sabancı banner kurban

Çanakkale’de vefat eden okul müdürünün bağışlanan organları 5 kişiye umut oldu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Çanakkale’de vefat eden okul müdürünün bağışlanan organları 5 kişiye umut oldu
Geçirdiği beyin kanaması nedeniyle hayatını kaybeden Çan Özer Ortaokulu Müdürü Mehmet Ali Kır’ın (55) bağışlanan organları sayesinde 5 kişi hayata bağlandı.

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Genel Yoğun Bakım Ünitesinde beyin kanaması nedeniyle 4 gündür takibi ve tedavisi devam eden 55 yaşındaki Mehmet Ali Kır’ın yapılan tıbbi müdahaleye rağmen beyin ölümü gerçekleşti.

Organ Bağış Koordinatörleri Uz. Dr. Azem Ülkü, Hemşire Gönül Pınarcıoğlu’nun görüşmeleri neticesinde ailesi, başka hayatlarda can bulması için Kır’ın organlarını bağışlama kararı aldılar.

Çan Özer Ortaokulu Müdürü olan evli ve 2 çocuk babası Mehmet Ali Kır’ın sayesinde 5 kişi hayata bağlandı. Yıllarca örnek bir eğitimci olarak görev yapan Kır, son yolculuğuna uğurlanırken de tüm öğrencilerine örnek oldu.

Organ nakli ekibinin koordinasyonuyla sol böbrek ve karaciğer Bursa Acıbadem Hastanesi, kornealar Balıkesir Üniversite Hastanesi, sağ böbrek ise Medicana Biruni Hastanesinde organ nakli bekleyen hastalara umut oldu.

Acılı aileye başsağlığı dileklerini ileten Başhekim Op. Dr. Hasan Keser, yaşama yeniden tutunacak olan hastalara da acil şifalar diledi.


Çanakkale’yi masaya yatırdılarÖnceki Haber

Çanakkale’yi masaya yatırdılar

Murda hakkında yeni kararSonraki Haber

Murda hakkında yeni karar

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!