Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
13° Parçalı bulutlu
 • EURO 6.47
 • DOLAR 5.80

CHP’li Ceylan: “Gelibolu yarımadasındaki çiftçiler kaygılı”

Siyaset - 27 Kasım 2019 16:58 A A

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) bazı bölgelerdeki ofislerinin kapatılacağı yönündeki söylentilerin Gelibolu yarımadasındaki çiftçileri kaygılandırdığını belirterek, “TMO’nun Eceabat’taki arazisinin yaklaşık 28 dekar olduğu ve özelleştirileceği söylentileri gerçek midir?” diye sordu.

Özgür Ceylan yaptığı konuşmada, 2015 yılından bu yana TMO’nun bazı bölgelerdeki ofislerini kapatacağı yönünde söylentiler olduğunu, bu durumun Gelibolu yarımadasındaki çiftçileri kaygılandırdığını söyledi. TMO’nun Eceabat’ta bulunan ofisinin kapatılacağı yönünde iddiaların olduğunu belirten Ceylan, bunun gerçek olup olmadığının açıklanmasını isteyerek, “Ofisin Eceabat’taki birimlerinin kapatılmasının gerekçesi olarak zaman zaman ofisin ilçede yaptığı alımlarının miktarının düşük olması ifade edilmektedir” dedi.

TMO’nun silo ve ambarlarının bulunduğu Eceabat’taki arazisinin yaklaşık 28 dekar olduğu ve özelleştirileceği söylentilerinin gerçeği yansıtıp yansıtmadığını öğrenmek istediklerini kaydeden Ceylan, “Bu durum gerçek ise üretici hem artan girdi maliyetlerine katlanacak, hem de nakliye sorunu ve maliyetiyle karşı karşıya kalacaktır” diye konuştu.

Ceylan, TMO’nun Eceabat ofisinin özelleştirilmesi yönünde alınacak kararın yaratacağı ekonomik mağduriyetin bölge üreticisini zor durumda bırakacağını belirterek, “Zaten ofis kış aylarında kapalı durumdadır. Alımların sürdüğü takvim içerisinde ofisin ilçe merkezinden alımlarına devam etmesinin sürdürülmesi bölgedeki üreticilerimizin korunması noktasında son derece önemlidir” ifadelerini kullandı.

Ceylan, bu yönde bir çalışma söz konusu ise hangi aşamada olduğu yönünde de bilgi istedi.


Bu haber 188 kez okundu.
Siyaset - 16:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Çanakkale Belediyesinden, Kepez Belediyesine iki hibe otobüs
  Çanakkale Belediye Meclisinin kararı doğrultusunda; belediye tarafından kullanılmayan iki otobüsün Kepez Belediyesine hibe edilmesi için düzenlenen Otobüs Devri Protokol İmza Töreni Başkanlık Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Bugün düzenlenen Otobüs Devri Protokol İmza Törenine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, Belediye Başkan Yardımcısı Özleyiş Çetin ile Çanakkale Belediyesi ve Kepez Belediyesi Ulaşım Müdürleri katıldı. […]
 • 02
  Başkan Oruçoğlu’ndan Geyikli’ye üniversite müjdesi
  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Ezine’nin Geyikli beldesinde, üniversite binası için tahsis edilmesi planlanan alanda Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu ile birlikte incelemelerde bulundu. Müjdeyi sosyal medya hesabından veren Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, şu ifadeleri kullandı: “Geyikli’de üniversite için hazırlıklar başlıyor… Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. […]
 • 03
  Çanakkale’nin eski Boğaz ve Garnizon Komutanı Gündoğdu yeniden yargılanacak
  15 Temmuz darbe girişimi sonrasında gözaltına alınan ve hakkında, anayasal düzeni silah zoruyla yıkma teşebbüsünden müebbet hapis cezası verilen, eski Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Serdar Ahmet Gündoğdu, yeniden yargılanacak. Çanakkale Gündem Gazetesinden Tunahan Ünsal’ın haberine göre; Yapılan itirazlar sonucunda, Yargıtay 16. Ceza Dairesi alınan kararı bozdu. Yeniden yargılamanın önü açıldı. Tuğamiral Serdar Ahmet […]
 • 04
  Yiğit Akkoyun Ankara yolcusu
  Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı yeni partide yer alacak olan Yiğit Akkoyun parti çalışmaları için Ankara’ya gidiyor. Partinin kuruluş aşamasında pek çok temaslarda bulunacak olan Yiğit Akkoyun çalışmaların kilit noktasındaki isimler arasında yer alıyor. Yiğit Akkoyun’un ismi, Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı partide Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Adayları arasında da geçiyor.
 • 05
  Bülent Turan: “Çan Termik Santrali’ne baca gazı desülfürizasyon tesisi kurulacak”
  AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çan Termik Santrali’ne baca gazı desülfürizasyon tesisi kurulacağını açıkladı. Turan, “Tesisin tamamlanmasıyla beraber Çanımızın havası daha temiz hale gelecek” dedi. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan konuya ilişkin açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “18 Mart Çan Termik Santrali, enerji arz güvenliğinin sağlanmasında, dışa bağımlılığın azaltılmasında ve bölgede […]

HAVA DURUMU

12 Aralık 2019 PERŞEMBE
13°
 • CUM 12.5°
 • CTS 14.5°
 • PAZ 16.7°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 108.867
  0,88%
 • ALTIN 274.93
  -0,06%
 • DOLAR 5.804
  0,06%
 • EURO 6.469
  0,11%

GÜNLÜK BURÇLAR

hgs bakiye yükleme
hgs bakiye yükleme
hgs yükle
çanakkale haber
çanakkale haber
Çanakkale Firma Rehberi
Çanakkale Yemek Siparişi
Çanakkale taksi
Buldun beni