pınarı Harekatını anlatacak
  Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, Biga Belediyesi tarafından düzenlenecek olan konferansa katılmak üzere 15 Kasım Cuma günü Biga’ya geliyor. Mete Yarar, 15 Kasım Cuma günü saat 20.00’de Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenleneceği konferansta, Barış Pınarı Harekatının bilinmeyen yönlerini Bigalılarla paylaşacak. Bigalı hemşehrilerini konferansa davet eden Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, “Suriye’nin kuzeyinde başlattığımız Barış Pınarı Harekatı’nda […]
 • 02
  İki genç, iki intihar!
  Çanakkale’de biri üniversite, diğeri lise öğrencisi iki genç intihar ederek canlarına kıydı. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Programı 2. sınıf öğrencisi Umut T.(20), iddiaya göre, başına poşet geçirip, helyum gazı soluyarak intihar etti. Annesi eve gelince Umut T.’yi başında poşetle hareketsiz yatarken buldu. Annenin ihbarıyla eve gelen sağlık […]
 • 03
  Gelibolu ve Lapseki Feribot İskeleleri yenilendi
  Vali Orhan Tavlı, yenileme çalışmaları tamamlanan Gelibolu ve Lapseki Feribot İskelelerinde incelemelerde bulundu. Vali Orhan Tavlı, Çanakkale Valiliği İl Özel İdaresi tarafından ilave 2 rampa ve yenileme çalışmaları tamamlanan Gelibolu Feribot İskelesinde incelemelerde bulundu. Gelibolu İl Genel meclis Üyesi Serhad Sürücü’nün de bulunduğu incelemelerde Vali Tavlı, ilave 2 rıhtım, rampa ve yenileme çalışmaları tamamlanan, araçların […]
 • 04
  Başkan Öz’ü kızdıran görüntü: “Niye bu şiddet eğilimi?”
  Çan’da Garip Analar Mesire Alanı’ndaki bir piknik masasının, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kırılmasına Çan Belediye Başkanı Bülent Öz tepki gösterdi. Tepkisini sosyal medya hesabından dile getiren Bülent Öz, şu ifadeleri kullandı: “Çevreye zarar verirken düşünmeliyiz, kimlerin haklarını gasp ediyoruz, kimlerin keyifli vakit geçirmelerini engelliyoruz. Verilen bu zararın tahsilatının kendi cebinden kesildiğinden bi’haber olan […]
 • 05
  Yiğit Akkoyun, Ahmet Davutoğlu ile aynı karede
  Geçtiğimiz günlerde AK Parti’den istifa eden Yiğit Akkoyun, yeni parti kurma hazırlıklarını sürdüren Ahmet Davutoğlu’nu ziyaret etti. Ziyareti sosyal medya hesabından duyuran Yiğit Akkoyun, “Allah çıktığımız bu yolda yüzümüzü kara çıkarmasın inşallah. Hedefimiz her zaman hizmet etmek, kucaklaşmak ve sevgi olacaktır. Rabbim yar ve yardımcımız olsun” ifadelerini kullandı.

HAVA DURUMU

12 Kasım 2019 SALI
23°
 • ÇAR 22.5°
 • PER 17.9°
 • CUM 19.2°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 103.785
  0,65%
 • ALTIN 269.38
  -0,30%
 • DOLAR 5.779
  0,09%
 • EURO 6.374
  0,04%

GÜNLÜK BURÇLAR

hgs bakiye yükleme