Çanakkale’de 3 ton kaçak kum şırlanı ele geçirildi!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Çanakkale’de 3 ton kaçak kum şırlanı ele geçirildi!
Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, Lapseki'de düzenledikleri operasyonda 3 ton kaçak Kum Şırlanı (çift kabuklu) ele geçirdi.

Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan Türkarslan yaptığı açıklamada, “4 Haziran 2024 tarihinde saat 00:30'da müdürlüğümüze gelen bir ihbar üzerine, Lapseki İlçesinde emniyet güçleri ile Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü Su Ürünleri Kontrol Ekibinin müşterek yaptıkları denetimde nakil vasıtasında 100 çuval içerisinde yaklaşık 3 bin kg Kum Şırlanına (Çift Kabuklu) el konulmuştur. Kaçak avlanan Kum Şırlanları, doğal dengenin bozulmasına ve deniz ekosisteminin zarar görmesine yol açmaktadır. Bu nedenle, bu tür denetimler büyük önem taşımaktadır.

Türkarslan, yasa dışı su ürünleri avcılık faaliyetlerinin önlenmesi amacıyla, su ürünlerinin korunması ve sürdürülebilir avcılık için su ürünleri kontrol ve denetimlerine devam edeceklerini ve bu konudaki hassasiyetin sürdürüleceğini belirtti.

El konulan ürünler canlı olmaları nedeniyle denize geri bırakılırken, araç şoförüne 26 bin 242 TL idari para cezası uygulandı.


MTN Enerji kaybetti, Çanakkale’de çevreciler kazandı!Önceki Haber

MTN Enerji kaybetti, Çanakkale’de çevrec...

Başkan Yıldızlar’ın acı günü! - Çanakkale YorumSonraki Haber

Başkan Yıldızlar’ın acı günü! - Çanakkal...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!