24° Açık
 • EURO 5.00
 • DOLAR 4.09

Muharrem Erkek: “Fındık için yürüyoruz!”

Gündem - 19 Eylül 2017 11:08 A A

CHP Çanakkale Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Muharrem Erkek, fındık üreticilerinin sorunlarına ve yaşadıkları adaletsizliklere tepki göstermek amacıyla başlatılan fındık yürüyüşü için Ordu’ya gitti.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı önünden 18 Eylül günü saat 11.00’de başlayan yürüyüş yaklaşık 50 kilometre sürecek ve 20 Eylül günü saat 18.00’de Giresun Merkez’de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun halkla buluşmasıyla son bulacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Erkek şunları söyledi:

“Bugüne kadar adaletsizliğe uğramış kim varsa CHP onun yanında oldu. Çırpılar için de Cerattepe için de kumpas davaları, gazetecilerin haksız tutuklamaları için de biz sesimizi yükselttik. Gerek yürüdük gerekse kurultay yaptık. Bugün dünyanın yüzde 70’ini elimizde bulundurduğumuz ve en iyi olduğumuz sektörlerden birinin yani fındığın ve fındık üreticilerinin bitirilmek istendiğine tanık oluyoruz. Toprak Malzeme Ofisi fındık için 10 liralık alım fiyatı belirliyor. Bunun üzerine fındık fiyatları 8.5 liraya kadar düştü ve hatta fiyatlar yer yer 7 liraya kadar indi. Peki, tüketici ne kadara yiyor bu fındığı: 50 liraya kadar çıkıyor. Üretici mağdur, tüketici mağdur. Kim kazanıyor? Yerli ve milliyim diyen Hükümet, üreticinin güvencesi olan Fiskobirliği dağıttı ve üreticinin örgütlü yapısı sona erdirildi. Taban fiyat uygulamasına son verilince de üreticiyi koruyacak hiçbir mekanizma bırakılmadı. Sonuçta ne oldu: Fındık İtalyan bir firmanın eline geçti. İktidar üreticinin değil, yabancı bir firmanın arkasında duruyor. Buna sessiz kalmamız mümkün mü? Bunun için yollara düştük ve Ordu’dan başlayan yürüyüşümüzü Giresun’da sonlandıracağız. Yürüyüşümüze çok ciddi bir katılım var. Üreticiler bizlerle her kesimden yurttaşlarımız bizlere eşlik ediyor. Nerede bir adaletsizlik varsa karşısında durmaya devam edeceğiz. Fındık için de adalet diyoruz.”

Gündem - 11:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Kepez’de isyan ettiren görüntü!
  Hafta sonu havanın güzel olmasını fırsat bilip Kepez’deki piknik alanlarını kullanan vatandaşların arkalarında adeta birer çöp yığını bırakmaları bu kadarına da pes dedirtti. Piknik alanlarındaki çöp yığınlarının fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaşan Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, “Ücret de almıyoruz ama maşallah çok çok iyisiniz. Bulduğunuz gibi her tarafı tertemiz bırakmışsınız” sözleriyle ironi yaparak […]
 • 02
  Başkan Gökhan’ın hedefinde Bülent Öz mü var?
  Burası Çanakkale gazetesinde yer alan habere göre; CHP Çanakkale teşkilatını dizayn etmekle suçlanan CHP’li Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın şimdi de milletvekili adaylarına el attığı konuşuluyor. Gökhan’ın, geçtiğimiz günlerde Kamu-Der tarafından “yılın milletvekili” seçilen CHP Çanakkale Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bülent Öz’ün önünü kesmek için çalıştığı iddia ediliyor. Bülent Öz’ün parti tabanı tarafından çok […]
 • 03
  2018 Troya Yılı, ATM Dubai Fuarı’nda tanıtıldı
  Troya Yılı İcra Komitesi Üyesi, ÇATOD Başkanı Armağan Aydeğer ve beraberindeki heyet, ATM Dubai Fuarı’nda 2018 Troya Yılı’nı tanıttı. Armağan Aydeğer fuar öncesi katılımcılarla gün boyu toplantılar yapıp, toplu sunum eşliğinde 2018 Troya Yılını anlattı. İlginin yoğun olduğu toplantılar hayli verimli geçerken katılımcılardan tam not aldı.
 • 04
  Berlin’den yola çıktılar Çanakkale’ye geliyorlar
  Doğu Batı Dostluk Ve Barış Rallisi (Allgau-Orient Rally) Türkiye ayağı kapsamında 2018 Troya Yılı tanıtımına katkı sağlamak için Çanakkale’ye gelecekler. Avrupa, Balkan, Türkiye, İsrail ve Ürdün ayaklarını kapsayan Doğu Batı Dostluk Ve Barış Rallisi (Allgau-Orient Rally) Çanakkale’de boy gösterecek. Rallide yarışacak araçlar 2018 Troya Yılına katkı sağlanması için “Troya” temasıyla giydirildi.
 • 05
  1. Uluslararası Troya Çocuk Halk Dansları Festivali başladı
  Çanakkale Valiliği ile Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla Çanakkale Folklor Araştırma Derneği tarafından düzenlenen “1. Uluslararası Troya Çocuk Halk Dansları Festivali” başladı. Türkiye’den 10 okul ve 20 ülkeden halk dansları grubunun katılım sağladığı, 980 öğrencinin aktif görev alacağı festivalin açılış törenine, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ve protokol üyelerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. […]

HAVA DURUMU

24 Nisan 2018 SALI
23°
 • ÇAR 26.1°
 • PER 25.3°
 • CUM 24.6°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 110.059
  -0,79%
 • ALTIN 174.62
  -0,23%
 • DOLAR 4.087
  -0,50%
 • EURO 4.997
  -0,37%

GÜNLÜK BURÇLAR