Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
18° Parçalı bulutlu
 • EURO 6.50
 • DOLAR 5.88

CHP’de ortalık fena karıştı! Mutan’dan Uyanık’a “Ülgür Gökhan” salvoları!

Siyaset - 6 Kasım 2018 16:16 A A

CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık’ın Ülgür Gökhan’ın adaylık sürecinin devam ettiğini açıklaması, ardından da CHP Merkez İlçe Başkanlığınca CHP’li üyelerin SMS ile Ülgür Gökhan’ın adaylık başvurusuna davet edilmesine Ömer Faruk Mutan’dan tepki geldi. Mutan; “Tüm CHP’liler eşittir ama bazı CHP’liler daha fazla eşittir” diyerek CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık’a tepki gösterdi.

Geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısı ile Belediye Başkan aday adayı başvurusunu kamuoyuna açık bir şekilde yapmayan Ülgür Gökhan’ın adaylık başvuru sürecini kaçırdığını iddia eden Ömer Faruk Mutan; “Ülgür Gökhan aday adayı değil, aday ise başvurusunu ne zaman yapmıştır birisi çıksın açıklasın” çağrısında bulunmuştu. Ömer Faruk Mutan’ın açıklamaları sonrası CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık yayınladığı açıklama ile Ülgür Gökhan’ın aday adaylığı başvuru sürecinin devam ettiğini açıklamıştı.

CHP MERKEZ İLÇE BAŞKANLIĞINDAN SMS İLE DAVET

Dün ise Çanakkale Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvurusunu açıklayan Ülgür Gökhan, yarın 12.30’da CHP Merkez İlçe Başkanlığına müracaatta bulunacağını duyurmuştu. Gökhan’ın açıklaması sonrasında CHP Merkez İlçe Başkanlığınca CHP’li üyelere SMS ile Ülgür Gökhan’ın aday adaylığı başvurusuna katılmaları yönünde davet mesajları gönderildi.

“MERKEZ İLÇE BAŞKANI AÇIKÇA BİR ADAYIN YANINDA SAF TUTUYOR”

CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık’ın açık bir şekilde Ülgür Gökhan’ın lehine çalıştığını belirten Ömer Faruk Mutan yayınladığı basın açıklaması ile Uyanık’a tepki gösterdi. Mutan açıklamasında; “Partimiz aday belirleme sürecini sonlandırmaya doğru hızla yol alırken, bütün üyelerimize ve bütün adaylarımıza eşit mesafede olması gereken Çanakkale Merkez İlçe Başkanlığı açıkça bir adayın yanında saf tutmaktadır” ifadelerini kullandı.

“ADAY ADAYLIĞI BAŞVURU SÜRECİ 26 EKİM’DE DOLDU!”

Ömer Faruk Mutan CHP’de aday adaylığı başvurusu sürecinin 26 Ekim 2018 tarihinde dolduğunu ve Ülgür Gökhan’ın aday adaylığı başvurusu yapmamasına rağmen yarın aday adaylığı müracaatında bulunmasını eleştirdi. Mutan; CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık’ı aday adaylarına karşı tarafsız ve eşit davranmadığını iddia etti. Mutan CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık’a cevaplaması için de çeşitli sorular yöneltti. Mutan’ı o soruları ise şunlar;

– 26 Ekim’de sona eren başvuru sürecinde, Sayın Gökhan’ın henüz başvuru yapmadığını ilan eden Sayın Uyanık, daha sonra hangi gerekçeyle ve partimizin hangi kararına dayanarak başvuru alacaktır.

Sayın Uyanık, Çanakkale kamuoyunda oluşan adaylık başvurusu şüphelerine ilişkin açıklamasında Sayın Gökhan için “Dosyasını teslim etme süresi her Cumhuriyet Halk Partili üyenin araştırınca göreceği gibi devam etmektedir” demiştir. CHP’nin eşit üyelerinden biri olarak tüzükte, yönetmeliklerde ve genelgelerde partinin ilan ettiği son tarihten sonra her hangi bir üyenin başvuru süresinin devamına ilişkin bir madde göremedim. Sayın Uyanık CHP’nin eşit üyelerine bir açıklama yapabilir mi?

– Çanakkale Belediye Başkanlığı için zamanında başvurusunu yapan diğer üç aday için üyelere herhangi bir çağrı SMS’i göndermeyen Merkez İlçe Başkanlığı, Ülgür Gökhan’ın kendi keyfine göre yapacağı başvuru için üyelere gönderdiği çağrı ile tarafsız ve eşit davranıyor mu?

– Cumhuriyet Halk Partisinin geleneklerine uygun olarak barış ve centilmenlik içinde geçmesi gereken bu süreci, aldığınız kararlar ve yaptığınız açıklamalar ile gerginlik ve kavga ortamına sürükleyerek görevinizi yerine getirdiğinizi düşünüyor musunuz? Yoksa göreviniz bu mu?

Kaynak: Aynalı Pazar


Bu haber 1900 kez okundu.
Siyaset - 16:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Başkan Öz’den Kuzu dönemine ilişkin şok iddialar: “Personelden kesilen sendika katkı payı sendikaya ödenmemiş, 117 bin TL faiz oluşmuş”
  Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, bilgilendirme toplantılarının üçüncüsünü bugün gerçekleştirdi. Başkan Öz, selefi Abdurrahman Kuzu döneminde belediye personelinin maaşlarından kesilen sendika paylarının sendikaya ödenmediğini, bunun sonucunda ise 117 bin TL’lik faiz borcuyla karşı karşıya kaldıklarını öne sürdü. Yine önceki dönemde belediyenin yeterli bütçesi olmasına rağmen 10 yıldır vergi borçlarının ödenmediğini iddia eden Başkan Öz, Kuzu […]
 • 02
  Türkan Saylan Kitap Günleri başladı
  Çanakkale Belediyesi destekleri ile gerçekleştirilen Türkan Saylan Kitap Günleri açılışı 15 Ekim 2019 Salı günü gerçekleştirildi. Türkan Saylan Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen açılışa Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay ve kentliler katılım gösterdi. Kitap günleri açılışına katılan Mutluay, stantları gezerek etkinlik hakkında bilgi aldı. 15 Ekim 2019 Salı günü başlayan Türkan Saylan Kitap Günleri 25 Ekim […]
 • 03
  Güzelyalı’da 8’er saatlik elektrik kesintileri tam gaz: Perşembe ve Cuma günleri de kesilecek!
  Hafta başından bu yana bakım onarım çalışması nedeniyle 09.00-17.00 saatleri arasında 8’er saatlik elektrik kesintisi yapılan Güzelyalı’daki kesintiler, aynı saatlerde yarın (Perşembe) ve öbür gün de (Cuma) sürecek. Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. Çanakkale İşletme Bakım Mühendisliğinden yapılan açıklamaya göre, enerji nakil hatlarında yapılacak bakım onarım çalışması kapsamında Güzelyalı’nın bazı bölgelerinde 17 ve 18 Ekim tarihlerinde […]
 • 04
  Hastanede Kürtçe konuştuğu için darp edildiği öne sürülmüştü: ÇOMÜ Hastanesi açıklama yaptı
  Ekrem Yaşlı (71) isimli vatandaşın, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde göz ameliyatı olan eşiyle Kürtçe konuştuğu için bir hasta yakını tarafından darp edildiği iddiaları üzerine hastane yönetimi açıklama yaptı. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde göz ameliyatı olan eşi Bedriye Yaşlı (71) ile Kürtçe konuşan Ekrem Yaşlı’nın (74), başka […]
 • 05
  Türkiye’de en az güven duyulan meslekler: Politikacılar ile din görevlileri
  Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök bugünkü köşe yazısında, dünyanın en büyük araştırma şirketlerinden Ipsos’un 23 ülkede yaptığı “Dünyanın en güvenilen meslekleri” araştırmasının sonuçlarına yer verdi. Söz konusu araştırmanın Türkiye’deki verilerine bakıldığında en güvenilen meslekler, bilim insanları, doktorlar ve öğretmenler olurken; en az güven duyulan meslekler ise politikacılar, din görevlileri ve TV haber sunucuları şeklinde sıralandı. […]

HAVA DURUMU

16 Ekim 2019 ÇARŞAMBA
18°
 • PER 25.7°
 • CUM 26.1°
 • CTS 24.9°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 94.137
  -1,18%
 • ALTIN 281.08
  -0,19%
 • DOLAR 5.876
  -0,69%
 • EURO 6.500
  -0,47%

GÜNLÜK BURÇLAR