20° Açık
 • EURO 5.01
 • DOLAR 4.08

Mustafa Kansu ÇTSO Başkanlığına resmen aday

Ekonomi - 15 Eylül 2017 12:07 A A

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Kansu, 8 Ekim’de yapılacak seçimlerde başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Mustafa Kansu, bu sabah Truva Otel’de düzenlediği basın toplantısında Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Başkanlığına aday olduğunu resmen duyurdu.

Mevcut yönetimin ısrarları neticesinde başkanlığa adaylık kararı aldığını ifade eden Kansu, “Başkanımız Bülend Engin esasında başkanlık için benim ismimi söylemedi. Onun gönlünden geçen bu görevi mevcut yönetimden birinin sürdürmesiydi. Başkanlığa adaylık teklifi yönetimdeki diğer arkadaşlara da yapıldı. Ancak kendileri kabul etmeyerek başkan adayı olarak beni önerdiler. Ben de onları kırmamak adına kabul ettim. Bana nerede dur derlerse orada dururum. Orası da sandıktır. Sandık ne derse o olur. Bu işi illa mevcut yönetimden biri yapacak diye bir şey yok. Ancak Bülend Başkanın gönlünden geçen bu şekildeydi” dedi.

Kansu, yönetim kurulu listesi hakkında konuşmanın şu an için doğru olmayacağını belirterek, “Seçimlere son üç dönemde olduğu gibi Akaryakıt Komitesi’nden gireceğim. Çünkü bu kentte akaryakıt işiyle uğraşan bir iş adamı olarak tanınıyorum. Meclise başka bir komiteden girmek şahsım adına yakışık almaz. İlk hedefim kendi komitemden meclis içerisinde yer alabilmek” ifadelerini kullandı.

ÇTSO Başkanlığı için farklı adaylar çıkmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Kansu, “Demek ki insanlar Çanakkale için bir şeyler yapmak istiyor. Burası iş üreteceklerin yeri. Bizim kimseyle sorunumuz olmaz, hepimiz kardeşiz. Kavga etmeyen, genç ve düzgün insanlar istiyoruz. Önemli olan düzgün bir meclis ve yönetim kuruludur. Bu ikisi arasındaki olumlu sinerji birbirini tetikler. Biz enerjimizle bu işi layığıyla yapacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

Kansu, sürekli olarak proje üretmek, kente bir şeyler kazandırmak için çalıştıklarının altını çizerek, “Belediye Başkanımız Ülgür Gökhan’ı ziyaretimizde yeni projelerden bahsettik. Belediye ile birlikte çok sayıda farklı proje içerisinde çalışacağız. Yaptığımız projeler dünyada duyulsun diye çalışıyoruz. Çanakkale’ye sürekli yatırımcılar geliyor. Çünkü bu kent çok özel bir yer. Biz bu potansiyeli çok daha ileri taşımak istiyoruz. Yeter ki Çanakkale bir şeyler kazansın. Tüm derdimiz Çanakkale” dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Osman Okyay ile görüştüğünü vurgulayan Kansu, “Osman Okyay nasip olursa meclis başkanımız olacak. Bize böyle bir söz verdi. Daha önce yaşanan olumsuz olayların bir daha cereyan etmeyeceği hususunda kendisine garanti verdik. Bize ağabeylik yapmasını istedik. Onun başımızda olması bizim için büyük bir onur” diye konuştu.

Kansu, ÇTSO olarak asli görevlerinin üyelerinin sorunlarına çözüm getirmek olduğunu ifade ederek, “Herkes kendi işini yapmalı. Bizim işimiz sorunları çözecek kurumların kapısını çalıp üyelerimizin sıkıntısını anlatmak. Önemli olan sorunların çözülmesi. Biz bu noktada meclisi çalıştıracağız. Oradan gelecek öneriler hepimiz için çok önemli” sözleriyle açıklamasına son verdi.

Ekonomi - 12:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Bu gurur Vali Tavlı’nın
  Vali Orhan Tavlı’nın 2018 Troya Yılı kapsamında geçtiğimiz hafta Türk Hava Yolları’na yaptığı ziyaret meyvesini verdi. Şirket, filosundaki A321 tipi bir uçağı Troya (Truva) temalı olarak giydirdi. Troya’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girişinin yirminci yıl dönümü olması nedeniyle “Troya Yılı” ilân edilen 2018’de bölgenin tanıtımı için küresel çapta etkinlikler gerçekleştirilecek. Dünyanın en çok ülkesine […]
 • 02
  Ayhan Gider: “Çanakkale Belediyesi’nin iyi yönetildiğini sadece başkanı söylüyor”
  AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Çanakkale’de kavga isteyen bir takım çevrelerin olduğuna dikkat çeken Gider, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a, “Belediyenin iyi yönetildiğini sadece belediye başkanı söylüyor” sözleriyle gönderme yaptı. Gider’in açıklamalarından satır başları şu şekilde; “KAVGA İSTEYENLER VAR” Çanakkale’de yapılan işlere bakmak lazım, 15 yıl önce bu il neredeydi şimdi […]
 • 03
  Dünyanın renkleri Troya’da buluşuyor
  Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Kültür ve Turizm Bakanlığınca ilan edilen ve desteklenen 2018 TROYA YILI kapsamında;  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda dünyanın dört bir yanından ve Türkiye’den yüzlerce çocuk ULUSLARARASI TROYA ÇOCUK HALK DANSLARI FESTİVALİ’nde Çanakkale’de buluşuyor. Troya’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girişinin 20.yıldönümü ve Avrupa’da Kültür Mirası Yılı ilan edilmesi nedeniyle 2018, […]
 • 04
  AK Parti Çan Teşkilatı erken seçime hazır
  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı ve milletvekilli seçimlerinin 24 Haziran tarihine alındığını açıklamasının akşamında suratle toplanan Ak Parti Çan İlçe Teşkilatları erken seçim stratejilerini ve yol haritasını belirleyerek biz hazırız mesajı verdi. AK Parti Çan Teşkilatları Tam Kadro Toplandı Erken seçim açıklamalarının ardından Ak Parti Çan İlçe Teşkilatlarının, 24 Haziran seçimlerine dair Çan’da izlenecek yol […]
 • 05
  Başkan Kuzu’dan temizlik personeline ödül
  Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, özveriyle çalışarak örnek olan Belediye personelini ödüllendirdi. Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, temizlik işçisi olarak çalışan Hüseyin Altın’ı başarılı çalışmalarından dolayı altınla ödüllendirdi. Hüseyin Altın’ı, makamında ağırlayan Başkan Kuzu Görevini hakkıyla yaparak çalışan ve zaman mekân mefhumu gözetmeden hizmet yapmaya gayret eden Altın’ın bu sorumluluğunu altınla ödüllendirirken, böyle işinin ve […]

HAVA DURUMU

21 Nisan 2018 CUMARTESİ
20°
 • PAZ 20.3°
 • PTS 24.0°
 • SAL 24.4°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 110.932
  -1,06%
 • ALTIN 175.11
  0,25%
 • DOLAR 4.080
  0,95%
 • EURO 5.010
  0,30%

GÜNLÜK BURÇLAR