Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
16° Açık
 • EURO 6.50
 • DOLAR 5.80

Gültekin Yıldız: “Kentsel dönüşümdeki başarısızlıklarına verecek cevabı olmayan Güneşhan hakaretlerle üstünlük sağlamaya çalışmaktadır”

Siyaset - 5 Ekim 2019 17:38 A A

AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız ile CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan arasında ‘Sosyal Konutlar Kentsel Dönüşüm’ projesi üzerinden başlayan polemik sürüyor. Güneşhan’ın Yıldız’a verdiği sert cevaba, Yıldız’dan aynı sertlikte karşılık geldi.

İstanbul’da meydana gelen 5.7 büyüklüğündeki depremin ardından AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı 2012 yılında başlamasına rağmen bir türlü bitirilemeyen Sosyal Konutlar Kentsel Dönüşüm Projesi üzerinden eleştirmişti.

Yıldız’ın eleştirisine cevap, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan’dan gelmişti. Güneşhan yaptığı yazılı açıklamada, Sosyal Konutlardaki kentsel dönüşüm çalışmalarının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile karşılıklı uyum çerçevesinde ortaklaşa yürütüldüğünü, sürecin sağlıklı ve güvenli bir şekilde devam ettiğini belirtmişti. Güneşhan açıklamasının devamında, “Gültekin Yıldız ne bizim ne de Çanakkale halkının muhatabı değildir. Çünkü kendisi yaklaşık 2 yıldan beri atama ile gelen ve görev yapan bir il başkanıdır. Dolayısıyla Gültekin Yıldız, sayın Bülent Turan’sız bir hiçtir” ifadeleriyle AK Parti’li Yıldız’a sert sözlerle yüklenmişti.

CEVAP SIRASI YILDIZ’DA

CHP’li Güneşhan’ın bu açıklamasına, AK Parti’li Yıldız’dan bugün aynı sertlikte cevap geldi. “Kentsel dönüşümdeki başarısızlıklarına verecek cevabı olmayan Güneşhan hakaretlerle üstünlük sağlamaya çalışmaktadır. Barbaros mahallesinin ve İsmet Paşa mahallesinin yaptıkları kat artışı ile yenilendiği beyanı gülünçtür, vizyonsuzluklarının bizzat ikrarıdır” diyen Yıldız, atanmayla göreve gelmesine vurgu yaparak kendisini eleştiren Güneşhan’a, “Çanakkale halkı, CHP’nin şaibeli delege seçimlerini ve İsmet Güneşhan’ın hangi şartlarda il başkanlığına seçildiğini unutmamıştır” sözleriyle Güneşhan’a cevap verdi.

İşte Gültekin Yıldız’ın açıklaması:

CHP Çanakkale İl Başkanı sayın Güneşhan yine talihsiz basın açıklamalarından birine imza atmıştır.

Şahsını daha önce basın yoluyla ve sözlü olarak bizzat uyarmama , siyasetçi olarak hakaret içeren ifadelerin bizlere yakışmayacağını, iktidar muhalefet partisi il başkanları olarak bize destek veren partililerimize örnek olmamız , kutuplaşmayı azaltmamız gerektiğini ifade etmeme rağmen sayın Güneşhan çirkin üslubunu devam ettirmektedir.Halkın kimi muhatap alıp almayacağına karar vermek kendisinin haddine değildir.Kusura bakmasın ama Çanakkale İsmet Güneşhan’ı da Gültekin Yıldız’ı da iyi tanır. Çanakkale’de edep ve siyasi ahlakı ağzına alacak son siyasetçi sayın Güneşhan’dır.

Çanakkale halkı, CHP’nin şaibeli delege seçimlerini ve İsmet Güneşhan’ın hangi şartlarda il başkanlığına seçildiğini unutmamıştır.

Sayın Güneşhan il başkanlığına atanmamı diline dolamıştır.2017 yılında Merkez İlçe Kongresinde merkez ilçe başkanı seçildikten sonra Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından yüz yüze gerçekleştirdiğimiz görüşme sonrası bizzat Çanakkale İl Başkanlığı görevine atandığım doğrudur ve bu benim için onurdur, hayatımın en özel anlarından biridir. Özetle beni dünya lideri , Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, sayın Güneşhan’ı ise CHP Merkez ilçe Belediye başkanı Ülgür Gökhan atamıştır.Güneşhan’ın seçildiği göstermelik tek adaylı il kongresi bu gerçeği, CHP Çanakkale teşkilatları üzerindeki Ügür Gökhan vesayetini değiştirmemektedir.

Kentsel dönüşümdeki başarısızlıklarına verecek cevabı olmayan Güneşhan hakaretlerle üstünlük sağlamaya çalışmaktadır.Barbaros mahallesinin ve İsmet Paşa mahallesinin yaptıkları kat artışı ile yenilendiği beyanı gülünçtür, vizyonsuzluklarının bizzat ikrarıdır.

Çanakkale Belediyesi parsel bazlı kat artışı ile Çanakkale’nin Barbaros ve İsmetpaşa gibi kadim mahallelerini katletmiş, otoparksız , yeşil alansız, sosyal donatısız bina yığınlarına dönüştürmüştür.Kentsel dönüşüm yenilenen binalardan ibaret olmayıp, parsel bazında değil ada bazında hatta bölge bazında yapılması; otoparkının , yeşil alanının , çocuk parklarının, kültürel ve sosyal donatıların hatta mahallenin sosyolojik yapısının planlanlanması, komşuluk ilişkilerinin korunması gerekmektedir.

Sağlıklı bir şekilde süreç yürüyor denilen İsmetpaşa Mahallesi Sosyal Konutlar bölgesinde yürüyen bir faliyet bulunmamakta olup bine yakın aile olası bir depremin korkusuyla , diken üstünde sürecin tamamlanmasını beklemektedir.2013 yılından bu yana 6 yılda 2 kez tamamlanması gereken kentsel dönüşüm projesinde hala yapılmış bir ihale, atılmış bir temel mevcut değildir.Ne belediye ne vatandaş sosyal konutlarda kentsel dönüşüm şu tarihte başlayacak ve şu tarihte bitecek diyememektedir.
Güneşhan’ın kamuoyu araştırmalarında AK Partinin CHP’nin gerisine düştüğü iddiası olsa olsa kendi üyeleri arasında yaptığı bir anket olabilir.Kurumsal anket firmalarının araştırmaları AK Parti’nin oylarının % 5’ini daha önce CHP’ye oy vermiş seçmenin oluşturduğunu ortaya koymaktadır. AK Parti Türkiye Partisidir, birliğimizin , beraberliğimizin ve kardeşliğimizin teminatıdır.CHP gibi belli bölgelere hapsolmuş bir parti değildir. Bu millet kendisinin milli ve manevi hassasiyetlerini görmezden gelen, eline geçen her fırsatta kendisine zulmeden , kendisini küçük gören, aristokratlar topluluğuna dönüşmüş , Atatürk ilke ve inkilaplarından uzaklaşmış, HDP’ye ve aşırı sol yapılara yakayı paçayı kaptırmış , 1995 yılından bu yana % 8-26 oy bandına hapsolmuş bu anlayışa iktidar yetkisi vermemiştir, vermeyecektir.

Sayın Güneşhan basın açıklamasını bir atasözüyle birtirmiş, bizim de son sözümüz kendilerinin içinde bulunduğu duruma uygun bir atasözü olsun.

AÇ TAVUK KENDİNİ ARPA AMBARINDA SANIR!”


Bu haber 350 kez okundu.
Siyaset - 17:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  AFAD: “Çanakkale’de 127 toplanma alanı var”
  Çanakkale İl Afet ve Acil Durum Müdürü (AFAD) Levent Yılmaz Çanakkale ve ilçelerinde belirlenen “Afet ve Acil Toplanma Alanları” hakkında açıklamalarda bulundu. AFAD İl Müdürü Levent Yılmaz yaptığı açıklamada Çanakkale merkezinde 12, il genelinde ise toplam 127 toplanma alanı bulunduğu söyledi. “Afetlere Hazırlık Yılı” kapsamında Ekim ayı temasının “toplanma alanları” olarak belirlendiğini ifade eden Çanakkale […]
 • 02
  Çan Belediyesi zabıtalarından marketlere gıda kontrolü
  Çan Belediyesi zabıta ekipleri, vatandaşların sağlıklı ve güvenli alışveriş yapabilmeleri için gıda ürünleri satışı yapan işletmelere yönelik denetim gerçekleştirdi. Zabıta ekiplerinin planlanan takvime göre marketlerdeki denetimlerinin tamamlamasından sonra Çan Belediyesi sosyal medya hesaplarından “Halkımızın sağlığını önemsiyoruz.Vatandaşlarımızın güvenilir ve sağlıklı ürünler tüketebilmesi için rutin çalışmalarını sürdüren belediyemiz zabıta personeli, marketlere giderek gıda denetimlerinde bulundu” paylaşımında bulunularak, […]
 • 03
  İskenderoğlu, Geyikli Zeytin Hasat Şenliğine katıldı
  AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, “Geyikli Zeytin Hasat Şenliği” programına katıldı. Geyikli’de ilk kez düzenlenen şenliğe Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, İl Tarım müdürü Erdem Karadağ, il ve ilçe bürokratları katıldı. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ezine Kaymakamlığı, Geyikli Belediyesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ile Geyikli Beldesi Tarımsal […]
 • 04
  Baja Troia Turkey 2. gününde yine nefes kesti!
  17 Ekim Perşembe günü Seremonik Startın ardından KİPA Özel Seyirci Alanına ulaşan ekipler, ertesi gün start sıralarını belirlemek üzere Prolog Etabında zamana karşı yarıştılar. CANAM MAVERICK X3 ile en hızlı dereceyi yapan yarışan Bulgar Yarışçı VLADISLAV VELKOV – ILIYAN GEORGIEV ekibi 18 Ekim Cuma günü ilk sırada start almaya hak kazandı. 18 Ekim Cuma günü […]
 • 05
  Göçmen kaçakçılarına eş zamanlı operasyon: 23 örgüt üyesi yakalandı!
  Aralarında Çanakkale’nin de bulunduğu 4 şehirde göçmen kaçakçılarına yönelik düzenlenen operasyonlarda 23 göçmen kaçakçısı yakalandı. Ayvacık Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda, organize göçmen kaçakçılığı yapan suç örgütü üyelerinin yakalanması için 17 Ekim günü sabah 06.30’da Çanakkale, İzmir, Balıkesir ve İstanbul’da toplam 27 hedefe eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonlarda; Çanakkale’de 6, İstanbul’da 2, İzmir’de 1, Balıkesir’de 14 […]

HAVA DURUMU

20 Ekim 2019 PAZAR
16°
 • PTS 21.0°
 • SAL 22.6°
 • ÇAR 22.3°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 98.415
  3,71%
 • ALTIN 277.61
  -0,67%
 • DOLAR 5.797
  -0,49%
 • EURO 6.495
  0,11%

GÜNLÜK BURÇLAR