24° Açık
 • EURO 5.00
 • DOLAR 4.09

ÇTSO Ortak Komite Toplantısı yapıldı

Ekonomi - 29 Eylül 2017 10:12 A A

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nda, Mart ve Eylül aylarında yapılması gereken Ortak Komite Toplantılarının ikincisi 27 Eylül 2017 Çarşamba günü ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı T. Selçuk Semizoğlu başkanlığında gerçekleşti.

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı T. Selçuk Semizoğlu konuşmasında; “Çok değerli Komite üyeleri kanun gereği 6 ay da bir yapmamız gereken Ortak Komite toplantımızı başlatıyorum. Tüm komitelerimizi Yönetim Kurulu toplantısından önce tüm Komitelerimizle bir araya gelerek üyelerimizin talep ve önerilerini birlikte değerlendiriyoruz. Seçimlerimiz Nisan 2018 tarihine ertelendiği için bu sürede yine her hafta bir Meslek Grubuna ait üyelerimizi davet ederek üyelerimizle Komitelerin sorunları konuşup çözüm önerileri arayacağız.” diyerek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bülend Engin’in bugün itibari ile istifa ettiğini belirterek kendisine Odaya ve İlimize yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

“ORTAK KOMİTE TOPLANTILARINDA SAYISI 7.000’E YAKLAŞAN ÜYEMİZİ TEMSİL EDEN 21MESLEK KOMİTESİ ÜYEMİZİN SORUNLARINI VE İSTEKLERİNİ DİLE GETİRMESİNİ VE ORTAK PAYDA DA ÇÖZÜM ÖNERİLERİ BULMAYI HEDEFLİYORUZ”

Toplantıda, 16. Meslek Komitesi Başkanı Kemal Pazarbaşı Çanakkale’de turizmin tek elden yönetilmesi ile ilgili kurulması planlanan şirket ve 7. Meslek Komitesi Başkanı Adem Yılmaz müteahhitlerin inşaat yapımlarında çok yüksek harç ödedikleri konularında görüşlerini belirtti.

ÇTSO Başkan Yardımcısı Semizoğlu; “Diğer önemli bir konuda ekmek fiyatları, bu yıl yine fırıncı üyelerimiz biz zam istiyoruz dedi. Biz zaten geçen yıl ilgili Komitemizden gelen bu zam talebine Meclisimizde artış yönünde karar almıştık. Ama daha sonra birtakım olumsuzluklar oldu ve iş mahkemeye taşındı. Sonucunda da bu zam gerçekleşmedi. Bu yıl yine üyelerimizden gelen ekmek fiyatlarındakifiyat artışı talebi üzerine her hafta yapacağımız Komite toplantılara bu işin aciliyetinden fırıncı ve uncu üyelerimizin ağırlıkta olduğu 4 No’lu Meslek Komitesinden başlayacağız” ifadelerine yer verdi.

Kamu kurumlarının ihaleleriyle ilgili sıkıntıların da dile getirildiği toplantı üyelerin karşılıklı olarak görüşlerini açıklamalarının ardından sona erdi.

Ekonomi - 10:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Kepez’de isyan ettiren görüntü!
  Hafta sonu havanın güzel olmasını fırsat bilip Kepez’deki piknik alanlarını kullanan vatandaşların arkalarında adeta birer çöp yığını bırakmaları bu kadarına da pes dedirtti. Piknik alanlarındaki çöp yığınlarının fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaşan Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, “Ücret de almıyoruz ama maşallah çok çok iyisiniz. Bulduğunuz gibi her tarafı tertemiz bırakmışsınız” sözleriyle ironi yaparak […]
 • 02
  Başkan Gökhan’ın hedefinde Bülent Öz mü var?
  Burası Çanakkale gazetesinde yer alan habere göre; CHP Çanakkale teşkilatını dizayn etmekle suçlanan CHP’li Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın şimdi de milletvekili adaylarına el attığı konuşuluyor. Gökhan’ın, geçtiğimiz günlerde Kamu-Der tarafından “yılın milletvekili” seçilen CHP Çanakkale Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bülent Öz’ün önünü kesmek için çalıştığı iddia ediliyor. Bülent Öz’ün parti tabanı tarafından çok […]
 • 03
  2018 Troya Yılı, ATM Dubai Fuarı’nda tanıtıldı
  Troya Yılı İcra Komitesi Üyesi, ÇATOD Başkanı Armağan Aydeğer ve beraberindeki heyet, ATM Dubai Fuarı’nda 2018 Troya Yılı’nı tanıttı. Armağan Aydeğer fuar öncesi katılımcılarla gün boyu toplantılar yapıp, toplu sunum eşliğinde 2018 Troya Yılını anlattı. İlginin yoğun olduğu toplantılar hayli verimli geçerken katılımcılardan tam not aldı.
 • 04
  Berlin’den yola çıktılar Çanakkale’ye geliyorlar
  Doğu Batı Dostluk Ve Barış Rallisi (Allgau-Orient Rally) Türkiye ayağı kapsamında 2018 Troya Yılı tanıtımına katkı sağlamak için Çanakkale’ye gelecekler. Avrupa, Balkan, Türkiye, İsrail ve Ürdün ayaklarını kapsayan Doğu Batı Dostluk Ve Barış Rallisi (Allgau-Orient Rally) Çanakkale’de boy gösterecek. Rallide yarışacak araçlar 2018 Troya Yılına katkı sağlanması için “Troya” temasıyla giydirildi.
 • 05
  1. Uluslararası Troya Çocuk Halk Dansları Festivali başladı
  Çanakkale Valiliği ile Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla Çanakkale Folklor Araştırma Derneği tarafından düzenlenen “1. Uluslararası Troya Çocuk Halk Dansları Festivali” başladı. Türkiye’den 10 okul ve 20 ülkeden halk dansları grubunun katılım sağladığı, 980 öğrencinin aktif görev alacağı festivalin açılış törenine, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ve protokol üyelerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. […]

HAVA DURUMU

24 Nisan 2018 SALI
23°
 • ÇAR 26.1°
 • PER 25.3°
 • CUM 24.6°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 110.059
  -0,79%
 • ALTIN 174.62
  -0,23%
 • DOLAR 4.087
  -0,50%
 • EURO 4.997
  -0,37%

GÜNLÜK BURÇLAR