Açık
 • EURO 6.57
 • DOLAR 5.81

Çanakkale Belediyesinden İl Anma Komitesine havai fişek iptali tepkisi!

Gündem - 19 Mart 2019 17:02 A A

Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar, Yeni Zelanda’da camide ibadet eden müslümanlara yönelik terör saldırısı ve Kuzey Irak’ta iki Türk askerinin şehit olmasını gerekçe göstererek Fener Alayından sonra yapılması planlanan havai fişek gösterisini iptal eden İl Anma Komitesinin kararına sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Söz konusu karara ilişkin sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar şu ifadeleri kullandı:

“İL ANMA KOMİTESİNDEN DUYURU yapmış;
Pazartesi saat 19:30 daki Fener Alayı programı içerisinde gerçekleştirilecek havai fişek gösterisi; yurt dışında camide ibadet etmekte olan Müslümanlara yapılan terör saldırısı ve Kuzey Irak’tan gelen iki askerimizin şehadet haberi nedeniyle İl Anma Komitesi kararıyla iptal edilmiştir.
1. Belediye de il anma komitesinde ve belediyeye böyle bir bilgi ulaşmadı. Geleneksel olarak bugüne kadar belediye organize ettiği için kentlilerimizi bilgilendirmedik.
2. Madem öyle ise stadyumda çalınan müzikler ve fener alayındaki müzikler neden iptal edilmedi.
3. Folklor gösterisi neden iptal edilmedi, kaldı ki bizim için o gece atılan havai fişekler savaşta, geceleyin düşman bölgelerini denetlemek için atılan aydınlatma fişeği anlamı taşır.”


Bu haber 554 kez okundu.
İlgili Haberler
Gündem - 17:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Sabah Umurbey’le helalleşti, öğlen kendini astı!
  Umurbey’de yaşayan 64 yaşındaki Meryem Candar dün evinde kendini asarak intihar etti. Çok genç yaşta kocasını kaybeden ve hiç çocuğu olmayan Meryem Candar’ın yıllardır yaşamını tek başına sürdürdüğü bildirildi. HERKESLE HELALLEŞTİ 64 yaşındaki Meryem Candar’ın Cuma sabahı Umurbey’de kurulan pazara çıktığı, burada herkesin hatrını sorup helallik istediği öğrenildi. ARDINDA NOT BIRAKTI Öğle saatlerinde tek başına […]
 • 02
  Başkan Öz’den vatandaşlara gödek ikramı
  Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, Berat Kandili dolayısıyla vatandaşlara gödek ikramında bulundu. Etkinliği sosyal medya hesabından paylaşan Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, “Berat kandili sebebiyle öğlen gödek dağıtımını gerçekleştirdik. İkindi namazından sonra bütün camilerin önünden otobüsler kaldırarak hemşehrilerimizin mezarlık ziyaretlerini yapmalarını sağladık. Emeği geçen herkese teşekkür eder Hayırlı kandiller dilerim” ifadelerini kullandı.
 • 03
  Açı Koleji Çanakkale için gün sayıyor
  2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılında Çanakkale’de faaliyete geçmeye hazırlanan Açı Koleji, 28 Nisan’da Aqua Hall’de düzenlenecek lansmanıyla Çanakkalelilerle buluşacak. Yeni bir eğitim modeliyle öğrencileri buluşturacak olan Açı Koleji Kurucu Müdürü Necdet Çetin, “İlk, orta ve lise bölümü olan okullarında özellikle ana sınıfı bölümü için “karakter eğitimi” çalışmalarının akademik çalışmaların önünde yer alacağını vurguladı. Eğitimin ailede […]
 • 04
  Çan Belediyesinin toplam borcu 114 milyon TL
  Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, önceki yönetimden devraldıkları toplam borç miktarını 114 milyon 859 bin TL olarak açıkladı. 31 Mart Yerel Seçimlerinde CHP’den Çan Belediye Başkanı seçilen ve AK Parti’li selefi Abdurrahman Kuzu’nun iki dönemlik başkanlığına son veren Bülent Öz, ilk meclis toplantısında önceki yönetimden devraldıkları toplam borç miktarını kamuoyuyla paylaştı. Toplantıda kalem kalem borç […]
 • 05
  Özgür Ceylan: Kızılay arpalığa mı çevrildi?
  CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun cevaplaması için Meclis Başkanlığı’na verdiği önergede “Türk Kızılay Derneği’nin bir siyasal partinin arpalığı haline geldiği ve yönetimle aynı düşünmeyen şubelerin kapatıldığı iddiaları söz konusudur. Kızılay’da parti ayrımı yapmaksızın hangi milletvekillerinin kızı, damadı, gelini ya da ağabeyleri, kardeşleri şube yönetimlerinde ya da çalışan olarak görev yapmaktadır?” diye […]

HAVA DURUMU

21 Nisan 2019 PAZAR
 • PTS 14.8°
 • SAL 17.2°
 • ÇAR 18.8°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 96.861
  -0,03%
 • ALTIN 238.33
  0,17%
 • DOLAR 5.813
  0,20%
 • EURO 6.565
  0,51%

GÜNLÜK BURÇLAR