Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
13° Parçalı az bulutlu
 • EURO 6.31
 • DOLAR 5.70

Londra Turizm Fuarı’nda Çanakkale rüzgarı

Ekonomi - 7 Kasım 2017 09:52 A A

Dünyanın en önemli ve büyük turizm fuarlarından biri olan “37. World Travel Market (WTM ) Londra Fuarı” Excel Fuar alanında kapılarını ziyaretçilerine açtı. Fuarda Türkiye holünde yer alan Çanakkale, 2018 Troia Yılı ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı bölümü ile gözde destinasyonlarından birisi oldu.

6 -9 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan WTM Londra Fuarı’nı dünya genelinden on binlerce turizm profesyoneli ve seyahat sever ziyaret edecek. 2,8 milyar pound iş hacmi, 5000’in üzerinde destinasyonun tanıtıldığı 51000 turizm profesyonelimin katıldığı fuar, 2018 yılı turizm sezonu ile ilgili çok önemli bir buluşma noktası olacak.

WTM Londra Fuarı’nda Türkiye holünde yer alan Çanakkale bölümü 2018 Troia Yılı ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı ile gözde destinasyonlarından biri olarak ön planda yer alıyor. 2018 Yılının Troia Yılı olması nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından WTM Londra Fuarı’nda Troia ve çevresi ile ilgili çok sayıda etkin tanıtım çalışmaları gerçekleştiriliyor. İngilizce 10 bin adet dağıtılacak Turizm Aktüel Dergisi’nin WTM Londra özel sayısının kapağı ve özel içeriği de “2018 Troia Yılı” oldu.

WTM Londra Fuarı’na Çanakkale ilini tanıtmak için Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Grup Başkanı Zeynel Bayseferoğulları, Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler, Yatırımcılar Derneği (ÇATOD) Başkanı Armağan Aydeğer ve TÜRSAB Çanakkale Körfez BYK Genel Sekreteri Ahmet Çelik katılıyor.

ÇANAKKALE STANDI FUARIN EN İLGİ ÇEKEN BÖLÜMLERİNDEN BİRİSİ OLDU

Fuar ile ilgili açıklamalarda bulunan Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, fuarda yer alan Çanakkale standının önemine değinerek, “Tarihi Gelibolu Yarımadası ve 2018 Troia Yılı ile Çanakkale ilinin tanıtımının yer aldığı bölüm Türkiye standının en önemli değerleri arasında yer alıyor. WTM Londra Fuarı’nın ilk gününde uluslararası ziyaretçiler tarafından “Troia 2018 Yılı” yoğun bir ilgi ile karşılaştı. Dünyanın en önemli turizm buluşmalarından biri olan WTM Londra’da Tarihi Gelibolu Yarımadası ve 2018Troia Yılı ile ilgili yoğun tanıtım ve iletişim çalışmaları yürütüyoruz” dedi.

“TÜRKİYE HOLÜNDE ÇOK GÜÇLÜ BİR TROİA HAVASI YAŞIYORUZ”

ÇATOD Başkanı Armağan Aydeğer de yaptığı açıklamada WTM Londra Fuarı’nın dünyanın en önemli turizm buluşmalarından biri olduğunu ifade ederek; “Bizler Çanakkale’mizi, 2018 Troia Yılını farklı coğrafyalardan gelen dünyanın en önemli turizm profesyonellerine en iyi şekilde anlatmak için çalışacağız. Bugün Türkiye holünde çok güçlü bir Troia havası yaşıyoruz. Bu 2018 Troia Yılı’nın katmış olduğu güçtür. Bu nedenle emeği geçen tüm kurum, kuruluş ve şahıslara şükranlarımızı sunuyoruz. Çanakkale’miz antik tarihinden yakın tarihe, kültürel ve doğal zenginliklere, çok sayıda alternatif turizm türlerine ev sahipliği yapan güçlü bir destinasyon. Diğer taraftan uluslararası bir destinasyon olmak için stratejik ve orta-uzun vadeli planlarla sürekli çalışmamız gerekiyor. Troia teması fuarın ilk gününde çok yoğun bir ilgi ile karşılaştı” dedi.

“ÜLKEMİZ VE BÖLGEMİZİN SAHİP OLDUĞU TURİZM İMKANLARI BİZLERE ÇOK BÜYÜK BİR GÜÇ VERİYOR”

TURSAB Çanakkale Körfez BYK Genel Sekreteri Ahmet Çelik de yaptığı açıklamada WTM Londra Fuarı’nın Çanakkale ve bölge tanıtımı için çok önemli bir nokta olduğunu belirterek; “Uluslararası tur operatörlerinin ilgisini katma değeri yüksek ürünler ile bölgemize çekmeliyiz. Bu kapsamda 2018 Troia Yılı elimizdeki çok güçlü bir değer. WTM Londra Fuarı Türkiye holünde 2018 Troia Yılının güçlü temsili ile çok heyecanlıyız. 2018 Troia Yılı ile bölgemizdeki yaşanacak hareketi muhataplarımızla sürekli paylaşacağız. Ülkemiz ve bölgemizin sahip olduğu turizm imkanları bizlere çok büyük bir güç veriyor” dedi.
37. World Travel Market (WTM) Londra Fuarı 9 Kasım 2017 tarihine kadar açık kalacak.


Bu haber 3696 kez okundu.
Ekonomi - 09:52 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  Bakan Kasapoğlu Çanakkale’ye geliyor
  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu 20 Kasım Çarşamba günü (yarın) bir dizi program için Çanakkale’de olacak. Ziyaret hakkında bilgi veren AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Çanakkalemizi sık sık bakanlarımızın ziyaret etmesi bizleri mutlu ediyor. Şehrimizin kalkınması noktasında ciddi destekleri oluyor. Çarşamba günü Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu […]
 • 02
  Orköy Parkı yenileniyor
  Çanakkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Barbaros Mahallesi’nde bulunan Orköy Parkı’nda yenileme çalışmalarına başladı. Barbaros Mahallesi Hızır Sokak ve Şakir Fenercigil Sokak’ın kesiştiği noktada yer alan Orköy Parkı’nda gerçekleştirilen çalışma kapsamında ekipler, yıpranan sert zeminlerin yanı sıra kent mobilyalarını da yenilerek sayılarını artırıyor. Ekipler ayrıca parktaki yeşil alan bölümünü de artırarak, ağaçlandırma çalışması gerçekleştiriyor. Çalışmalar […]
 • 03
  Barbaros Mahallesinde elektrik kesintisi!
  Enerji Nakil Hatlarında yapılacak bakım onarım çalışması kapsamında, 20 Kasım Çarşamba günü (yarın) Barbaros Mahallesi’nin bazı bölgelerinde 10.30 – 14.00 saatleri arasında elektrik kesintisi uygulanacak. Barbaros Mahallesinde söz konusu elektrik kesintisinden etkilenecek bölgelerin listesi şu şekilde:
 • 04
  MHP Ezine İlçe Başkanı Nurettin Açıkgöz istifa etti!
  “İşimden dolayı partime ve davama yeteri kadar faydalı olamadığımı düşünmekteyim” diyen MHP Ezine İlçe Başkanı Nurettin Açıkgöz görevinden istifa ettiğini açıkladı. Nurettin Açıkgöz sosyal medya hesabından, istifasını şu sözlerle duyurdu: “21.11.2018 tarihinden beri büyük bir onur ve gururla yürütmekte olduğum MHP Ezine ilçe başkanlığı görevimden bugün itibarı ile il başkanlığımızdan affımı isteyerek istifa dilekçemi sunmuş […]
 • 05
  Başkan Öz gönüllere dokunuyor
  Milletvekilliği döneminde halka olan yakın ilişkileriyle dikkat çeken Bülent Öz, Çan Belediye Başkanlığı döneminde de bu davranışını sürdürüyor. “Vatandaşlarımızın dilek ve şikayetlerini anında dinlemek, hem de daha yakın bir temas içerisinde bulunmak için ziyaretlerimizi sürdürüyoruz” diyen Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, “Hemşehrilerimizle olan güçlü bağımız, bir oyun ötesinde, büyük bir anlam taşıyor. Her zaman ulaşılabilir […]

HAVA DURUMU

20 Kasım 2019 ÇARŞAMBA
13°
 • PER 20.8°
 • CUM 14.4°
 • CTS 15.9°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 106.785
  -0,69%
 • ALTIN 268.92
  -0,29%
 • DOLAR 5.699
  0,02%
 • EURO 6.307
  -0,08%

GÜNLÜK BURÇLAR

hgs bakiye yükleme
buldun beni
çanakkale firma rehberi