Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
18° Parçalı bulutlu
 • EURO 6.33
 • DOLAR 5.72

Çanakkale Fen Lisesindeki ‘Said Nursi’ iddiaları Meclis’e taşındı!

Siyaset - 19 Ekim 2019 12:35 A A

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Çanakkale Fen Lisesinde görev yapan matematik öğretmeni D.L’nin, Said Nursi’nin “Küçük Sözler” isimli kitabının okunması için öğrencilere baskı yaptığına ilişkin iddiaları Meclis’e taşıdı. Özgür Ceylan, Milli Eğitim Bakanının cevaplaması için Meclis Başkanlığı’na verdiği önergede, iddialar hakkında soruşturma açılıp açılmadığını sordu.

CHP Milletvekili Özgür Ceylan, bazın basın – yayın organlarında, Çanakkale Fen Lisesi matematik öğretmenlerinden D.L.’nin Said Nursi’nin “Küçük Sözler” isimli kitabının okunması için öğrencilere baskı yaptığına ilişkin iddiaların yer aldığını kaydetti.

Özgür Ceylan, ders saatlerinde matematik anlatması gereken öğretmen D.L.’nin, öğrencilerine “Bu kitabı haftaya kadar okuyacaksınız, haftaya bu kitap hakkında konuşacağız” dediği ve derslerinde dini hikayeler anlattığı ileri sürüldüğünü söyledi.

Özgür Ceylan, bu durumun öğrenciler ve veliler arasında rahatsızlığa neden olduğunu ifade ederken, Meclis Başkanlığına verdiğin önergede, “Çanakkale Fen Lisesi ile ilgili olarak bahsi geçen iddialar doğru mudur?” diye sordu.

Milli Eğitim Bakanlığı Ders Kitapları Ve Eğitim Araçları Yönetmeliği’nin “Bakanlık tarafından belirlenmeyen ders kitapları ile okutulacak diğer eğitim araçları öğrencilere aldırılamaz” şeklindeki 37’inci maddesini hatırlatan Özgür Ceylan, iddiaların doğru olması halinde ilgili yönetmelik maddesinin ihlal edilip edilmediğini sordu.

Meclis Başkanlığına verdiği önergede Çanakkale Fen Lisesi’nde görev yapan matematik öğretmeni D.L. hakkında soruşturma açılıp açılmadığını soran Özgür Ceylan, “Adı geçen öğretmenle ilgili olarak geçmişte görev yaptığı okullarda da benzer şikayetlerle karşılaşılmış ve bu iddialardan dolayı soruşturma ya da soruşturmalar açılmış mıdır? Açılmış ise kendisine ne tür idari cezalar verilmiştir?” şeklindeki sorularının da cevaplanmasını istedi.


Bu haber 1628 kez okundu.
Siyaset - 12:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Orköy Parkı yenileniyor
  Çanakkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Barbaros Mahallesi’nde bulunan Orköy Parkı’nda yenileme çalışmalarına başladı. Barbaros Mahallesi Hızır Sokak ve Şakir Fenercigil Sokak’ın kesiştiği noktada yer alan Orköy Parkı’nda gerçekleştirilen çalışma kapsamında ekipler, yıpranan sert zeminlerin yanı sıra kent mobilyalarını da yenilerek sayılarını artırıyor. Ekipler ayrıca parktaki yeşil alan bölümünü de artırarak, ağaçlandırma çalışması gerçekleştiriyor. Çalışmalar […]
 • 02
  Barbaros Mahallesinde elektrik kesintisi!
  Enerji Nakil Hatlarında yapılacak bakım onarım çalışması kapsamında, 20 Kasım Çarşamba günü (yarın) Barbaros Mahallesi’nin bazı bölgelerinde 10.30 – 14.00 saatleri arasında elektrik kesintisi uygulanacak. Barbaros Mahallesinde söz konusu elektrik kesintisinden etkilenecek bölgelerin listesi şu şekilde:
 • 03
  MHP Ezine İlçe Başkanı Nurettin Açıkgöz istifa etti!
  “İşimden dolayı partime ve davama yeteri kadar faydalı olamadığımı düşünmekteyim” diyen MHP Ezine İlçe Başkanı Nurettin Açıkgöz görevinden istifa ettiğini açıkladı. Nurettin Açıkgöz sosyal medya hesabından, istifasını şu sözlerle duyurdu: “21.11.2018 tarihinden beri büyük bir onur ve gururla yürütmekte olduğum MHP Ezine ilçe başkanlığı görevimden bugün itibarı ile il başkanlığımızdan affımı isteyerek istifa dilekçemi sunmuş […]
 • 04
  Başkan Öz gönüllere dokunuyor
  Milletvekilliği döneminde halka olan yakın ilişkileriyle dikkat çeken Bülent Öz, Çan Belediye Başkanlığı döneminde de bu davranışını sürdürüyor. “Vatandaşlarımızın dilek ve şikayetlerini anında dinlemek, hem de daha yakın bir temas içerisinde bulunmak için ziyaretlerimizi sürdürüyoruz” diyen Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, “Hemşehrilerimizle olan güçlü bağımız, bir oyun ötesinde, büyük bir anlam taşıyor. Her zaman ulaşılabilir […]
 • 05
  Gültekin Yıldız istifa etti!
  AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız görevinden istifa ettiğini açıkladı. İstifasını sosyal medya hesabından duyuran Gültekin Yıldız şu ifadeleri kullandı: “Yaklaşık 8 yıl önce Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olarak başlayan , Merkez İlçe Başkanı ve Çanakkale İl Başkanı olarak aralıksız devam eden siyasi görevim ; dün akşam Genel Merkez teşkilatlardan sorumlu Genelbaşkan Yardımcımız Sayın […]

HAVA DURUMU

19 Kasım 2019 SALI
18°
 • ÇAR 20.5°
 • PER 20.8°
 • CUM 17.0°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 106.927
  0,08%
 • ALTIN 269.22
  -0,88%
 • DOLAR 5.715
  -0,43%
 • EURO 6.328
  -0,47%

GÜNLÜK BURÇLAR

hgs bakiye yükleme
buldun beni
çanakkale firma rehberi