Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
20° Açık
 • EURO 6.32
 • DOLAR 5.70

Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde ortalığı karıştıran elektronik posta: Doğruysa büyük skandal!

Gündem - 17 Haziran 2019 16:19 A A

Çanakkale’de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Esenler’deki Olimpik Yüzme Havuzu’nda görevli H.Ü.’nün, işe girişinden bir hafta sonra yurt dışına çıktığı, yaklaşık 68 gün sonra geri döndüğü ve yurt dışında olduğu sürenin bir kısmında Çanakkale’de çalışıyor gözüktüğü, yurt dışındayken telefonla iki kez 10’ar günlük doktor raporu aldığı, raporların bitiminde iş yerinden çıkış verildiği, yurda döndükten 6 gün sonra ise tekrar işe girişi yapıldığı iddia edildi.

Çanakkale Olay gazetesinden Seçkin Sağlam’ın haberine göre; Söz konusu skandal 2017 yılında Çanakkale Defterdarlığı’na gönderilen elektronik posta (e-mail) ile ortaya çıktı. Çanakkale’de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki bir personelin “usulsüz rapor aldığı” yönündeki iddialar idari soruşturmacılar tarafından soruşturuldu. Çeşitli kurumlarla yapılan yazışmalar ve soruşturmalar kamu kurumundaki skandalı belgeledi.

Yurt dışındayken çalışıyor gözükmüş!

Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde 1 Ocak 2015 tarihinde bir güvenlik şirketi üzerinden sözleşmeli işçi olarak göreve personeli H.Ü.’nün, işe başlamasından bir hafta sonra, 8 Ocak 2015’te Amerika’ya gittiği, 17 Mart tarihinde ise Amerika’dan döndüğü öğrenildi. Yurt dışına çıktığı tarih olan 8 Ocak ile ilk rapor tarihi olan 24 Ocak arasındaki 16 gün ve ilk raporun bitiş tarihi olan 2 Şubat ile ikinci raporun başladığı tarihler olan 5 Şubat arasında üç gün, toplamda 19 gün çalışıyor gözükmesi skandalın ilk perdesini oluşturdu.

Yurt dışından telefonla rapor alınır mı?

Skandalın ikinci ve en önemli kısmı ise yurt dışından rapor alınması oldu. Öyle ki soruşturma kayıtlarında da yer alan skandalda, 8 Ocak tarihinde yurt dışına çıkan H.Ü., 24 Ocak 2015 ile 2 Şubat 2015 ve 5 Şubat 2015 ile 14 Şubat 2015 tarihlerinde iki kez onar günlük rapor aldı. H.Ü.’nün Amerika’dan Çanakkale Devlet Hastanesi’ni aradığını ve göğüs hastalıklarından bir doktor ile konuşmak istediği, daha sonra Doktor B.S ile telefonda görüştüğünü ve doktorun kendisine iki kez 10’ar günlük raporlar yazdığı öğrenildi. Soruşturma sırasında doktor B.S.’nin ise, söz konusu kişiyi tanımadığını, konuyla ilgili bilgisinin olmadığını söylediği öğrenildi.

Söz konusu skandalı ortaya çıkaran idari soruşturmanın ardından hazırlanan bir raporun, hem Cumhuriyet Savcılığına hem de Çanakkale Valiliği’ne gönderildiği öğrenildi… Hem hukuki hem de idaresi soruşturmaların devam ettiği öğrenildi.


Bu haber 1740 kez okundu.
Gündem - 16:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Bakan Kasapoğlu Çanakkale’ye geliyor
  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu 20 Kasım Çarşamba günü (yarın) bir dizi program için Çanakkale’de olacak. Ziyaret hakkında bilgi veren AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Çanakkalemizi sık sık bakanlarımızın ziyaret etmesi bizleri mutlu ediyor. Şehrimizin kalkınması noktasında ciddi destekleri oluyor. Çarşamba günü Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu […]
 • 02
  Orköy Parkı yenileniyor
  Çanakkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Barbaros Mahallesi’nde bulunan Orköy Parkı’nda yenileme çalışmalarına başladı. Barbaros Mahallesi Hızır Sokak ve Şakir Fenercigil Sokak’ın kesiştiği noktada yer alan Orköy Parkı’nda gerçekleştirilen çalışma kapsamında ekipler, yıpranan sert zeminlerin yanı sıra kent mobilyalarını da yenilerek sayılarını artırıyor. Ekipler ayrıca parktaki yeşil alan bölümünü de artırarak, ağaçlandırma çalışması gerçekleştiriyor. Çalışmalar […]
 • 03
  Barbaros Mahallesinde elektrik kesintisi!
  Enerji Nakil Hatlarında yapılacak bakım onarım çalışması kapsamında, 20 Kasım Çarşamba günü (yarın) Barbaros Mahallesi’nin bazı bölgelerinde 10.30 – 14.00 saatleri arasında elektrik kesintisi uygulanacak. Barbaros Mahallesinde söz konusu elektrik kesintisinden etkilenecek bölgelerin listesi şu şekilde:
 • 04
  MHP Ezine İlçe Başkanı Nurettin Açıkgöz istifa etti!
  “İşimden dolayı partime ve davama yeteri kadar faydalı olamadığımı düşünmekteyim” diyen MHP Ezine İlçe Başkanı Nurettin Açıkgöz görevinden istifa ettiğini açıkladı. Nurettin Açıkgöz sosyal medya hesabından, istifasını şu sözlerle duyurdu: “21.11.2018 tarihinden beri büyük bir onur ve gururla yürütmekte olduğum MHP Ezine ilçe başkanlığı görevimden bugün itibarı ile il başkanlığımızdan affımı isteyerek istifa dilekçemi sunmuş […]
 • 05
  Başkan Öz gönüllere dokunuyor
  Milletvekilliği döneminde halka olan yakın ilişkileriyle dikkat çeken Bülent Öz, Çan Belediye Başkanlığı döneminde de bu davranışını sürdürüyor. “Vatandaşlarımızın dilek ve şikayetlerini anında dinlemek, hem de daha yakın bir temas içerisinde bulunmak için ziyaretlerimizi sürdürüyoruz” diyen Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, “Hemşehrilerimizle olan güçlü bağımız, bir oyun ötesinde, büyük bir anlam taşıyor. Her zaman ulaşılabilir […]

HAVA DURUMU

21 Kasım 2019 PERŞEMBE
19°
 • CUM 14.3°
 • CTS 14.1°
 • PAZ 15.8°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 106.785
  0,00%
 • ALTIN 269.87
  0,02%
 • DOLAR 5.702
  0,07%
 • EURO 6.323
  0,21%

GÜNLÜK BURÇLAR

hgs bakiye yükleme
buldun beni
çanakkale firma rehberi