23° Açık
 • EURO 6.84
 • DOLAR 6.08

Kamu-Sen İl Temsilcisi Demirbaş’tan İl Müftüsü Gökçe’ye çok vahim sorular!

Gündem - 2 Mayıs 2019 12:56 A A

Kamu-Sen İl Temsilcisi aynı zamanda Türk Eğitim-Sen Çanakkale Şube Başkanı olan Resul Demirbaş imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, Çanakkale merkezdeki bazı camilerde imam, bazılarında müezzin olmadığı, bazı camilerde ise vakit namazlarını cemaat içinden vatandaşların kıldırdığı iddia edilerek, İl Müftüsü Arif Gökçe’ye “Çanakkale merkezde bulunan cemaat mi, imamlar mı cezalandırılıyor” sorusu soruldu.

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

(Açıklamada sayıca çok fazla olan imla hatasına editoryal müdahalede bulunulmamıştır)

“Çanakkale merkezde camilere gittiğinizde her vakit farklı imam ve müezzin görüyorsunuz. Cemaatte sorulduğunda camilerde vakit namazlarını cemaatin içinden bir vatandaşın namaz kıldırdığı söylenmektedir. Devletimizin son yıllarda en fazla bütçe ayırdığı ve en fazla kadro verdiği Diyanet İşleri Başkanlığı Çanakkale’mize İmam ve müezzin kadrosu vermedi mi diye akla geliyor.

Oysaki Çanakkale Merkezden çıkıp çevre köy ve 5 – 10 haneli obalarda gidildiğinde her camide imam ve müezzin olduğu hatta bazı köylerde 2 imam olduğu görülmektedir.

Çanakkale Merkez de bulunan; Şehit Onbaşı Cami, Baklacı Cami, Fatih Cami, Yalı Cami, İlahiyat Cami, Sanayi Cami ve Kepez Hamidiye Camiinde İmam yok. Şehitler Cami, Piri Reis Cami, Kurşunlu Cami, Tıflı Cami, ve Sanayi Camiide Müezzin yok.

Kirazlı 20 haneli köyde 2 İmam varken Merkez Camilerinde neden boş olduğunun İl Müftüsüne sormak lazım. Çanakkale merkezde bulunan cemaat mi, imamlar mı cezalandırılıyor?

Oysaki şartları uyan imam ve müezzinler eş ve diğer nedenlerle merkeze gelmek isteyenlerin olmasına rağmen Müftülük merkeze tayin etmemektedir. Merkeze gelmek isteyen imam ve müezzinler merkeze gelmesin diye sınav kazandırılmamaktadır. İmam ve müezzinlerin de aileleri var, sağlık problemleri olanlar olur ve de köylerde olmayan okullara okuyan çocukları olanlar vardır. Neden imamlar ve müezzinler ailesin den uzak tutulmaktadır. Biz Kamu-Sen olarak İl Müftüsünden randevu istediğimizde İl Müftüsünün sağlık nedenleri ile erken çıktığı söylenerek randevu almak için ertelendiğimizde durumu gayet normal karşıladık. İnsanız hasta olabiliriz başka işlerimiz olabilir dedik.

Demek istiyoruz ki imamlarımız ve müezzinlerimizde insan, hasta olabilirler, aile sorumlulukları ve okutacakları çocukları olur, bunların da özür durumlarını Müftülük göz ardı etmesin.

Kamu-Sen olarak İl Müftüsü Arif GÖKÇE den, Merkez Camilerimizde eksik olan imam ve müezzin eksikliğinin biran önce giderilmesi. İmamların, müezzinlerin ve de personelini dinlemesi ve mağduriyetlerin giderilmesidir.”


Bu haber 494 kez okundu.
Gündem - 12:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  1915 Çanakkale Köprüsü’nün Asya ayağı kesonu denize batırıldı
  Gelibolu ve Lapseki ilçeleri arasında inşası süren 1915 Çanakkale Köprüsü’nün Asya ayağının içinde bulunacağı keson bugün Lapseki / Şekerkaya mevkiinde denize batırıldı. 1915 Çanakkale Köprüsü’nün 54 bin 800 ton ağırlığındaki Asya kesonu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın da katıldığı törenle bugün denize batırıldı. Törende konuşan Bakan Turhan, yakın zaman içerisinde köprünün ayaklarının yükselmeye […]
 • 02
  Halil Özer: “TÜMAD’ın Lapseki’ye ciddi anlamda katkısı var”
  Lapseki’nin AK Parti’li İl Genel Meclis Üyesi Halil Özer, Çanakkale Yorum’a yaptığı açıklamada, TÜMAD Madencilik’in istihdam noktasında Lapseki’ye büyük katkı sağladığını belirtti. Özer, Ezcacıbaşı bünyesindeki ESAN Madencilik’in bölgede altın madeni tesisi kurma girişimini ise “Şahsi fikrim aynı bölgede iki maden şirketinin olmayacağı yönünde” sözleriyle değerlendirdi. Halil Özer’in açıklamaları şu şekilde: * “TÜMAD bölgede 600 ila […]
 • 03
  Çanakkale Yorum Lapseki’de siyaset ve iş dünyasının madencilik faaliyetleri hakkındaki nabzını tutuyor
  TÜMAD Madencilik’in siyanürle altın madeni ayrıştırma faaliyetlerini sürdürdüğü Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde, Eczacıbaşı bünyesindeki ESAN Madencilik de sahaya inmeye hazırlanıyor. Peki Lapseki’de siyaset ve iş dünyasının önde gelen isimleri, TÜMAD Madencilik’in faaliyetleri ile ESAN Madencilik’in bölgede altın madeni tesisi kurma fikrine nasıl bakıyor? TÜMAD Madencilik halihazırda 2 yıldır Lapseki’nin Şahinli köyünde siyanürle altın madeni ayrıştırma faaliyetlerini […]
 • 04
  Bülent Turan’dan dayakçı öğretmene tepki: “Adamsan yaştaşına vuracaksın, evlada değil!”
  AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çankırı’nın Yapraklı ilçesindeki bir ilkokulda öğrencileri kürsüye çıkararak tokatladığı ortaya çıkan öğretmene sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Bülent Turan söz konusu haberi sosyal medya hesabından alıntılayarak, “Adli, idari, cezai sorumluluk tamam da bir de “yüzüne tükürme” cezası olsa! Adamsan yaştaşına vuracaksın evlada değil!” ifadeleriyle dayakçı öğretmene […]
 • 05
  1915 Çanakkale Köprüsü’nün Asya kesonu bugün suya batırılacak
  9 Mayıs’ta Avrupa kesonu suya batırılan 1915 Çanakkale Köprüsü’nün Asya kesonu bugün Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın katılacağı törenle suya batırılacak. Gelibolu ve Lapseki ilçeleri arasında inşası süren 1915 Çanakkale Köprüsü’nün Asya ayağının içinde bulunacağı keson bugün Lapseki / Şekerkaya mevkiinde suya batırılacak. Çelik şaft montajının tamamlanmasının ardından dün akşam saatlerinde römorkörlerle […]

HAVA DURUMU

26 Mayıs 2019 PAZAR
22°
 • PTS 23.3°
 • SAL 21.6°
 • ÇAR 20.8°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 86.072
  1,74%
 • ALTIN 251.16
  -0,19%
 • DOLAR 6.080
  -0,27%
 • EURO 6.844
  0,15%

GÜNLÜK BURÇLAR