18° Az bulutlu
 • EURO 6.55
 • DOLAR 5.83

Çanakkale’de ‘Ekmek için Ekmeleddin’ vakası

Siyaset - 1 Şubat 2019 12:19 A A

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın yerel seçim sloganlarından biri olan ‘Ülgür Ülgür Çanakkale’, 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP ve MHP’nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun büyük alay konusu olan ‘Ekmek için Ekmeleddin’ sloganını akıllara getirdi.

CHP’nin 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde yeniden aday gösterdiği Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın sosyal medya hesaplarına, seçim sloganlarından oluşan yeni kapak görselleri eklendi. Aynı görseller afişlere basılarak şehir merkezindeki billboardlara asıldı.

‘Ülgür Çanakkale seninle özgür’, ‘Bereket, huzur ve kardeşlik kenti’ söylemlerinin yer aldığı sloganlar arasındaki ‘Ülgür Ülgür Çanakkale’ ifadesi akıllara Ekmeleddin İhsanoğlu’nun ‘Ekmek için Ekmeleddin’ sloganını getirdi.

2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP ve MHP’nin çatı adayı olan Ekmeleddin İhsanoğlu’nun ‘Ekmek için Ekmeleddin’ sloganı Türk siyaset tarihinin en tuhaf sloganları arasında gösterilmiş ve toplum genelinde büyük alay konusu olmuştu.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın ‘Ekmek için Ekmeleddin’ sloganıyla büyük paralellik gösteren ve ne anlama geldiği henüz çözülemeyen ‘Ülgür Ülgür Çanakkale’ sloganının Çanakkaleli vatandaşlar nezdinde uyandıracağı etki şimdilik merak konusu.


Bu haber 1652 kez okundu.
Siyaset - 12:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Sabah Umurbey’le helalleşti, öğlen kendini astı!
  Umurbey’de yaşayan 64 yaşındaki Meryem Candar dün evinde kendini asarak intihar etti. Çok genç yaşta kocasını kaybeden ve hiç çocuğu olmayan Meryem Candar’ın yıllardır yaşamını tek başına sürdürdüğü bildirildi. HERKESLE HELALLEŞTİ 64 yaşındaki Meryem Candar’ın Cuma sabahı Umurbey’de kurulan pazara çıktığı, burada herkesin hatrını sorup helallik istediği öğrenildi. ARDINDA NOT BIRAKTI Öğle saatlerinde tek başına […]
 • 02
  Başkan Öz’den vatandaşlara gödek ikramı
  Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, Berat Kandili dolayısıyla vatandaşlara gödek ikramında bulundu. Etkinliği sosyal medya hesabından paylaşan Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, “Berat kandili sebebiyle öğlen gödek dağıtımını gerçekleştirdik. İkindi namazından sonra bütün camilerin önünden otobüsler kaldırarak hemşehrilerimizin mezarlık ziyaretlerini yapmalarını sağladık. Emeği geçen herkese teşekkür eder Hayırlı kandiller dilerim” ifadelerini kullandı.
 • 03
  Açı Koleji Çanakkale için gün sayıyor
  2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılında Çanakkale’de faaliyete geçmeye hazırlanan Açı Koleji, 28 Nisan’da Aqua Hall’de düzenlenecek lansmanıyla Çanakkalelilerle buluşacak. Yeni bir eğitim modeliyle öğrencileri buluşturacak olan Açı Koleji Kurucu Müdürü Necdet Çetin, “İlk, orta ve lise bölümü olan okullarında özellikle ana sınıfı bölümü için “karakter eğitimi” çalışmalarının akademik çalışmaların önünde yer alacağını vurguladı. Eğitimin ailede […]
 • 04
  Çan Belediyesinin toplam borcu 114 milyon TL
  Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, önceki yönetimden devraldıkları toplam borç miktarını 114 milyon 859 bin TL olarak açıkladı. 31 Mart Yerel Seçimlerinde CHP’den Çan Belediye Başkanı seçilen ve AK Parti’li selefi Abdurrahman Kuzu’nun iki dönemlik başkanlığına son veren Bülent Öz, ilk meclis toplantısında önceki yönetimden devraldıkları toplam borç miktarını kamuoyuyla paylaştı. Toplantıda kalem kalem borç […]
 • 05
  Özgür Ceylan: Kızılay arpalığa mı çevrildi?
  CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun cevaplaması için Meclis Başkanlığı’na verdiği önergede “Türk Kızılay Derneği’nin bir siyasal partinin arpalığı haline geldiği ve yönetimle aynı düşünmeyen şubelerin kapatıldığı iddiaları söz konusudur. Kızılay’da parti ayrımı yapmaksızın hangi milletvekillerinin kızı, damadı, gelini ya da ağabeyleri, kardeşleri şube yönetimlerinde ya da çalışan olarak görev yapmaktadır?” diye […]

HAVA DURUMU

22 Nisan 2019 PAZARTESİ
17°
 • SAL 15.6°
 • ÇAR 17.3°
 • PER 17.7°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 96.861
  0,00%
 • ALTIN 239.62
  0,53%
 • DOLAR 5.830
  0,35%
 • EURO 6.555
  0,20%

GÜNLÜK BURÇLAR