26° Parçalı az bulutlu
 • EURO 6.85
 • DOLAR 6.14

Jülide İskenderoğlu: “On yıl önceki Çan ile şimdiki Çan arasında dağlar kadar fark var”

Siyaset - 6 Mart 2019 15:45 A A

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Cumhur İttifakı AK Parti Çan Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Kuzu’nun projelerinin ve Çan ilçe Belediye ve İl Genel Meclisi Üyesi Adaylarının tanıtıldığı “Aday ve Proje Tanıtım Programı”na katıldı.

Cumhur İttifakı’nın bir zorlama ittifakı olmadığını hatırlatan İskenderoğlu, Cumhur İttifakı 15 Temmuz’da vatanı işgale ve istilaya gelenler karşısındaki duruşla milletin gönlünde ve kalbinde kuruldu. Dışarıdan ve içeriden tüm güçleriyle saldırıya geçen darbeci, işbirlikçi hainler karşısında bayraklarına sarılarak tankların karşısına duranlar, vatanın ve milletin bölünmezliğini bir kez daha dünyaya gösterdi. Bu İttifak, vatanın ve milletin bekası için devam edecektir vurgusunu yaptı.

Bayrağı, vatanı, ağıtları, sevinçleri yani her şeyi bir olan, asgari değil azami müşterekleri bir olan kadroların birlikte yol aldığını söyleyen İskenderoğlu, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Biz teröre, içerdeki uzantılarına ve dışarıdaki bağlantılarına karşı dur diyeceğiz. Değerlerimizi, kutsallarımızı çiğnetmeyeceğiz. Her türlü terör kuşatmasını paramparça edecek gücümüz var. Cumhur İttifakı olarak tüm kuşatmalara karşı bir ve beraberiz.

Cumhur İttifakımızın Adayı Abdurrahman Kuzu Başkanımızın 10 yılda Çan ilçemizi nereden nereye ulaştırdığına baktığımızda gelecek yıllarda neler yapılacağı, ne hizmetler yapılacağını hayal bile etmek zor.

Eski Ramazanları, kültürümüzü bizlere hatırlatan Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Kültürel faaliyetleriyle, vatandaşlarımızın her gününde yanında olan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Konserleriyle, düğün salonlarıyla, mesire alanlarıyla Çan, bir başka güzel.

15 Temmuz Şehitler Parkı’ndan termal parka, alt yapısından üst yapısına-kaldırımlara kadar, akıllı duraklarıyla, yapılan tüm yatırımlarla Çan çok büyük bir yol aldı.

Yol medeniyettir diyerek yaptığı yollarla, kavşaklarla Çan İlçemizde birçok il belediyesinde olmayan hizmetler var. Çevre yolları ile beraber karma OSB’yi yapacağız. Çan ilçemizi istihdam ve lojistik merkezi haline getireceğiz. Grup Başkanvekilimiz ile biz, bunun sözünü veriyoruz.

Gönül belediyeciliği ile yola çıktık. 1994 yılına dayanan bir geçmişi var. Recep Tayyip Erdoğan 1994’te Belediye Başkanı oldu. Belediye başkanı değişti, Türkiye’de çok şey değişti. Yağ, ilaç hastane kuyrukları yok artık. Artık çamur ve çukur siyasetini konuşmak istemiyoruz.

Abdurrahman Kuzu Başkanımız yaptığı her şeyi gönülden yapıyor. On yıl önceki Çanla şimdiki Çan arasında dağlar kadar fark var. Çan, şimdi Abdurrahman Kuzu Başkanımızla marka şehir oldu.

Kadınlar isterse her şeyi başarır. Siz destek verdiniz, ben de 49 yıl aradan sonra Çanakkale’nin kadın milletvekili oldum. Sizlerin hizmetkârı oldum. Siz isterseniz her şeyi başarırsınız. Sizlerden Abdurrahman kardeşim için de destek bekliyoruz. Kapı kapı gezmeye var mısınız? Sandıkları patlatmaya var mısınız?”


Bu haber 1729 kez okundu.
Siyaset - 15:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Önce çok gürültülü, sonra çok sessiz: Bozcaada’da iftar topuna uygun yer aranıyor
  Bozcaada’da iftar topunun çok gürültülü patladığı şikayetleri üzerine Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz bir açıklama yaptı. Şikayetleri dikkate alarak iftar topunun yerini değiştirdiklerini kaydeden Yılmaz, bu sefer de top sesinin ada merkezinden duyulmadığını belirtti. Yılmaz, “En kısa zamanda en uygun yer tespit edilerek bu güzel gelenek Ramazan boyunca sürdürülecektir” ifadesini kullandı. Başkan Yılmaz’ın konuya […]
 • 02
  CHP’li Erkek: “Göreceksiniz her şey çok güzel olacak”
  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmayla verdiği yasa teklifinin gündeme alınmasını ve seçimlerin adalet içerisinde gerçekleşmesini talep etti. Muharrem Erkek’in Meclis konuşma tutanaklarına geçen, seçim sürecinde adaletin sağlanmasına yönelik verdiği kanun teklifine ilişkin konuşması şu şekilde: Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; yüce Meclisi saygıyla selamlıyorum. Öncelikle, değerli milletvekillerimiz […]
 • 03
  Çanakkale Gazi Evi ve Rehabilitasyon Merkezinde sona doğru
  Vali Orhan Tavlı, İçişleri Bakanlığı tarafından arsası verilen, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ödeneği tahsis edilen ve İl Özel İdaresi tarafından Barbaros Mahallesi Dardanel Spor Tesislerinin yanında yapımına başlanan Çanakkale Gazi Evi inşaat çalışmalarını yerinde inceledi. Vali Orhan Tavlı’nın Çanakkale Gazi Evi incelemelerinde; Vali Yardımcısı – İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, Gençlik […]
 • 04
  Çanakkale’nin gururu: Ümit Burunlular Avrupa Şampiyonu oldu
  Çanakkaleli Milli Sporcu Ümit Burunlular, Yunanistan’da düzenlenen Avrupa Engelliler Bilek Güreşi Şampiyonasında Avrupa şampiyonu oldu. Kariyerinde Türkiye ve Dünya şampiyonlukları bulunan Çanakkaleli Milli Sporcu Ümit Burunlular, bu kez de Yunanistan’da düzenlenen Avrupa Engelliler Bilek Güreşi Şampiyonunda Avrupa şampiyonu olma başarısı gösterdi. Mutluluğunu sosyal medya hesabından paylaşan Burunlular, “Çok şükür Ramazan ayının şu mübarek gününde Avrupa […]
 • 05
  Çanakkale şehidini uğurladı
  Çanakkale’de vatani görevini yaptığı sırada kalp krizi geçirerek şehit olan Şehit Jandarma Er Oğuzhan Kaman’ın naaşı, 116 Jandarma Eğitim Alay Komutanlığında düzenlenen törenle, toprağa verilmek üzere memleketi Adana’ya uğurlandı. 116 Jandarma Eğitim Alay Komutanlığında kalp krizi geçirerek Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesine kaldırılan Şehit Jandarma Er Oğuzhan Kaman, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştu. […]

HAVA DURUMU

23 Mayıs 2019 PERŞEMBE
26°
 • CUM 20.1°
 • CTS 19.7°
 • PAZ 21.0°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 84.443
  0,92%
 • ALTIN 251.94
  0,96%
 • DOLAR 6.138
  0,74%
 • EURO 6.853
  0,72%

GÜNLÜK BURÇLAR