13° Açık
 • EURO 6.14
 • DOLAR 5.47

ÇTSO Ortak Komite Toplantısı yapıldı

Ekonomi - 29 Eylül 2017 10:12 A A

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nda, Mart ve Eylül aylarında yapılması gereken Ortak Komite Toplantılarının ikincisi 27 Eylül 2017 Çarşamba günü ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı T. Selçuk Semizoğlu başkanlığında gerçekleşti.

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı T. Selçuk Semizoğlu konuşmasında; “Çok değerli Komite üyeleri kanun gereği 6 ay da bir yapmamız gereken Ortak Komite toplantımızı başlatıyorum. Tüm komitelerimizi Yönetim Kurulu toplantısından önce tüm Komitelerimizle bir araya gelerek üyelerimizin talep ve önerilerini birlikte değerlendiriyoruz. Seçimlerimiz Nisan 2018 tarihine ertelendiği için bu sürede yine her hafta bir Meslek Grubuna ait üyelerimizi davet ederek üyelerimizle Komitelerin sorunları konuşup çözüm önerileri arayacağız.” diyerek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bülend Engin’in bugün itibari ile istifa ettiğini belirterek kendisine Odaya ve İlimize yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

“ORTAK KOMİTE TOPLANTILARINDA SAYISI 7.000’E YAKLAŞAN ÜYEMİZİ TEMSİL EDEN 21MESLEK KOMİTESİ ÜYEMİZİN SORUNLARINI VE İSTEKLERİNİ DİLE GETİRMESİNİ VE ORTAK PAYDA DA ÇÖZÜM ÖNERİLERİ BULMAYI HEDEFLİYORUZ”

Toplantıda, 16. Meslek Komitesi Başkanı Kemal Pazarbaşı Çanakkale’de turizmin tek elden yönetilmesi ile ilgili kurulması planlanan şirket ve 7. Meslek Komitesi Başkanı Adem Yılmaz müteahhitlerin inşaat yapımlarında çok yüksek harç ödedikleri konularında görüşlerini belirtti.

ÇTSO Başkan Yardımcısı Semizoğlu; “Diğer önemli bir konuda ekmek fiyatları, bu yıl yine fırıncı üyelerimiz biz zam istiyoruz dedi. Biz zaten geçen yıl ilgili Komitemizden gelen bu zam talebine Meclisimizde artış yönünde karar almıştık. Ama daha sonra birtakım olumsuzluklar oldu ve iş mahkemeye taşındı. Sonucunda da bu zam gerçekleşmedi. Bu yıl yine üyelerimizden gelen ekmek fiyatlarındakifiyat artışı talebi üzerine her hafta yapacağımız Komite toplantılara bu işin aciliyetinden fırıncı ve uncu üyelerimizin ağırlıkta olduğu 4 No’lu Meslek Komitesinden başlayacağız” ifadelerine yer verdi.

Kamu kurumlarının ihaleleriyle ilgili sıkıntıların da dile getirildiği toplantı üyelerin karşılıklı olarak görüşlerini açıklamalarının ardından sona erdi.

Ekonomi - 10:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Başkan Yavaş’tan Çanakkale aday adaylığı için ilk açıklama
  Yerel seçimler öncesi Çanakkale Belediye Başkanlığı için aday adaylık başvurusu yapacak olan Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, sosyal medya hesabından ilk açıklamasını yaptı. Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, Çanakkale Belediye Başkanlığı aday adaylık başvurusunu 12 Kasım Pazartesi günü saat 16.30’da AK Parti İl Başkanlığında yapacak. Başkan Yavaş, büyük bir kalabalık eşliğinde aday adaylık dosyasını İl […]
 • 02
  Anadolu Hamidiye Tabyası ziyarete açıldı
  Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restorasyonu tamamlanan Anadolu Hamidiye Tabyası ve Çanakkale Savaşları Tarih Müzesi vatandaşların ziyaretine açıldı. Çanakkale Merkez Barbaros Mahallesinde bulunan ve boğazın güvenliğinin sağlanması için 1892 yılında Sultan 2’inci Abdülhamit tarafından yaptırılan Anadolu Hamidiye Tabyasını; Vali Orhan TAVLI, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Levent Kerim Uça, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı […]
 • 03
  Başkan Yavaş Çanakkale aday adaylığını açıklıyor
  Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, 12 Kasım Pazartesi günü Çanakkale Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayacak. Çanakkale’nin Lapseki ilçesine bağlı Umurbey Beldesinin AK Parti’li Belediye Başkanı Sami Yavaş, 12 Kasım Pazartesi günü Çanakkale Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayacak. Başkan Yavaş saat 16.30’da AK Parti İl Binasına gelip aday adaylık dosyasını teslim edecek.
 • 04
  Çanakkale’de yine 8 saatlik elektrik kesintisi!
  Çanakkale’de geçtiğimiz 21 Ekim’de şehir merkezinin tamamında gündüz 10 saate varan elektrik kesintisi yapılacağı açıklanmış, vatandaştan gelen büyük tepki üzerine geri adım atılarak söz konusu kesinti 5 Kasım’da 01.00 ile 06.00 saatleri arasında yapılmıştı. Anlaşılan o ki UEDAŞ, hafta sonları uzun süreli gündüz elektrik kesintisi sevdasından vazgeçmeyecek. 11 Kasım Pazar günü tesis çalışması sebebiyle saat […]
 • 05
  Bülent Turan: “Öztürk Yılmaz’ın disipline sevki CHP’nin ezan hassasiyetinden değil”
  AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, bir televizyon kanalında yaptığı “Ezan Türkçe okunsun” çıkışının ardından CHP tarafından disipline sevk edilen CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın CHP’nin ezan hassasiyetinden değil, Kemal Kılıçdaroğlu’na muhalifliği dolayısıyla disipline sevk edildiğini öne sürdü. Sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Bülent Turan, “Ezan ve benzeri değerlerle ilgili […]

HAVA DURUMU

13 Kasım 2018 SALI
13°
 • ÇAR 13.6°
 • PER 12.2°
 • CUM 13.3°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 91.445
  -1,50%
 • ALTIN 211.04
  -0,13%
 • DOLAR 5.471
  0,01%
 • EURO 6.143
  -0,12%

GÜNLÜK BURÇLAR