Oscar Ödül Töreni’nin sunucusu belli oldu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Oscar Ödül Töreni’nin sunucusu belli oldu
Sinema dünyasının en prestijli ödül törenlerinden biri olan Oscar'ın detayları belli olmaya başladı. Bu özel gecenin sunuculuğu yine o isme emanet.

Akademi Ödülleri, hiç şüphesiz sinema dünyasının en çok heyecanla beklediği ödüller arasında. Ödüllerin sahiplerinin açıklanması kadar, törenin kırmızı halısı ve sunucuları da ayrıca önemli.

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi de bu özel gece yaklaşırken detayları paylaşmaya başladı ve Jimmy Kimmel’a dördüncü kez Oscar’ın sunuculuğunu emanet ediyor.

2017, 2018 ve 2023’te ödül törenini sunduktan sonra Kimmel, 2024’te de sunucu olarak sinema dünyasının karşısına geçecek. Ünlü komedyen duyurudan sonra, “Her zaman tam olarak dört kez Oscar’a ev sahipliği yapmayı hayal etmiştim” dedi.

Kimmel ile gerçekleşen 2023’teki tören 18,7 milyon izleyicinin çekerken 2020’nin pandemi öncesi yayınından bu yana en yüksek sayıyı yakalasa da şimdiye kadar kaydedilen en kötü üçüncü yayın olmuştu.

Kimmel, 2022 Oscar’larında Will Smith’in Chris Rock’a tokat atmasının ardından Akademi Ödülleri’nin dengelenmesine yardımcı olan temkinli bir törene öncülük etmişti. Ünlü komedyen, ayrıca 2017 ve 2018 yıllarında da Oscar gecelerine ev sahipliği yapmıştı.

Kimmel, dördüncü defa sunuculuğu gerçekleştirecek olsa da 19 kez rekora ev sahipliği yapan Bob Hope ve 1990 ile 2012 yılları arasında dokuz kez ev sahipliği yapan Billy Crystal’ın rekorlarına yaklaşabilmiş değil.

96. Akademi Ödülleri, 10 Mart’ta Los Angeles’taki Dolby Tiyatrosu’nda ABC’nin canlı yayını eşliğinde gerçekleşecek.


Murda hakkında yeni kararÖnceki Haber

Murda hakkında yeni karar

Adalet Bakanlığı’ndan Ogün Samast açıklamasıSonraki Haber

Adalet Bakanlığı’ndan Ogün Samast açıkla...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!