Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kapalı
 • EURO 6.43
 • DOLAR 5.81

Kamu-Sen İl Temsilcisi Demirbaş’tan İl Müftüsü Gökçe’ye çok vahim sorular!

Gündem - 2 Mayıs 2019 12:56 A A

Kamu-Sen İl Temsilcisi aynı zamanda Türk Eğitim-Sen Çanakkale Şube Başkanı olan Resul Demirbaş imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, Çanakkale merkezdeki bazı camilerde imam, bazılarında müezzin olmadığı, bazı camilerde ise vakit namazlarını cemaat içinden vatandaşların kıldırdığı iddia edilerek, İl Müftüsü Arif Gökçe’ye “Çanakkale merkezde bulunan cemaat mi, imamlar mı cezalandırılıyor” sorusu soruldu.

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

(Açıklamada sayıca çok fazla olan imla hatasına editoryal müdahalede bulunulmamıştır)

“Çanakkale merkezde camilere gittiğinizde her vakit farklı imam ve müezzin görüyorsunuz. Cemaatte sorulduğunda camilerde vakit namazlarını cemaatin içinden bir vatandaşın namaz kıldırdığı söylenmektedir. Devletimizin son yıllarda en fazla bütçe ayırdığı ve en fazla kadro verdiği Diyanet İşleri Başkanlığı Çanakkale’mize İmam ve müezzin kadrosu vermedi mi diye akla geliyor.

Oysaki Çanakkale Merkezden çıkıp çevre köy ve 5 – 10 haneli obalarda gidildiğinde her camide imam ve müezzin olduğu hatta bazı köylerde 2 imam olduğu görülmektedir.

Çanakkale Merkez de bulunan; Şehit Onbaşı Cami, Baklacı Cami, Fatih Cami, Yalı Cami, İlahiyat Cami, Sanayi Cami ve Kepez Hamidiye Camiinde İmam yok. Şehitler Cami, Piri Reis Cami, Kurşunlu Cami, Tıflı Cami, ve Sanayi Camiide Müezzin yok.

Kirazlı 20 haneli köyde 2 İmam varken Merkez Camilerinde neden boş olduğunun İl Müftüsüne sormak lazım. Çanakkale merkezde bulunan cemaat mi, imamlar mı cezalandırılıyor?

Oysaki şartları uyan imam ve müezzinler eş ve diğer nedenlerle merkeze gelmek isteyenlerin olmasına rağmen Müftülük merkeze tayin etmemektedir. Merkeze gelmek isteyen imam ve müezzinler merkeze gelmesin diye sınav kazandırılmamaktadır. İmam ve müezzinlerin de aileleri var, sağlık problemleri olanlar olur ve de köylerde olmayan okullara okuyan çocukları olanlar vardır. Neden imamlar ve müezzinler ailesin den uzak tutulmaktadır. Biz Kamu-Sen olarak İl Müftüsünden randevu istediğimizde İl Müftüsünün sağlık nedenleri ile erken çıktığı söylenerek randevu almak için ertelendiğimizde durumu gayet normal karşıladık. İnsanız hasta olabiliriz başka işlerimiz olabilir dedik.

Demek istiyoruz ki imamlarımız ve müezzinlerimizde insan, hasta olabilirler, aile sorumlulukları ve okutacakları çocukları olur, bunların da özür durumlarını Müftülük göz ardı etmesin.

Kamu-Sen olarak İl Müftüsü Arif GÖKÇE den, Merkez Camilerimizde eksik olan imam ve müezzin eksikliğinin biran önce giderilmesi. İmamların, müezzinlerin ve de personelini dinlemesi ve mağduriyetlerin giderilmesidir.”


Bu haber 1125 kez okundu.
Gündem - 12:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Turan’dan Kılıçdaroğlu’na tepki: “Tek derdinin sistem değişikliği olduğunu bir kez daha gördük”
  AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Meclis’teki bütçe konuşması üzerinden eleştirdi. Bülent Turan sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu ifadeleri kullandı: “Bütçe konuşmasında Kemal Kılıçdaroğlu’nun adeta tek derdinin sistem değişikliği olduğunu bir kez daha gördük. Başarıyla hayata geçirilen, %50+1 için CHP’ye siyasi dilini,ittifaklarını değiştirmek zorunda bırakan, başörtü […]
 • 02
  Çanakkale Barosundan, adil yargılanma hakkı vurgusu
  10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla Çanakkale Barosu İnsan Hakları Komisyonu yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da insan haklarına ilişkin en yaygın ihlalin adil yargılanma hakkına dönük olduğu vurgusu yapıldı. Çanakkale Barosunun konuya ilişkin açıklamasında öne çıkan kısımlar şöyle: “Kadınlara ve çocuklara yönelik şiddet artarak devam etmektedir. Mevzuatta […]
 • 03
  Başkan Uygun: “Tüm insanlık için hak ve özgürlük”
  Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, 10 Aralık İnsan Hakları Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Başkan Uygun, konuya ilişkin açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Bugün Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin kabul edilişinin yıl dönümüdür. Bu beyanname, her insanın yasa önünde eşit olduğunu, işkenceye, kötü muameleye tabi tutulamayacağını ilan eder. Bugün maalesef insan haklarının sadece […]
 • 04
  Başkan Gökhan, ABD İstanbul Başkonsolosu Daria Darnell’i ağırladı
  Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ABD İstanbul Başkonsolosu Daria Darnell’i makamında konuk etti. Bir dizi program kapsamında Çanakkale’de bulunan Başkonsolos Darnell ile bir araya gelen Başkan Gökhan, ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirtti. Başkan Gökhan, ABD İstanbul Başkonsolosu Daria Darnell’e kent hakkında bilgiler verirken, ziyarette güncel konulara ilişkin de sohbet gerçekleştirildi. Başkan Gökhan ziyaret sonunda Başkonsolos Darnell’e hediye […]
 • 05
  Başkan Öz: “İnsan onuruna yakışır bir dünya diliyorum”
  Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, 10 Aralık İnsan Hakları Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Başkan Öz, “İnsan onuruna yakışır bir dünya diliyorum” başlıklı mesajında şu ifadeleri kullandı: Bugün, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesinin Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilişinin 71. yıl dönümü. İkinci Dünya Savaşının hemen ertesinde ve iki büyük savaştan edinilen acı deneyimlerin üzerine, ortak bir […]

HAVA DURUMU

10 Aralık 2019 SALI
 • ÇAR 12.0°
 • PER 13.5°
 • CUM 12.9°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 108.786
  -0,08%
 • ALTIN 272.97
  0,04%
 • DOLAR 5.811
  0,02%
 • EURO 6.434
  0,06%

GÜNLÜK BURÇLAR

hgs bakiye yükleme
hgs bakiye yükleme
hgs yükle
çanakkale haber
çanakkale haber
Çanakkale Firma Rehberi
Çanakkale Yemek Siparişi
Çanakkale taksi
Buldun beni