26° Parçalı az bulutlu
 • EURO 6.85
 • DOLAR 6.14

Çanakkale Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü: “Ziyaret edilen evler, Kadın Konukevi değil”

Gündem - 26 Şubat 2019 15:59 A A

Sözcü gazetesinin; AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız’ın eşi Şerife Ersoy Yıldız ile Belediye Meclis Üyesi Huriye Doğancı’nın devlet koruması altındaki kadınların yaşadığı Kadın Konukevini ziyaret edip, sosyal medya hesaplarında ziyaretin fotoğraflarını paylaşmak suretiyle sığınmacı kadınların yüzlerini ifşa ettiği iddiasına yönelik haberine Çanakkale Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünden yalanlama geldi.

Çanakkale Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetkililerinin konuya ilişkin olarak Çanakkale Yorum’a yaptığı açıklama şu şekilde:

“Ziyaret edilen evler kesinlikle Kadın Konukevi değil. Bu konuda gizlilik ilkesi var ve hiçbir şekilde Kadın Konukevine girişler mümkün değildir. Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflar sıradan ailelerin yaşadığı evlere ait. Olay tamamen başka yönlere çekildi. Böyle bir şeyin mümkünatı yok. Bakanlığımız aracılığıyla da tekzip yayınlanması için girişimde bulunacağız. Kadın Konukevlerimiz ifşası mümkün olmayan, tamamen gizliliği olan yerler. Ziyaret için hiçbir şekilde asla izin verilemez.”

SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞMIŞTI

AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız’ın eşi Şerife Ersoy Yıldız, Belediye Meclis Üyesi Huriye Doğancı ile yaptığı ev ziyaretlerini, “Cevatpaşa mahallesinde yaptığımız ev ziyaretlerimizden. Devlet koruması altındaki mağdur kadın evlerine giderek bir nebze olsun destek olmaya, gönüllere girmeye çalışıyoruz” ifadeleriyle paylaşmıştı.

İL BAŞKANI YILDIZ: “HERHANGİ BİR KADIN KONUKEVİ ZİYARET EDİLMİŞ DEĞİLDİR”

Sözü gazetesinde çıkan haberin ardından açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, söz konusu ziyaretlerde herhangi bir kadın konukevinin bulunmadığını belirterek şu ifadeleri kullanmıştı:

“Ulusal basında bugün (25.02.2019 tarihinde) eşim Şerife Yıldız’ın ve belediye meclis üyemiz Huriye Doğancı’nın devlet koruması altındaki kadınların yaşadığı kadın konuk evlerini ziyaret edip yasak olmasına rağmen ziyaretin fotoğraflarını sosyal medya hesaplarından paylaştığına dair haber asılsız olup, uzaktan yakından gerçeklerle ilgisi bulunmamaktadır.

Eşim zaman zaman Çanakkale de ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret etmekte, imkanlarımız dahilinde bu ailelere yardımcı olmaya çalışmaktadır.

Eşim bu kapsamda yapılan birkaç ziyareti de sosyal medya hesabından paylaşmış “Cevatpaşa mahallesine yaptığımız ev ziyaretlerinden” diyerek haklarında ne koruma kararı olan ne de kadın konuk evinde bulunan, sıradan evlere ve ailelere ait ziyaretlerin fotoğraflarını paylaşmıştır.

Yaptığı paylaşımda “koruma altındaki mağdur kadınların evlerine de giderek, destek olmaya çalıştıklarını” ifade etmiştir. Bu ifade araştırılmadan, şahsından ve sahsımdan bilgi alınmadan Sözcü Gazetesi Çanakkale muhabiri tarafından haberleştirilmiş haberde fotoğraftaki sıradan kadınlar koruma altındaki kadın, sıradan evler de kadın konuk evi olarak kamuoyuna lanse edilmiştir. Haber tümüyle asılsızdır.

Paylaşılan fotoğrafların hiç birinde koruma altında bir kadın ifşa edilmemiş olup, hiçbir kadın konuk evinin de içi veya dış cephesi söz konusu fotoğraflarda paylaşılmış değildir.

Kaldı ki eşim tarafından herhangi bir kadın konuk evi de ziyaret edilmiş değildir. Sadece çat kapı ziyaretler yaparken koruma kararı olan kadınlarla da karşılaşıldığını ifade etmiş, ama onlara dair bir görüntüye yer vermemiştir.

Sosyal medya hesabından paylaşılanlar sıradan ziyaretler, sıradan ailelerdir.

Kamuoyunun bilgisine arz ederim.”


Bu haber 1201 kez okundu.
Gündem - 15:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Önce çok gürültülü, sonra çok sessiz: Bozcaada’da iftar topuna uygun yer aranıyor
  Bozcaada’da iftar topunun çok gürültülü patladığı şikayetleri üzerine Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz bir açıklama yaptı. Şikayetleri dikkate alarak iftar topunun yerini değiştirdiklerini kaydeden Yılmaz, bu sefer de top sesinin ada merkezinden duyulmadığını belirtti. Yılmaz, “En kısa zamanda en uygun yer tespit edilerek bu güzel gelenek Ramazan boyunca sürdürülecektir” ifadesini kullandı. Başkan Yılmaz’ın konuya […]
 • 02
  CHP’li Erkek: “Göreceksiniz her şey çok güzel olacak”
  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmayla verdiği yasa teklifinin gündeme alınmasını ve seçimlerin adalet içerisinde gerçekleşmesini talep etti. Muharrem Erkek’in Meclis konuşma tutanaklarına geçen, seçim sürecinde adaletin sağlanmasına yönelik verdiği kanun teklifine ilişkin konuşması şu şekilde: Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; yüce Meclisi saygıyla selamlıyorum. Öncelikle, değerli milletvekillerimiz […]
 • 03
  Çanakkale Gazi Evi ve Rehabilitasyon Merkezinde sona doğru
  Vali Orhan Tavlı, İçişleri Bakanlığı tarafından arsası verilen, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ödeneği tahsis edilen ve İl Özel İdaresi tarafından Barbaros Mahallesi Dardanel Spor Tesislerinin yanında yapımına başlanan Çanakkale Gazi Evi inşaat çalışmalarını yerinde inceledi. Vali Orhan Tavlı’nın Çanakkale Gazi Evi incelemelerinde; Vali Yardımcısı – İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, Gençlik […]
 • 04
  Çanakkale’nin gururu: Ümit Burunlular Avrupa Şampiyonu oldu
  Çanakkaleli Milli Sporcu Ümit Burunlular, Yunanistan’da düzenlenen Avrupa Engelliler Bilek Güreşi Şampiyonasında Avrupa şampiyonu oldu. Kariyerinde Türkiye ve Dünya şampiyonlukları bulunan Çanakkaleli Milli Sporcu Ümit Burunlular, bu kez de Yunanistan’da düzenlenen Avrupa Engelliler Bilek Güreşi Şampiyonunda Avrupa şampiyonu olma başarısı gösterdi. Mutluluğunu sosyal medya hesabından paylaşan Burunlular, “Çok şükür Ramazan ayının şu mübarek gününde Avrupa […]
 • 05
  Çanakkale şehidini uğurladı
  Çanakkale’de vatani görevini yaptığı sırada kalp krizi geçirerek şehit olan Şehit Jandarma Er Oğuzhan Kaman’ın naaşı, 116 Jandarma Eğitim Alay Komutanlığında düzenlenen törenle, toprağa verilmek üzere memleketi Adana’ya uğurlandı. 116 Jandarma Eğitim Alay Komutanlığında kalp krizi geçirerek Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesine kaldırılan Şehit Jandarma Er Oğuzhan Kaman, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştu. […]

HAVA DURUMU

23 Mayıs 2019 PERŞEMBE
26°
 • CUM 20.1°
 • CTS 19.7°
 • PAZ 21.0°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 84.443
  0,92%
 • ALTIN 251.94
  0,96%
 • DOLAR 6.138
  0,74%
 • EURO 6.853
  0,72%

GÜNLÜK BURÇLAR