Başkan Erkek, mal beyanını kamuoyuyla paylaştı - Çanakkale Yorum

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Başkan Erkek, mal beyanını kamuoyuyla paylaştı - Çanakkale Yorum
Çanakkale Belediyesinin yönetiminde şeffaflık ve hesap verilebilirlik ilkelerine büyük önem verdiğinin her fırsatta altını çizen Belediye Başkanı Muharrem Erkek, kendisine ait mal beyanını açıkladı. Mal beyanı belediye resmi internet sitesinde yayınlandı.

Konuya ilişkin nisan ayında gerçekleşen yeni dönem ilk Belediye Meclis Toplantısı’nda da açıklamada bulunan Başkan Erkek, Çanakkale halkı adına hizmetle geçecek olan yeni beş yıllık dönemde temel anlayışın kamu yararı olacağını, bu doğrultuda katılımcılık, şeffaflık ve hesap verilebilirlik konularına da hassasiyetle önem verileceğini açıklamıştı.

Mal beyanı her yıl düzenli olarak paylaşılacak

Aynı toplantıda Başkan Erkek, hesap verilebilirlik konusunun kendisi için önemli olduğunu vurgulayarak, “Belediye Başkanı olarak hem kendi kişisel mal varlığımı hem eşimin mal varlığını her yıl düzenli olarak Çanakkale halkıyla paylaşacağım. Bunları hesap verilebilirlik adına, yerel demokrasi adına özenle yerine getireceğiz” demişti.

Belediye Başkanı Muharrem Erkek’in bu açıklamalarına paralel olarak kendi ve eşi Özen Algönül Erkek’e ait mal beyanı, Çanakkale Belediyesi resmi internet sitesinden duyuruldu.

Başkan Erkek’in mal beyanı için tıklayınız…


Eski Çanakkale milletvekili hayatını kaybettiÖnceki Haber

Eski Çanakkale milletvekili hayatını kay...

Çanakkale’de köylere ayırılan yatırım miktarı açıklandıSonraki Haber

Çanakkale’de köylere ayırılan yatırım mi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!