Ülgür Gökhan ve ekibi beraat etti

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ülgür Gökhan ve ekibi beraat etti
Su ve Vicdan Nöbetinde belediyenin araçlarının ve bütçesinin eylemlerde kullanılması nedeniyle dönemin belediye başkanı Ülgür Gökhan başta olmak üzere 16 kişinin yargılandığı davada karar çıktı.

Kanadalı Alamos Gold ile yerli iştiraki Doğu Biga Madencilik A.Ş’nin Kirazlı’da altın madeni projesine karşılık başlatılan eylemlerin 5’inci yıl dönümü yaklaşıyor. ‘Su ve Vicdan Nöbeti’nin başlamasıyla birlikte dönemin Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın talimatıyla Çanakkale’nin tek içme su kaynağını korumak amacıyla eylemlere Çanakkale Belediyesi de destek vermişti.

Su ve Vicdan Nöbeti adı verilen eylemlerin başlamasından 1 gün öncesi 25 Temmuz 2019 tarihinde başlatılan ve 12 Ağustos 2019 tarihine kadar devam İl Jandarma tutanaklarını inceleyen savcılık, Çanakkale Belediyesi’nin 70’den fazla resmi hizmet ve toplu taşıma araçlarının belediyenin yetki ve sorumluluk alanı dışında ve eylemlerde kullanıldığını tespit etmişti. Savcılık ayrıca Su ve Vicdan nöbeti için belediye bütçesinden 192 bin 860 TL usulsüz harcama yapıldığını belirlemişti. Bu suçlardan iddianame hazırlanmıştı.

16 KİŞİ HAKKINDA DAVA AÇILMIŞTI

Cumhuriyet Başsavcılığı; dönemin Belediye Başkanı Ülgür Gökhan başta olmak üzere Başkan Yardımcıları İrfan Mutluay, Rebiye Ünüvar, Ali Sürücü, Zeynep Özleyiş Çetin, Handan Serap Özyayla Kenar, birim müdürleri Duygu Albayrak, Mehmet Cengiz Işık, Hakan İnci, Göksel Koyuncu, Ayşe Sevil Albay, Özlem Eryiğit, Hayati Gürses, Zeki Çakır, Meral Harput, Mustafa Kemal Albayrak, Ahmet Olcay Runa, İsmail Balcı, Aykut Şahin, Esra Ersak, Caner Candan hakkında fezleke hazırlamıştı.

BERAAT ETTİLER

Yaklaşık 5 yıl süren davaların ardından bugün karar duruşması gerçekleştirildi. Savcılığın iddianamesine karşılık yapılan yargılamada Ülgür Gökhan ve diğer sanıkların hepsi için beraat kararı verildi.

Kaynak: Aynalı Pazar


Geyikli’de tepki çeken görüntü!Önceki Haber

Geyikli’de tepki çeken görüntü!

Çanakkale’nin seçimden seçime hatırlanan kanayan yarası: Sosyal Konutlar!Sonraki Haber

Çanakkale’nin seçimden seçime hatırlanan...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!