18° Az bulutlu
 • EURO 6.55
 • DOLAR 5.83

Küçük kız çocukları ve CHP’yi bel altı paylaşımlarla hedef alan Lapseki Hakimi Mehmet Şerif Aktürk’ün hesabı mı hacklendi?

Gündem - 16 Ocak 2019 14:10 A A

Lapseki Adliyesi Hakimi Mehmet Şerif Aktürk’ün sosyal medya hesabından küçük kız çocukları ve CHP’yi bel altı ifadelerle hedef alan paylaşımları büyük tepki çekerken, gelen tepkiler sonrası açıklama yapan Hakim Şerif Aktürk, sosyal medya hesabının kendi rızası dışında kimliği belirsiz kişilerce ele geçirildiğini belirterek, söz konusu paylaşımların rızası dışıldığında yapıldığını ve savcılığa suç duyurusunda bulunacağını bildirdi. Hakimler ve Savcılar Kurulu’ndan (HSK) yapılan açıklamada ise olaya ilişkin inceleme başlatıldığı kaydedildi.

Hakim Mehmet Şerif Aktürk’ün sosyal medya hesabından küçük kız çocukları ve CHP’yi hedef alan paylaşımlarda bulunulması tepki çekti.

Facebook’ta “CHP ve zihniyetini istemiyoruz” adlı hesaptan “Biraz eğildiğinde külodu görünecek kadar mini etek giydirdikleri kızlara halkın önünde jimnastik hareketleri yaptırarak, ve 14-17 arasındaki çocuklara prezervatif dağıtıp zinaya teşvik ederek, ahlaktan, hayadan, dinden, imandan uzaklaştırmaya çalıştılar bu milleti. Elbette misyonu İslam düşmanlığı olan bir parti camiye giden çocuklardan rahatsızlık duyar” mesajı paylaşıldı.

Bu mesaj, Hakim Mehmet Şerif Aktürk’ün Facebook hesabında da yayımlandı.

İşte o mesajlar:

Hakim Mehmet Şerif Aktürk, sosyal medyadaki tepkilerin ardından açıklamada bulunarak, “Hesabıma belirsiz kişilerce rızam dışında girilmiş olup siyasi paylaşım yapılmıştır an itibari ile haberim olmuştur. Rızam dışı içerik derhal silinmiştir. En yakın savcılığa bu hususta suç duyurusunda bulunulacaktır. Beni tanıyan yakın çevreme ve kamuoyuna duyurma ihtiyacı doğmuştur” mesajını paylaştı.

İşte o mesaj:

HSK’DAN AÇIKLAMA: “İNCELEME BAŞLATILDI”

Tüm bu olaylar ardından Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun harekete geçtiği öğrenildi. SABAH’a açıklama yapan Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkanvekili Mehmet Yılmaz şunları söyledi: “HSK tarafından konuyla ilgili harekete geçildi. HSK Birinci Dairesi’nde Mehmet Şerif Aktürk’ün paylaşımıyla ilgili dosya açıldı. Konu incelemeye alındı. İlerleyen süreçte kamuoyu ile paylaşılacaktır” dedi.

Kaynak: Oda TV


Bu haber 3014 kez okundu.
Gündem - 14:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Sabah Umurbey’le helalleşti, öğlen kendini astı!
  Umurbey’de yaşayan 64 yaşındaki Meryem Candar dün evinde kendini asarak intihar etti. Çok genç yaşta kocasını kaybeden ve hiç çocuğu olmayan Meryem Candar’ın yıllardır yaşamını tek başına sürdürdüğü bildirildi. HERKESLE HELALLEŞTİ 64 yaşındaki Meryem Candar’ın Cuma sabahı Umurbey’de kurulan pazara çıktığı, burada herkesin hatrını sorup helallik istediği öğrenildi. ARDINDA NOT BIRAKTI Öğle saatlerinde tek başına […]
 • 02
  Başkan Öz’den vatandaşlara gödek ikramı
  Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, Berat Kandili dolayısıyla vatandaşlara gödek ikramında bulundu. Etkinliği sosyal medya hesabından paylaşan Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, “Berat kandili sebebiyle öğlen gödek dağıtımını gerçekleştirdik. İkindi namazından sonra bütün camilerin önünden otobüsler kaldırarak hemşehrilerimizin mezarlık ziyaretlerini yapmalarını sağladık. Emeği geçen herkese teşekkür eder Hayırlı kandiller dilerim” ifadelerini kullandı.
 • 03
  Açı Koleji Çanakkale için gün sayıyor
  2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılında Çanakkale’de faaliyete geçmeye hazırlanan Açı Koleji, 28 Nisan’da Aqua Hall’de düzenlenecek lansmanıyla Çanakkalelilerle buluşacak. Yeni bir eğitim modeliyle öğrencileri buluşturacak olan Açı Koleji Kurucu Müdürü Necdet Çetin, “İlk, orta ve lise bölümü olan okullarında özellikle ana sınıfı bölümü için “karakter eğitimi” çalışmalarının akademik çalışmaların önünde yer alacağını vurguladı. Eğitimin ailede […]
 • 04
  Çan Belediyesinin toplam borcu 114 milyon TL
  Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, önceki yönetimden devraldıkları toplam borç miktarını 114 milyon 859 bin TL olarak açıkladı. 31 Mart Yerel Seçimlerinde CHP’den Çan Belediye Başkanı seçilen ve AK Parti’li selefi Abdurrahman Kuzu’nun iki dönemlik başkanlığına son veren Bülent Öz, ilk meclis toplantısında önceki yönetimden devraldıkları toplam borç miktarını kamuoyuyla paylaştı. Toplantıda kalem kalem borç […]
 • 05
  Özgür Ceylan: Kızılay arpalığa mı çevrildi?
  CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun cevaplaması için Meclis Başkanlığı’na verdiği önergede “Türk Kızılay Derneği’nin bir siyasal partinin arpalığı haline geldiği ve yönetimle aynı düşünmeyen şubelerin kapatıldığı iddiaları söz konusudur. Kızılay’da parti ayrımı yapmaksızın hangi milletvekillerinin kızı, damadı, gelini ya da ağabeyleri, kardeşleri şube yönetimlerinde ya da çalışan olarak görev yapmaktadır?” diye […]

HAVA DURUMU

22 Nisan 2019 PAZARTESİ
17°
 • SAL 15.6°
 • ÇAR 17.3°
 • PER 17.7°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 96.861
  0,00%
 • ALTIN 239.62
  0,53%
 • DOLAR 5.830
  0,35%
 • EURO 6.555
  0,20%

GÜNLÜK BURÇLAR