Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
13° Kapalı
 • EURO 6.35
 • DOLAR 5.74

Çanakkaleli otelciler ve aşçılardan iş birliği

Ekonomi - 1 Kasım 2017 11:49 A A

Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (ÇATOD) ile Çanakkale Profesyonel Aşçılar Derneği (ÇAPAD) arasında Çanakkale turizm potansiyelinin geliştirilmesi adına önemli konularda iş birliği için anlaşmaya varıldı.

Yönetim kurulu üyeleri Ozan Yozgat ve Mehmet Yükdağ ile birlikte ÇATOD dernek merkezine ziyarette bulunan ÇAPAD Yönetim Kurulu Başkanı Osman Demirci, ÇATOD ile ÇAPAD arasındaki iş birliğini çok önemsediklerini belirterek, önümüzdeki süreçte birlikte gerçekleştirecekleri projelerin Çanakkale turizmine çok önemli katkılar sağlayacağını düşündüklerini ifade etti.

“2. ÇANAKKALE ULUSAL AŞCILAR VE PASTACILAR ŞAMPİYONASI”NIN TÜRKİYE KUPASI ÖN ELEMELERİ İLİMİZDE YAPILACAK”

ÇATOD adına Başkan Armağan Aydeğer, Başkan Yardımcısı Yaşar Ersoy ve Genel Sekreter Salih Yüksel’in katıldığı toplantıda ÇAPAD ile birlikte yürütülecek projeler ile ilgili görüşmeler yapıldı.

Bu çerçevede “2. Çanakkale Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası”nın Türkiye Kupası ön elemeleri ÇAPAD’ın ev sahipliğinde Çanakkale’de gerçekleştirilecek. ÇATOD’un desteklediği etkinlik 4-5 Kasım 2017 tarihlerinde Çanakkale’de Halk Bahçesi’nde yapılacak. Türkiye’nin birçok noktasından gelen katılımcılar Türkiye Kupası ön elemeleri için Çanakkale etabından puan almaya çalışacaklar.

ÇATOD Başkanı Armağan Aydeğer dernek olarak Çanakkale Profesyonel Aşçılar Derneği ile kısa ve orta vadede önemli iş birliği gerçekleştireceklerini ifade ederek, “Bunlardan ilki 4-5 Kasım tarihlerinde Halk Bahçesi’nde gerçekleştirilecek olan “2. Çanakkale Ulusal Aşçılar ve Pastacılar Şampiyonası”nın Türkiye Kupası ön elemeleri. ÇATOD olarak bu organizasyonun büyüyerek devam etmesini önemsiyoruz. Gastronomi Turizmi dünyanın en hızlı gelişen alternatif turizm kolları arasında yer alıyor. TÜRSAB Gastronomi raporuna göre dünya genelinde turistlerin yüzde 88.2’si “Destinasyon tercih etmede yemek çok önemli” diyor. ÇATOD olarak ÇAPAD ile birlikte Çanakkale’deki konaklama tesislerinin mutfak personellerinin eğitimi için ortak eğitim projesi geliştirme kararı aldık. Çanakkale, Türkiye’nin en hızlı büyüyen turizm destinasyonları arasında. Çanakkale’nin doğal, kültürel ve tarihsel zenginliklerinin yanı sıra zengin yemek kültürünün de ön plana çıkmasını, işletmelerde sunulan yemeklerin nitelik ve niceliklerin geliştirilmesini hedefliyoruz” dedi.

2018 YILINDA ÇANAKKALE’DE “ULUSLARARASI TROİA EGE YEMEKLERİ FESTİVALİ” DÜZENLENECEK

ÇATOD olarak ÇAPAD ile birlikte Çanakkale’de 2018 yılında “Uluslararası Troia Ege Yemekleri Festivali” düzenlemek için harekete geçme kararı aldıklarını da belirten Armağan Aydeğer, “Bu festival fikri hepimiz arasında büyük bir heyecana vesile oldu. Birlikte özellikle Yunanistan’dan gelecek dostlarımızın da katılacağı Türkiye’nin en büyük Ege yöresi yemek festivalini gerçekleştirmek için çalışmalara en kısa zamanda başlayacağız. 2018 Troia Yılında başlayacak ve süregelmesi hedeflenen “Uluslararası Troia Ege Yemekleri Festivali”nin bölgemiz ve ülkemiz için önemli etkinliklerden biri olacağını düşünüyoruz” dedi.


Bu haber 3315 kez okundu.
Ekonomi - 11:49 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  CHP’li Ceylan: “Kerç Boğazı kazasında adalet yerini bulacaktır”
  CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, 4’ü Türk, 12’si Hintli, toplam 16 denizcinin hayatını kaybettiği, 4 Türk denizcinin halen kayıp olduğu Kerç Boğazı Tanker faciasını, olaydan 1 yıl sonra tekrar Meclis gündemine taşıdı. Türk denizcilerin ailelerinin haklarını tazmin etmek adına olaya karışan iki tankere yönelik aldırdıkları haciz kararının kaldırılması için karşı dava açıldığını haber aldığını belirten […]
 • 02
  GESTAŞ feribotu, balıkçı teknesiyle çarpışacaktı!
  Bu sabah saatlerinde, dikkatsiz bir tekne kaptanı Çanakkale Boğazında faciaya neden oluyordu… GESTAŞ’a ait yolcu feribotu, Çanakkale İskelesi’ne yanaşmak üzereyken, güzergahı üzerinde bulunan balıkçı teknesi, feribot üzerine yaklaşmasına rağmen hareket etmedi. Feribottan peş peşe çalınan kornaların ardından durumu fark eden teknenin kaptanı, çarpışmaya metreler kala teknesini feribotun önünden güçlükle çekmeyi başardı.
 • 03
  Bakanlıktan Geyikli’ye hibe arazöz
  Geyikli Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından hibe olarak aldığı arazözü, araç filosuna kattı. Aracın teslim alınmasının ardından açıklamalarda bulunan Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu şu ifadeleri kullandı: “Söz verdiğimiz gibi belediye araç filosuna bir yenisini daha ekledik. Çevre Bakanlığından hibe olarak alınan Ford marka arazöz, belediyemiz araç parkına dahil edilmiştir. Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan’a ve […]
 • 04
  Çocuklara yönelik Bilim Şenliği, 17 Burda’da
  Esas Gayrimenkul tarafından açıldığı günden bu yana Çanakkale’yi eğlence, yaşam ve buluşma merkezi haline getiren Esas 17 Burda AVM, Bilim Şenliği’nde miniklere unutulmaz bir hafta sonu yaşatıyor. 16-17 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek Bilim Şenliği’nde bilim atölyeleri ve sahne şovları çocukları bekliyor. Çanakkalelileri ilklerle buluşturarak özel deneyimler yaşatan Esas 17 Burda AVM, hafta sonu Bilim Şenliği’ne ev […]
 • 05
  Bülent Turan: “Çanakkaleli iş adamlarımızın beklentilerini yerine getirmek adına önemli kararlar aldık”
  Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri, Lapseki Kaymakamı, GMKA Genel Sekreteri, Tarım ve Orman İl Müdürü ve Ziraat Odası Başkanları, AK Parti Çanakkale Milletvekilleri Bülent Turan ile Jülide İskenderoğlu’nu Ankara’da ziyaret etti. Ziyarete ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Çanakkalemizin dinamikleriyle bugün bir araya geldik. Şehrimizin tüm taleplerini […]

HAVA DURUMU

17 Kasım 2019 PAZAR
12°
 • PAZ 21.8°
 • PTS 21.0°
 • SAL 22.3°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 105.380
  1,54%
 • ALTIN 270.93
  -0,32%
 • DOLAR 5.745
  -0,08%
 • EURO 6.353
  0,19%

GÜNLÜK BURÇLAR

hgs bakiye yükleme
buldun beni
çanakkale firma rehberi