Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
13° Parçalı az bulutlu
 • EURO 6.31
 • DOLAR 5.70

Çocuk Kültür Evi’nde ücretsiz kütüphane hizmeti

Kültür-Sanat - 16 Kasım 2017 14:39 A A

Çanakkale Belediyesi bünyesinde 15 Ekim 2016 tarihinde hizmet vermeye başlayan Çocuk Kültür Evi’nde çocuklara atölye programlarının yanı sıra ücretsiz kütüphane hizmeti de sunuluyor.

Çocuk Kültür Evi Kütüphanesi, üye olan bütün çocuklara herhangi bir atölye programına devam etme şartı aranmaksızın ücretsiz hizmet veriyor. Sunulan interaktif kütüphane hizmeti ile nitelikli çocuk edebiyatı eserleriyle tanışan çocukların, okumanın keyfini ve bilgiyi keşfetmenin heyecanını yaşamalarına ve hayal güçlerini geliştirmelerine olanak sağlanıyor. Kütüphanede bulunan yetişkin bölümü ile de velilerin Çocuk Kültür Evi’nde nitelikli zaman geçirmesi hedefleniyor.

Yaklaşık 200 metrekare kullanım alanına sahip kütüphane, okulöncesi ve okul çağı çocukların kullanımına uygun okuma alanları, kitaplıklar ve dinlenme köşeleri ile 1082 çocuğa hizmet veriyot. 1188’i çocuk, 482’si de yetişkin olmak üzere toplam 1670 kitapla birlikte görsel ve işitsel materyallerle donatılan kütüphane, dışarıdan bağış kitap da kabul ediyor.

Çocuk Kültür Evi kütüphanesine bugüne kadar Çanakkale Belediyesi Başkan Yardımcıları Rebiye Ünüvar ve Özleyiş Çetin, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Özlem Eryiğit, İstanbul Bilgi Üniversitesi, ÇEVKO, DADA Neşeli Fikirler Atölyesi, Talat Turnalı, İslam Bulut, Çiğdem Ertuğrul ve Çocuk Kültür Evi üyeleri Zeynep Asya Bayram, Onat Saman, Ceren Su Diken, Nehir Aylaz, Elif Beyza Ülken, Namık Arda Ergun, Ceren Durak, Ulaç Arda Pekören, Ada Kayacık ve Sedef Kayacık tarafından toplam 465 kitap bağışlandı.

29 Mart 2017 tarihinden bu yana ödünç kitap sisteminin de hayata geçirildiği kütüphanede verilen ödünç kitap sayısı her geçen gün artarak devam ediyor. Kütüphanede her ay bir yazarın tanıtıldığı “Ayın Yazarı” panosu ile çocukların her hafta bir atasözünü verilen görselden yola çıkarak tahmin ettikleri “Atatsözü Köşesi” de bulunuyor.
Yazar Buluşmaları, Masal Günleri etkinliği ve okul ziyaretlerine ev sahipliği yapan Çocuk Kültür Evi Kütüphanesi ile ilgili detaylı bilgi almak ve kayıt için Çanakkale Belediyesi Çocuk Kültür Evi’ne 0286 217 7311 numaralı telefondan ulaşılabiliniyor.


Bu haber 4137 kez okundu.
Kültür-Sanat - 14:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Bakan Kasapoğlu Çanakkale’ye geliyor
  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu 20 Kasım Çarşamba günü (yarın) bir dizi program için Çanakkale’de olacak. Ziyaret hakkında bilgi veren AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Çanakkalemizi sık sık bakanlarımızın ziyaret etmesi bizleri mutlu ediyor. Şehrimizin kalkınması noktasında ciddi destekleri oluyor. Çarşamba günü Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu […]
 • 02
  Orköy Parkı yenileniyor
  Çanakkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Barbaros Mahallesi’nde bulunan Orköy Parkı’nda yenileme çalışmalarına başladı. Barbaros Mahallesi Hızır Sokak ve Şakir Fenercigil Sokak’ın kesiştiği noktada yer alan Orköy Parkı’nda gerçekleştirilen çalışma kapsamında ekipler, yıpranan sert zeminlerin yanı sıra kent mobilyalarını da yenilerek sayılarını artırıyor. Ekipler ayrıca parktaki yeşil alan bölümünü de artırarak, ağaçlandırma çalışması gerçekleştiriyor. Çalışmalar […]
 • 03
  Barbaros Mahallesinde elektrik kesintisi!
  Enerji Nakil Hatlarında yapılacak bakım onarım çalışması kapsamında, 20 Kasım Çarşamba günü (yarın) Barbaros Mahallesi’nin bazı bölgelerinde 10.30 – 14.00 saatleri arasında elektrik kesintisi uygulanacak. Barbaros Mahallesinde söz konusu elektrik kesintisinden etkilenecek bölgelerin listesi şu şekilde:
 • 04
  MHP Ezine İlçe Başkanı Nurettin Açıkgöz istifa etti!
  “İşimden dolayı partime ve davama yeteri kadar faydalı olamadığımı düşünmekteyim” diyen MHP Ezine İlçe Başkanı Nurettin Açıkgöz görevinden istifa ettiğini açıkladı. Nurettin Açıkgöz sosyal medya hesabından, istifasını şu sözlerle duyurdu: “21.11.2018 tarihinden beri büyük bir onur ve gururla yürütmekte olduğum MHP Ezine ilçe başkanlığı görevimden bugün itibarı ile il başkanlığımızdan affımı isteyerek istifa dilekçemi sunmuş […]
 • 05
  Başkan Öz gönüllere dokunuyor
  Milletvekilliği döneminde halka olan yakın ilişkileriyle dikkat çeken Bülent Öz, Çan Belediye Başkanlığı döneminde de bu davranışını sürdürüyor. “Vatandaşlarımızın dilek ve şikayetlerini anında dinlemek, hem de daha yakın bir temas içerisinde bulunmak için ziyaretlerimizi sürdürüyoruz” diyen Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, “Hemşehrilerimizle olan güçlü bağımız, bir oyun ötesinde, büyük bir anlam taşıyor. Her zaman ulaşılabilir […]

HAVA DURUMU

20 Kasım 2019 ÇARŞAMBA
13°
 • PER 21.1°
 • CUM 14.3°
 • CTS 15.1°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 106.785
  -0,69%
 • ALTIN 268.92
  -0,29%
 • DOLAR 5.699
  0,02%
 • EURO 6.307
  -0,08%

GÜNLÜK BURÇLAR

hgs bakiye yükleme
buldun beni
çanakkale firma rehberi