Açık
 • EURO 6.57
 • DOLAR 5.81

MHP’nin 31 Mart Çanakkale yerel seçim raporu

Siyaset - 1 Nisan 2019 15:41 A A

31 Mart yerel seçimlerinde Çanakkale’de 8 ilçe ve 8 beldede kendi adaylarıyla seçime giren MHP, seçim bölgelerinin hiçbirinde belediye başkanı çıkaramadı.

Cumhur İttifakı’nın ortağı MHP’nin 31 Mart yerel seçimlerinde Çanakkale’de elde ettiği sonuçlar büyük hayal kırıklığı yarattı.

Çanakkale merkezin yanı sıra Biga, Çan ve Lapseki’de AK Parti ile ittifak yapan, 8 ilçe ve 8 beldede ise kendi adaylarıyla seçime giren MHP, yarıştığı seçim bölgelerinin hiçbirinde belediye başkanı çıkarma başarısı gösteremedi.

MHP’li adayların seçim bölgelerinde aldıkları düşük oy oranları da dikkat çekti.

MHP’NİN ÇANAKKALE’DE KAZANAMADIĞI İLÇELER VE ADAYLARI:

* Ayvacık: Selçuk Gedik / Oy: 972 / Oran: % 16,92 / Sıra: 3
* Bayramiç: Şuayip Başaran / Oy: 284 / Oran: % 2,72 / Sıra: 3
* Bozcaada: Özgür Acar / Oy: 34 / Oran: % 1,66 / Sıra: 3
* Ezine: Ali Tevfik Aytimurer / Oy: 263 / Oran: % 3,04 / Sıra: 3
* Gelibolu: Mehmet Eligül / Oy: 997 / Oran: % 5,62 / Sıra: 3
* Gökçeada: Ertan Erdoğan / Oy: 478 / Oran: % 13,40 / Sıra: 3
* Eceabat: Engin Derse / Oy: 47 / Oran: % 1,19 / Sıra: 3
* Yenice: Levent Akyol / Oy: 347 / Oran: % 7,28 / Sıra: 4

MHP’NİN ÇANAKKALE’DE KAZANAMADIĞI BELDELER VE ADAYLARI:

* Evreşe: Fatih Erer
* Geyikli: Doğan Labar
* Kalkım: Özgür Demirtaş
* Kavakköy: İbrahim Bartın
* Kepez: Serkan Ön
* Küçükkuyu: Mualla Tuncel
* Terzialan: Arif Yumuşak
* Umurbey: Aliye Ertopçu

KAN KAYBI SÜRÜYOR!

24 Haziran 2018’de yapılan Genel Seçimlerde Çanakkale’de oyların sadece % 6,93’ünü alabilen ve Çanakkale’de girdiği ilk seçimde % 16,77 oy alan İYİ Parti’nin ardından Çanakkale’de dördüncü parti konumuna düşen MHP’de kan kayı 31 Mart seçimlerinde de devam etti.

MHP ve AK Parti’nin kurduğu Cumhur İttifakı, Lapseki ve Biga’da AK Parti’li adaylar ile mutlu sona ulaşırken, Merkez’de CHP ve İYİ Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı’nın, Çan’da ise kendi adayı ile seçime giren CHP’nin gerisinde kaldı.

MHP, 31 Mart yerel seçimlerinde Çanakkale’de kendi adaylarıyla seçime girdiği 8 ilçe ve 8 beldede ise belediye başkanı çıkaramadı.


Bu haber 746 kez okundu.
Siyaset - 15:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Sabah Umurbey’le helalleşti, öğlen kendini astı!
  Umurbey’de yaşayan 64 yaşındaki Meryem Candar dün evinde kendini asarak intihar etti. Çok genç yaşta kocasını kaybeden ve hiç çocuğu olmayan Meryem Candar’ın yıllardır yaşamını tek başına sürdürdüğü bildirildi. HERKESLE HELALLEŞTİ 64 yaşındaki Meryem Candar’ın Cuma sabahı Umurbey’de kurulan pazara çıktığı, burada herkesin hatrını sorup helallik istediği öğrenildi. ARDINDA NOT BIRAKTI Öğle saatlerinde tek başına […]
 • 02
  Başkan Öz’den vatandaşlara gödek ikramı
  Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, Berat Kandili dolayısıyla vatandaşlara gödek ikramında bulundu. Etkinliği sosyal medya hesabından paylaşan Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, “Berat kandili sebebiyle öğlen gödek dağıtımını gerçekleştirdik. İkindi namazından sonra bütün camilerin önünden otobüsler kaldırarak hemşehrilerimizin mezarlık ziyaretlerini yapmalarını sağladık. Emeği geçen herkese teşekkür eder Hayırlı kandiller dilerim” ifadelerini kullandı.
 • 03
  Açı Koleji Çanakkale için gün sayıyor
  2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılında Çanakkale’de faaliyete geçmeye hazırlanan Açı Koleji, 28 Nisan’da Aqua Hall’de düzenlenecek lansmanıyla Çanakkalelilerle buluşacak. Yeni bir eğitim modeliyle öğrencileri buluşturacak olan Açı Koleji Kurucu Müdürü Necdet Çetin, “İlk, orta ve lise bölümü olan okullarında özellikle ana sınıfı bölümü için “karakter eğitimi” çalışmalarının akademik çalışmaların önünde yer alacağını vurguladı. Eğitimin ailede […]
 • 04
  Çan Belediyesinin toplam borcu 114 milyon TL
  Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, önceki yönetimden devraldıkları toplam borç miktarını 114 milyon 859 bin TL olarak açıkladı. 31 Mart Yerel Seçimlerinde CHP’den Çan Belediye Başkanı seçilen ve AK Parti’li selefi Abdurrahman Kuzu’nun iki dönemlik başkanlığına son veren Bülent Öz, ilk meclis toplantısında önceki yönetimden devraldıkları toplam borç miktarını kamuoyuyla paylaştı. Toplantıda kalem kalem borç […]
 • 05
  Özgür Ceylan: Kızılay arpalığa mı çevrildi?
  CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun cevaplaması için Meclis Başkanlığı’na verdiği önergede “Türk Kızılay Derneği’nin bir siyasal partinin arpalığı haline geldiği ve yönetimle aynı düşünmeyen şubelerin kapatıldığı iddiaları söz konusudur. Kızılay’da parti ayrımı yapmaksızın hangi milletvekillerinin kızı, damadı, gelini ya da ağabeyleri, kardeşleri şube yönetimlerinde ya da çalışan olarak görev yapmaktadır?” diye […]

HAVA DURUMU

21 Nisan 2019 PAZAR
 • PTS 14.8°
 • SAL 17.2°
 • ÇAR 18.8°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 96.861
  -0,03%
 • ALTIN 238.33
  0,17%
 • DOLAR 5.813
  0,20%
 • EURO 6.565
  0,51%

GÜNLÜK BURÇLAR