Açık
 • EURO 6.30
 • DOLAR 5.56

Çanakkale Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü: “Ziyaret edilen evler, Kadın Konukevi değil”

Gündem - 26 Şubat 2019 15:59 A A

Sözcü gazetesinin; AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız’ın eşi Şerife Ersoy Yıldız ile Belediye Meclis Üyesi Huriye Doğancı’nın devlet koruması altındaki kadınların yaşadığı Kadın Konukevini ziyaret edip, sosyal medya hesaplarında ziyaretin fotoğraflarını paylaşmak suretiyle sığınmacı kadınların yüzlerini ifşa ettiği iddiasına yönelik haberine Çanakkale Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünden yalanlama geldi.

Çanakkale Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetkililerinin konuya ilişkin olarak Çanakkale Yorum’a yaptığı açıklama şu şekilde:

“Ziyaret edilen evler kesinlikle Kadın Konukevi değil. Bu konuda gizlilik ilkesi var ve hiçbir şekilde Kadın Konukevine girişler mümkün değildir. Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflar sıradan ailelerin yaşadığı evlere ait. Olay tamamen başka yönlere çekildi. Böyle bir şeyin mümkünatı yok. Bakanlığımız aracılığıyla da tekzip yayınlanması için girişimde bulunacağız. Kadın Konukevlerimiz ifşası mümkün olmayan, tamamen gizliliği olan yerler. Ziyaret için hiçbir şekilde asla izin verilemez.”

SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞMIŞTI

AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız’ın eşi Şerife Ersoy Yıldız, Belediye Meclis Üyesi Huriye Doğancı ile yaptığı ev ziyaretlerini, “Cevatpaşa mahallesinde yaptığımız ev ziyaretlerimizden. Devlet koruması altındaki mağdur kadın evlerine giderek bir nebze olsun destek olmaya, gönüllere girmeye çalışıyoruz” ifadeleriyle paylaşmıştı.

İL BAŞKANI YILDIZ: “HERHANGİ BİR KADIN KONUKEVİ ZİYARET EDİLMİŞ DEĞİLDİR”

Sözü gazetesinde çıkan haberin ardından açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, söz konusu ziyaretlerde herhangi bir kadın konukevinin bulunmadığını belirterek şu ifadeleri kullanmıştı:

“Ulusal basında bugün (25.02.2019 tarihinde) eşim Şerife Yıldız’ın ve belediye meclis üyemiz Huriye Doğancı’nın devlet koruması altındaki kadınların yaşadığı kadın konuk evlerini ziyaret edip yasak olmasına rağmen ziyaretin fotoğraflarını sosyal medya hesaplarından paylaştığına dair haber asılsız olup, uzaktan yakından gerçeklerle ilgisi bulunmamaktadır.

Eşim zaman zaman Çanakkale de ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret etmekte, imkanlarımız dahilinde bu ailelere yardımcı olmaya çalışmaktadır.

Eşim bu kapsamda yapılan birkaç ziyareti de sosyal medya hesabından paylaşmış “Cevatpaşa mahallesine yaptığımız ev ziyaretlerinden” diyerek haklarında ne koruma kararı olan ne de kadın konuk evinde bulunan, sıradan evlere ve ailelere ait ziyaretlerin fotoğraflarını paylaşmıştır.

Yaptığı paylaşımda “koruma altındaki mağdur kadınların evlerine de giderek, destek olmaya çalıştıklarını” ifade etmiştir. Bu ifade araştırılmadan, şahsından ve sahsımdan bilgi alınmadan Sözcü Gazetesi Çanakkale muhabiri tarafından haberleştirilmiş haberde fotoğraftaki sıradan kadınlar koruma altındaki kadın, sıradan evler de kadın konuk evi olarak kamuoyuna lanse edilmiştir. Haber tümüyle asılsızdır.

Paylaşılan fotoğrafların hiç birinde koruma altında bir kadın ifşa edilmemiş olup, hiçbir kadın konuk evinin de içi veya dış cephesi söz konusu fotoğraflarda paylaşılmış değildir.

Kaldı ki eşim tarafından herhangi bir kadın konuk evi de ziyaret edilmiş değildir. Sadece çat kapı ziyaretler yaparken koruma kararı olan kadınlarla da karşılaşıldığını ifade etmiş, ama onlara dair bir görüntüye yer vermemiştir.

Sosyal medya hesabından paylaşılanlar sıradan ziyaretler, sıradan ailelerdir.

Kamuoyunun bilgisine arz ederim.”


Bu haber 766 kez okundu.
Gündem - 15:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Çanakkale Belediyesine zabıta ve itfaiye eri alımı: Adaylardan en düşük KPSS puanlılar işe alındı!
  Çanakkale Belediyesi zabıta memuru ve itfaiye eri alımı sınav sonuçlarını açıkladı. Sınava katılan dört zabıta adayı arasından işe alınanın en düşük KPSS puanına sahip olması dikkat çekti. Çanakkale Belediyesinin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, 05 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen Zabıta Memuru ve 07/08 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen İtfaiye Eri alım sınavlarında başarılı olarak atanmaya kazananların […]
 • 02
  Seçim farklı, vaat aynı!
  2014 yerel seçimlerinde deniz taksi vaadinde bulunan CHP Çanakkale Belediye Başkan Adayı ve mevcut belediye başkanı Ülgür Gökhan’ın, 31 Mart yerel seçimleri için yine aynı vaatte bulunduğu ortaya çıktı. Ülgür Gökhan’ın 2014 yerel seçimleri için hazırlanan proje kataloğunda, “Deniz Taksi ve Dardanos, Güzelyalı İskeleleri Toplu Taşıma Sistemine ‘Denizi’ Ekliyoruz” başlığı altında, “Kent merkezinden Dardanos ve […]
 • 03
  Çarşıda bıçaklı saldırı!
  Kemalpaşa Mahallesi Hamdi Bey Sokak üzerindeki bir dükkanda müşteri olarak oturan bir kişi, kimliği belirsiz üç kişinin bıçaklı saldırısına uğradı. Çevrede büyük korku yaratan olay bugün saat 15:30 sıralarında yaşandı. Müşteri olarak gittiği bir dükkanda oturan bir genç, kimliği belirlenemeyen üç kişi tarafından bıçaklandı. Genci bıçaklayan kişiler ara sokaklara kaçarak gözden kayboldu. Olayın ardından bölgeye […]
 • 04
  Çan’da büyük panik yaratan ölümcül hastalık iddiası! Tularemi hastalığı nedir?
  Çanakkale’ye bağlı Çan ilçesinde içme sularında yaşanan sıkıntı nedeniyle 300 civarında kişinin ‘tularemi’ hastalığına yakalandığı iddia edildi. Sosyal medyada hızla yayılan ve İYİ Parti Çan Belediye Başkan Adayı Fazıl Sayın’ın da gündeme getirdiği iddia vatandaşlar arasında büyük paniğe neden oldu. İYİ Parti Çan Belediye Başkan Adayı Fazıl Sayın ilçede büyük paniğe yol açan hastalık iddiasına […]
 • 05
  Ayhan Gider: “Çanakkale’ye ve ismine yakışır bir Cumhuriyet Meydanı projesi yapıyoruz”
  Cumhur İttifakı AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider, Cumhuriyetin 100. yılına yakışır bir Cumhuriyet Meydanı yapacaklarını söyledi. Gider, “Mevcut Cumhuriyet Meydanı ihtiyaca cevap verememektedir. Dünyadaki gelişmiş şehirlerin tamamında var olan kent meydanı kültürünü Çanakkale’de de yaşatacak, Cumhuriyetin 100. yılına hazırlanan Çanakkale’ye ve ismine yakışır bir meydan projesi yapıyoruz” dedi. Cumhur İttifakı AK Parti […]

HAVA DURUMU

26 Mart 2019 SALI
 • ÇAR 12.8°
 • PER 8.8°
 • CUM 10.4°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 99.326
  -0,51%
 • ALTIN 235.95
  0,06%
 • DOLAR 5.562
  0,21%
 • EURO 6.302
  0,11%

GÜNLÜK BURÇLAR