Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Az bulutlu
 • EURO 6.39
 • DOLAR 5.75

İsmet Güneşhan: “Ekrem İmamoğlu 23 Haziran İstanbul seçimini çok daha büyük farkla kazanacaktır”

Siyaset - 19 Haziran 2019 14:22 A A

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, bugün düzenlediği basın toplantısında CHP Çanakkale Teşkilatı olarak, Ekrem İmamoğlu’na destek için İstanbul’da gerçekleştirdikleri 4 günlük seçim çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İstanbul’da çok yoğun ilgi ve destekle karşılandıklarını belirten Güneşhan, Ekrem İmamoğlu’nun 23 Haziran’da tekrar edilecek İstanbul seçimini bir önceki seçime göre çok daha büyük farkla kazanacağını iddia etti.

CHP İl Başkanlığı binasında düzenlenen basın açıklamasında İl Başkanı İsmet Güneşhan, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, Çan Belediye Başkanı Bülent Öz ve Umurbey Belediye Başkanı Erdal Doğan hazır bulundu.

Açıklamasında, teşkilat olarak İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’na destek için gerçekleştirdikleri seçim çalışmalarına ilişkin detayları paylaşan İl Başkanı Güneşhan şu ifadeleri kullandı:

(BASIN BÜLTENİNDEN)

31 Martta yapılan yerel seçimlerde 16 milyon İstanbullu seçmenimizin teveccühü ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Sayın Ekrem İMAMOĞLUNUN mazbatası haksızı bir şekilde ve hiçbir hukuki dayanağı olmadan ahlaksızca elinden alınmıştır. Özellikle de Ramazan ayının 1 inci günü olan 6 Mayıs 2019 günü kul hakkı yenilmiştir. 16 milyon İstanbullu hemşehrilerimizin tercihine büyük bir saygısızlık yapılmış olup. Saray, YSK eliyle sivil bir darbe gerçekleştirmiştir. 16 milyon İstanbullunun iradesine ipotek konulmuştur iradesi gasp edilmiştir.

Bugün İstanbul ve ülkemizin çözmek zorunda olduğu birçok sorun vardır. Bunların çözümü için hep birlikte çaba harcamamız gerekirken biz seçim yapıyoruz, seçime gidiyoruz. Tüm İstanbul ve Türkiye şunu açıkça çok iyi biliyor ki bu seçim haksız ve hukuksuz bir seçimdir. Bir hakkın gaspıdır.

Biz de Çanakkale İl Örgütü olarak başta Genel Başkan Yardımcımız ve Milletvekilimiz olmak üzere 11 Belediye Başkanımız ile birlikte Sayın Ekrem İMAMOĞLI’NA destek olmak için İstanbul da 4 günlük bir çalışma ile seçim kampanyasına destek olduk. Başta Çanakkaleli hemsehrilerimiz olmak üzere İstanbullu seçmenlerle bir araya geldik, bir dizi ziyaretler ve toplantılar düzenledik.

13 Haziran 2019 Perşembe günü heyetimiz saat 12:00 de Küçükçekmece İlçe Başkanı ve yönetimiyle bir araya geldik. Kısa bir toplantıdan sonra gruplara ayrılarak faklı bölgelerde çalışmalarımıza başladık. Bu çalışmalarımıza geçmiş dönem Milletvekilimiz Ahmet KÜÇÜK Belediye Başkan Yardımcımız Rebiye ÜNÜVAR ve Tokat Milletvekilimiz Kadim DURMAZ da katıldı. İlçe Başkanlığında yapmış olduğumuz toplantıdan sonra yeni seçilen Küçükçekmece Belediye Başkanımız Kemal ÇEBİ’yi heyet olarak ziyaret ederek kendilerine yeni dönemde başarılar diledik. Akşam saat 20:00 de Çanakkale Kültür Sanat ve Geliştirme Derneği Toplantı salonunda Çanakkaleli hemşehrilerimiz ile bir araya gelerek seçilmiş İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İMAMOĞLU’na destek istedik.

14 Haziran 2019 Cuma günü saat 10:00 da Bağcılar İlçe Başkanlığında İlçe Yönetimimizle biraya geldik. Ve Gruplara ayrılarak çalışmalarımızı sürdürdük.

Yine aynı gün Saat 17:00 da Bakırköy İlçe Örgütün de İlçe Başkan ve yönetimiyle buluştuk. Bakırköy meydanındaki stantları ve seçim çadırlarını ziyaret ettik.  Burada Bakırköy Belediye Başkanımız Sayın Bülent KERİMOĞLU ile bir araya geldik. Akşam saat 21:00 de İstanbul İl Başkanımız Canan KAFTANCIOĞLU ve Bakırköy Belediye Başkanı Bülent KERİMOĞLU da katılımlarıyla Çanakkaleliler platformu ile buluşarak, Çanlılar Derneği, Gelibolular Derneği ve Bigalılar Derneği olmak üzere, 12 dernek ile toplantı gerçekleştirilmiştir.

Ayrıca Genel Başkan Yardımcımız Sayın Muharrem ERKEK Bakırköy İlçe Örgütü ile birlikte Bakırköy Ticaret ve Sanayi Odası ile Toplantı yapmışlardır.

15 Haziran 2019 Cumartesi günü heyetimiz 2 gruba ayrılarak bir grup saat 11:00 de Zeytinburnu İlçe Başkanlığında İlçe Yönetimiyle bir araya geldi, diğer grup ise saat 13:00 de Kartal İlçe örgütümüz ile bir araya geldi. , Zeytinburnu Belediye Başkan adayı Adil EMECAN ve Adana Milletvekili Orhan SÜMER’in de katılımlarıyla, Zeytinburnu’nda yapılan çalışmalarımız gruplar halinde sürdürülmüştür. Ayrıca İzmir Milletvekili Sayın Özcan PURÇU ile de Roman Dernek ziyaretleri yapılmıştır.

16 Haziran 2019 Pazar günü Babalar günü nedeniyle Gelibolulu hemşehrilerimizin düzenlemiş olduğu kahvaltıya Genel Başkan Yardımcımız Muharrem ERKEK, Gelibolu Belediye Başkanımız M. Mustafa ÖZACAR ve geçmiş dönem Milletvekilimiz Ahmet KÜÇÜK katılmışlardır.

4 günlük yapmış olduğumuz çalışmalarımızın sonucunda elde ettiğimiz, seçilmiş Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İMAMOĞLU’na büyük ahlaksızlık yapıldığını bu haksızlığın aynı zamanda İstanbullu hemşehrilemize yapıldığı belirtilmiştir. 23 Haziran da yapılacak olan seçimde Sayın Ekrem İMAMOĞLU’nun daha da açık bir fark ile seçimi kazanması için kendilerine destek olacaklarını ifade etmişlerdir. Bu meselenin sadece Sayın Ekrem İMAMOĞLUnun değil tüm İstanbul’un meselesi olduğunu söylemişlerdir.

Ayrıca; 23 Haziran da yapılacak olan seçimlere yine il örgütü olarak Çanakkale de bulunup da İstanbul’da oy kullanacak olan seçmenlerin İstanbul’a ulaşımlarını sağlamak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Çanakkale Merkez ilçe örgütü ile birlikte Çanakkale de ana güzergâhtaki Billboard ve raketler Sayın Ekrem İMAMOĞLU’nun afişleriyle donatılmıştır.

 


Bu haber 1049 kez okundu.
Siyaset - 14:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Başkan Öz’den hastaları sevindiren ziyaret
  Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, Çan Devlet Hastanesinde tedavi gören hastalara geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Vatandaşlarla olan buluşmalarına hız kesmeden devam eden Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, bu kez Çan Devlet Hastanesinde tedavi gören hastaları ziyaret etti. Ziyaret öncesi hastane Başhekimi Op. Dr. H.Gürkan Çoban ile bir araya gelen Başkan Öz, başhekim nezdinde tüm hastane […]
 • 02
  Başkan Yüksel müjdeyi verdi: Ezine Kültür Merkezi inşaat çalışmaları başlıyor
  İhaleyi kazanan firma yetkilileri ile görüşen Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Ezine Kültür Merkezi inşaat çalışmalarının kısa süre içerisinde başlayacağı müjdesini verdi. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Yüksel, “İhaleyi kazanan firma yetkilileri ile görüştük. Ezine Kültür Merkezimizin inşaatı kısa bir süre içerisinde başlıyor. Ezinemize hayırlı uğurlu olsun. Desteklerinden dolayı AK Parti Grup Başkanvekilimiz ve Çanakkale […]
 • 03
  Çanakkale’de Kadın Hakları Günü kutlandı
  Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı verilmesinin 85. yıl dönümü kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi. İlk olarak Cumhuriyet Meydanında düzenlenen çelenk sunma törenine Belediye Meclis Üyesi Fatma Kaynaş, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın eşi Hale Gökhan, Belediye Meclis Üyeleri, Baro Başkanı Bülent Şarlan başta olmak üzere sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve kentliler katıldı. Atatürk anıtına çelenk sunumunun […]
 • 04
  Çanakkale Barosundan ‘Dünya Kadın Hakları Günü’ resepsiyonu
  5 Aralık Türk Kadınına Seçme-Seçilme Hakkının Verilmesi ve Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla Çanakkale Barosu tarafından resepsiyon düzenlendi. Çanakkale Barosu Kadın Hakları Komisyonu’nun destekleriyle yapılan resepsiyona, Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Av. Ezgi Deniz Çalışal ile komisyonu üyeleri ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Resepsiyonda konuşan Çanakkale Barosu […]
 • 05
  Saime Çetin Aydoğan: “Atatürk’ün açtığı yol, kadınlarımızı haklarını savunan bireyler haline getirmiştir”
  AK Parti Çanakkale Tanıtım ve Medya Birim Başkanı Saime Çetin Aydoğan, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Aydoğan mesajında şu ifadeleri kullandı: “85 yıl önce bugün kadınlarımıza tanınan Seçme ve Seçilme Hakkı ile kadınlarımızın siyasal hayata katılımları sağlanmış, özgürlüklerinin önündeki en büyük engellerden birisi ortadan kaldırılmıştır. Kadınlarımızın çalışkanlıkları ve üretkenlikleri […]

HAVA DURUMU

6 Aralık 2019 CUMA
 • CTS 11.2°
 • PAZ 13.4°
 • PTS 13.3°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 108.659
  0,89%
 • ALTIN 272.91
  0,01%
 • DOLAR 5.752
  0,02%
 • EURO 6.390
  -0,01%

GÜNLÜK BURÇLAR

hgs bakiye yükleme
hgs bakiye yükleme
hgs yükle
çanakkale haber
çanakkale haber
Çanakkale Firma Rehberi
Çanakkale Yemek Siparişi
Çanakkale taksi
Buldun beni