Açık
 • EURO 6.30
 • DOLAR 5.56

Lapseki’yi şahlandırdılar, OSCAR’ı kaptılar

Ekonomi - 22 Şubat 2019 17:34 A A

Türk Finans sektörünün Oscarları olarak adlandırılan Bonds & Loans Türkiye 2019 Ödülleri sahiplerini buldu. TÜMAD Madencilik, Yılın Doğal Kaynaklar Dalında birincilik ödülü alırken; Çanakkale Otoyol ve Köprüsü İnşaat Yatırım ve İşletme AŞ ise, “Yılın Altyapısı” ve “Proje Finansmanı Anlaşması” kategorilerde ödüllendirildi.

Türk sermaye piyasaları ile finans sektörünün en saygın ödüllerinden biri olarak kabul edilen ve finans sektörünün Oscarları olarak nitelendirilen “2019 Türkiye Bonds & Loans Ödülleri”, GFC Media Group’un ev sahipliğinde bu yıl beşinci kez sahiplerini buldu.

Türkiye’nin finansal piyasalarının uluslararası yatırım topluluğu ile profilini yükseltmesi ve gelecekte Türk şirketleri tarafından ihraç edilmesine ilham vermek için bir fırsat yaratan, Sektörün en yüksek profilli rakamlarını bir araya getiren Finans Sektörü Oscarları olarak da tanımlanan ödül töreni, kuruluşların tahvil ve borç piyasalarındaki üstün başarısını kutlamak için düzenlenen en büyük endüstri ödül törenidir.

İstanbul Beşiktaş Shangri-La Otel’de düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’nin önde gelen bankacıları ve şirket yöneticileri hazır bulundu.

DOĞAL KAYNAKLARDA TÜMAD DAMGASI

Törende, NUROL Grubuna bağlı TÜMAD Madencilik, Aralık 2017’de gerçekleştirmiş olduğu 210 milyon dolar büyüklüğündeki proje finansmanı ile Yılın Doğal Kaynaklar Dalındaki en iyi Finansman ödülüne layık görüldü.

Birincilik ödülünü; Nurol Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Finans Grubu Başkanı Kerim KEMAHLI, TÜMAD Genel Müdürü Hasan YÜCEL, şirket çalışan ve yöneticileri ile finans anlaşmasına destek veren bankacılarla birlikte aldı.

“ÖDÜL GETİREN KRİTİRLER GURUR VESİLEMİZDİR”

TÜMAD Madencilik Genel Müdürü Hasan Yücel, ödülden çok, ödülün verilme nedeni olan kriterlere dikkat çekerek; “Sermaye piyasaları ve finans sektörünün ‘Oscarı’ olarak kabul gören Bonds & Loans tarafından Doğal Kaynaklar Finans Anlaşması dalında birincilik ödülüne layık görülmemiz elbette bizi gururlandırmıştır. Ancak bizim TÜMAD’ın, en iyi uygulanabilir teknolojiyi kullanarak; paydaşlarının sosyal onayına başvurarak, çevreye saygılı, sürdürülebilir madencilik anlayışı ve uluslararası düzeyde kabul gören tüm yeni trend ve kriterleri yerine getirdiği için bu ödüle layık görülmesi ayrı bir gurur vesilesi olmuştur. Doğal Kaynaklar Dalında başarımızı taçlandıran bu ödül, başta yatırım yaptığımız Çanakkale ve Balıkesir illerimiz başta olmak üzere, ülke ekonomimize katma değer ve istihdam olarak geri döneceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Yücel, Türk Madenciliğine olan güven ve finansman işleminin zamanlaması açısından bu ödülün ayrı bir öneme sahip olduğunu belirtti.

“ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ YATIRIMI DA ÖDÜL ALDI”

Törende, Çanakkale Otoyol ve Köprüsü İnşaat Yatırım ve İşletme AŞ, “Yılın Altyapısı” ve “Proje Finansmanı Anlaşması” kategorilerinde büyük ödüllerin sahibi oldu.

Şirket bu ödülleri, Marmara Bölgesinde kamu-özel ortaklığına dayanan Marmara Bölgesi çevre yolunu tamamlamak için yaptığı 2 milyar 265 milyon avro tutarındaki amortisman kredisi anlaşmasıyla aldı.


Bu haber 847 kez okundu.
Ekonomi - 17:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Çanakkale Belediyesine zabıta ve itfaiye eri alımı: Adaylardan en düşük KPSS puanlılar işe alındı!
  Çanakkale Belediyesi zabıta memuru ve itfaiye eri alımı sınav sonuçlarını açıkladı. Sınava katılan dört zabıta adayı arasından işe alınanın en düşük KPSS puanına sahip olması dikkat çekti. Çanakkale Belediyesinin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, 05 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen Zabıta Memuru ve 07/08 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen İtfaiye Eri alım sınavlarında başarılı olarak atanmaya kazananların […]
 • 02
  Seçim farklı, vaat aynı!
  2014 yerel seçimlerinde deniz taksi vaadinde bulunan CHP Çanakkale Belediye Başkan Adayı ve mevcut belediye başkanı Ülgür Gökhan’ın, 31 Mart yerel seçimleri için yine aynı vaatte bulunduğu ortaya çıktı. Ülgür Gökhan’ın 2014 yerel seçimleri için hazırlanan proje kataloğunda, “Deniz Taksi ve Dardanos, Güzelyalı İskeleleri Toplu Taşıma Sistemine ‘Denizi’ Ekliyoruz” başlığı altında, “Kent merkezinden Dardanos ve […]
 • 03
  Çarşıda bıçaklı saldırı!
  Kemalpaşa Mahallesi Hamdi Bey Sokak üzerindeki bir dükkanda müşteri olarak oturan bir kişi, kimliği belirsiz üç kişinin bıçaklı saldırısına uğradı. Çevrede büyük korku yaratan olay bugün saat 15:30 sıralarında yaşandı. Müşteri olarak gittiği bir dükkanda oturan bir genç, kimliği belirlenemeyen üç kişi tarafından bıçaklandı. Genci bıçaklayan kişiler ara sokaklara kaçarak gözden kayboldu. Olayın ardından bölgeye […]
 • 04
  Çan’da büyük panik yaratan ölümcül hastalık iddiası! Tularemi hastalığı nedir?
  Çanakkale’ye bağlı Çan ilçesinde içme sularında yaşanan sıkıntı nedeniyle 300 civarında kişinin ‘tularemi’ hastalığına yakalandığı iddia edildi. Sosyal medyada hızla yayılan ve İYİ Parti Çan Belediye Başkan Adayı Fazıl Sayın’ın da gündeme getirdiği iddia vatandaşlar arasında büyük paniğe neden oldu. İYİ Parti Çan Belediye Başkan Adayı Fazıl Sayın ilçede büyük paniğe yol açan hastalık iddiasına […]
 • 05
  Ayhan Gider: “Çanakkale’ye ve ismine yakışır bir Cumhuriyet Meydanı projesi yapıyoruz”
  Cumhur İttifakı AK Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider, Cumhuriyetin 100. yılına yakışır bir Cumhuriyet Meydanı yapacaklarını söyledi. Gider, “Mevcut Cumhuriyet Meydanı ihtiyaca cevap verememektedir. Dünyadaki gelişmiş şehirlerin tamamında var olan kent meydanı kültürünü Çanakkale’de de yaşatacak, Cumhuriyetin 100. yılına hazırlanan Çanakkale’ye ve ismine yakışır bir meydan projesi yapıyoruz” dedi. Cumhur İttifakı AK Parti […]

HAVA DURUMU

26 Mart 2019 SALI
 • ÇAR 12.8°
 • PER 8.8°
 • CUM 10.4°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 99.326
  -0,51%
 • ALTIN 235.95
  0,06%
 • DOLAR 5.562
  0,21%
 • EURO 6.302
  0,11%

GÜNLÜK BURÇLAR