Açık
 • EURO 6.30
 • DOLAR 5.56

Jülide İskenderoğlu: “On yıl önceki Çan ile şimdiki Çan arasında dağlar kadar fark var”

Siyaset - 6 Mart 2019 15:45 A A

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Cumhur İttifakı AK Parti Çan Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Kuzu’nun projelerinin ve Çan ilçe Belediye ve İl Genel Meclisi Üyesi Adaylarının tanıtıldığı “Aday ve Proje Tanıtım Programı”na katıldı.

Cumhur İttifakı’nın bir zorlama ittifakı olmadığını hatırlatan İskenderoğlu, Cumhur İttifakı 15 Temmuz’da vatanı işgale ve istilaya gelenler karşısındaki duruşla milletin gönlünde ve kalbinde kuruldu. Dışarıdan ve içeriden tüm güçleriyle saldırıya geçen darbeci, işbirlikçi hainler karşısında bayraklarına sarılarak tankların karşısına duranlar, vatanın ve milletin bölünmezliğini bir kez daha dünyaya gösterdi. Bu İttifak, vatanın ve milletin bekası için devam edecektir vurgusunu yaptı.

Bayrağı, vatanı, ağıtları, sevinçleri yani her şeyi bir olan, asgari değil azami müşterekleri bir olan kadroların birlikte yol aldığını söyleyen İskenderoğlu, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Biz teröre, içerdeki uzantılarına ve dışarıdaki bağlantılarına karşı dur diyeceğiz. Değerlerimizi, kutsallarımızı çiğnetmeyeceğiz. Her türlü terör kuşatmasını paramparça edecek gücümüz var. Cumhur İttifakı olarak tüm kuşatmalara karşı bir ve beraberiz.

Cumhur İttifakımızın Adayı Abdurrahman Kuzu Başkanımızın 10 yılda Çan ilçemizi nereden nereye ulaştırdığına baktığımızda gelecek yıllarda neler yapılacağı, ne hizmetler yapılacağını hayal bile etmek zor.

Eski Ramazanları, kültürümüzü bizlere hatırlatan Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Kültürel faaliyetleriyle, vatandaşlarımızın her gününde yanında olan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Konserleriyle, düğün salonlarıyla, mesire alanlarıyla Çan, bir başka güzel.

15 Temmuz Şehitler Parkı’ndan termal parka, alt yapısından üst yapısına-kaldırımlara kadar, akıllı duraklarıyla, yapılan tüm yatırımlarla Çan çok büyük bir yol aldı.

Yol medeniyettir diyerek yaptığı yollarla, kavşaklarla Çan İlçemizde birçok il belediyesinde olmayan hizmetler var. Çevre yolları ile beraber karma OSB’yi yapacağız. Çan ilçemizi istihdam ve lojistik merkezi haline getireceğiz. Grup Başkanvekilimiz ile biz, bunun sözünü veriyoruz.

Gönül belediyeciliği ile yola çıktık. 1994 yılına dayanan bir geçmişi var. Recep Tayyip Erdoğan 1994’te Belediye Başkanı oldu. Belediye başkanı değişti, Türkiye’de çok şey değişti. Yağ, ilaç hastane kuyrukları yok artık. Artık çamur ve çukur siyasetini konuşmak istemiyoruz.

Abdurrahman Kuzu Başkanımız yaptığı her şeyi gönülden yapıyor. On yıl önceki Çanla şimdiki Çan arasında dağlar kadar fark var. Çan, şimdi Abdurrahman Kuzu Başkanımızla marka şehir oldu.

Kadınlar isterse her şeyi başarır. Siz destek verdiniz, ben de 49 yıl aradan sonra Çanakkale’nin kadın milletvekili oldum. Sizlerin hizmetkârı oldum. Siz isterseniz her şeyi başarırsınız. Sizlerden Abdurrahman kardeşim için de destek bekliyoruz. Kapı kapı gezmeye var mısınız? Sandıkları patlatmaya var mısınız?”


Bu haber 1381 kez okundu.
Siyaset - 15:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Çanakkale Belediyesine zabıta ve itfaiye eri alımı: Adaylardan en düşük KPSS puanlılar işe alındı!
  Çanakkale Belediyesi zabıta memuru ve itfaiye eri alımı sınav sonuçlarını açıkladı. Sınava katılan dört zabıta adayı arasından işe alınanın en düşük KPSS puanına sahip olması dikkat çekti. Çanakkale Belediyesinin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, 05 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen Zabıta Memuru ve 07/08 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen İtfaiye Eri alım sınavlarında başarılı olarak atanmaya kazananların […]
 • 02
  Seçim farklı, vaat aynı!
  2014 yerel seçimlerinde deniz taksi vaadinde bulunan CHP Çanakkale Belediye Başkan Adayı ve mevcut belediye başkanı Ülgür Gökhan’ın, 31 Mart yerel seçimleri için yine aynı vaatte bulunduğu ortaya çıktı. Ülgür Gökhan’ın 2014 yerel seçimleri için hazırlanan proje kataloğunda, “Deniz Taksi ve Dardanos, Güzelyalı İskeleleri Toplu Taşıma Sistemine ‘Denizi’ Ekliyoruz” başlığı altında, “Kent merkezinden Dardanos ve […]
 • 03
  Çarşıda bıçaklı saldırı!
  Kemalpaşa Mahallesi Hamdi Bey Sokak üzerindeki bir dükkanda müşteri olarak oturan bir kişi, kimliği belirsiz üç kişinin bıçaklı saldırısına uğradı. Çevrede büyük korku yaratan olay bugün saat 15:30 sıralarında yaşandı. Müşteri olarak gittiği bir dükkanda oturan bir genç, kimliği belirlenemeyen üç kişi tarafından bıçaklandı. Genci bıçaklayan kişiler ara sokaklara kaçarak gözden kayboldu. Olayın ardından bölgeye […]
 • 04
  Çan’da büyük panik yaratan ölümcül hastalık iddiası! Tularemi hastalığı nedir?
  Çanakkale’ye bağlı Çan ilçesinde içme sularında yaşanan sıkıntı nedeniyle 300 civarında kişinin ‘tularemi’ hastalığına yakalandığı iddia edildi. Sosyal medyada hızla yayılan ve İYİ Parti Çan Belediye Başkan Adayı Fazıl Sayın’ın da gündeme getirdiği iddia vatandaşlar arasında büyük paniğe neden oldu. İYİ Parti Çan Belediye Başkan Adayı Fazıl Sayın ilçede büyük paniğe yol açan hastalık iddiasına […]
 • 05
  Ayhan Gider: “Çanakkale’ye ve ismine yakışır bir Cumhuriyet Meydanı projesi yapıyoruz”
  Cumhur İttifakı AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider, Cumhuriyetin 100. yılına yakışır bir Cumhuriyet Meydanı yapacaklarını söyledi. Gider, “Mevcut Cumhuriyet Meydanı ihtiyaca cevap verememektedir. Dünyadaki gelişmiş şehirlerin tamamında var olan kent meydanı kültürünü Çanakkale’de de yaşatacak, Cumhuriyetin 100. yılına hazırlanan Çanakkale’ye ve ismine yakışır bir meydan projesi yapıyoruz” dedi. Cumhur İttifakı AK Parti […]

HAVA DURUMU

26 Mart 2019 SALI
 • ÇAR 12.8°
 • PER 8.8°
 • CUM 10.4°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 99.326
  -0,51%
 • ALTIN 235.95
  0,06%
 • DOLAR 5.562
  0,21%
 • EURO 6.302
  0,11%

GÜNLÜK BURÇLAR