19° Parçalı bulutlu
 • EURO 6.72
 • DOLAR 5.80

Saime Aydoğan: “Başvuru kriterimiz gönülden adanmışlık”

Siyaset - 18 Eylül 2017 16:29 A A

AK Parti Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanı Saime Aydoğan, yeniden yapılanma ve 2019 hazırlıklarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

“HERKESE KAPIMIZ AÇIK”

2019 yılının teşkilatlarını oluşturduklarının altını çizen Aydoğan, “Bugüne kadar partimize emek vermiş ve yola devam etmek isteyen arkadaşlarımızla, enerjisi yüksek, çalışmalarıyla davamıza katma değer üretebilecek herkese kapımız açık. Ancak bir taraftan yenilenme sürecine de gitmemiz gerekiyor. Yüzde 50+1 hedefleyen parti olarak geniş katılımı sağlayacak ekipler kurmamız gerekiyor” diye konuştu.AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları tarafindan www.akkadinbasvuru.comadlıbir internet sitesi kurduğunu söyleyen Aydoğan “Geniş başvurular almak istiyoruz. Birilerinin referansı olmaksızın, partimize üye olan ve olmak isteyen herkesin başvurmasını istiyoruz” dedi.

“KRİTERİMİZ GÖNÜLDEN ADANMIŞLIK”

Çanakkale İl genelinde parti üyelerinin kadın teşkilatlarında görev için başvurabileceğini belirten Aydoğan , “Üye olmayanlar ise il ve ilçe parti binalarımıza giderek üyelik başvurusunda bulunabilir. Üye olduktan sonra da siteye başvurabilirler. Kriterimiz gönülden adanmışlık” diye konuştu. Başvuruları aldıktan sonra, tüm il ve belli bir nüfus üzerindeki ilçelerde mülakatları kendilerinin yapacağını ifade eden Aydoğan , şöyle devam etti:

“İLÇENİN YAPISINI YANSITACAK”

Örneğin “50 kişilik bir yönetim kadrosu oluşturuyoruz. Bunun yarısı kadar da yedek yönetim oluşturuluyor. Ama biz her ilçe için 150 kişilik bir özgeçmiş havuzu oluşturacağız. Tamamen ilçenin yapısını yansıtan bir yönetim kurmak istiyoruz. 150 kişilik özgeçmiş havuzu içerisinden, il başkanı, ilce koordinatörlerimiz, teşkilat başkanımızla birlikte mülakat yapacağız. 25 kişilik yedek yönetimi ve 50 kişilik yönetimi belirleyeceğiz. Kalan 75 arkadaşımızı da farklı görevlerde görevlendireceğiz. Komisyonlarda görev alabilirler. Mahalle başkanlığı yapabilirler… Böylece başvuran arkadaşlarımızın büyük kısmını değerlendireceğiz.”

“TÜRKİYE SEVDALISI EKİP OLUŞTURACAĞIZ”

Yönetim kadrolarına mülakat yapacaklarını ifade eden Aydoğan, “Mümkün olduğunca herkese hitap edebilecek, halkı kucaklayabilecek, halkın dilinden anlayan, adanmışlığı olan, gönülden bu işi yapacak olan Türkiye sevdalısı bir ekip oluşturmaya çalışıyoruz” dedi. Partinin kadın çalışmalarının her zaman ön planda olduğunu dile getiren Aydoğan , “2019 yılında kadınlarımız yine ön saflarda olacak. Tüm bu seçimlerde hem kadın kollarımız var gücüyle çalışacak hem de karar alma mekanizmalarında daha fazla yer bulacaklar inancındayım. Bu konuda genel başkanımızın kadınlara her zaman pozitif ayrımcılığı var. ‘Kadınlar siyasetin öznesidir’ diyen bir genel başkanımız var. Ciddi anlamda ondan güç alıyoruz” ifadelerini kullandı.

“DEĞİŞİM BİZE GÜÇ KATACAK”

Saime Aydoğan , “Bizimle çalışmak isteyen herkese kapımız açık. Yenilenme süreci de başladı. Ama partimize emek vermiş arkadaşlarımız bugün görevlerini tamamlamış olsalar da ilerleyen zamanlarda farklı kademelerde görev alabilirler. Bu bir bayrak yarışıdır.

15 Temmuz hain darbe girişimine yek vücut karşılık veren bir teşkilat olduklarının altını çizen Aydoğan , “Herkesin emeği çok fazla ama değişimler partiye her zaman güç kazandırmıştır. Tazelenme ile de 2019’a güçlü, üç seçimi de yapabilecek dinamik bir teşkilatla gireceğiz” diye konuştu.

 

Siyaset - 16:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Cezaevinde şarap üretmeye kalkışan mahkumlar yakayı ele verdi!
  Çanakkale E Tipi Kapalı Cezaevinde yaşanan bir olay bu kadarına da pes dedirtti… Ziyaretçilerin getirdiği ve yemeklerde dağıtılan üzümleri toplu halde koğuşlarda biriktirip şekerle fermente ederek pet şişelerde şarap üretmeye kalkışan mahkumlar yakayı ele verdi. Cezaevi yönetimi numune incelemesi yapılmak üzere pet şişelere el koyarken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
 • 02
  Papaz Brunson serbest bırakıldı
  PKK ve FETÖ’ye casusluk yaptığı iddiasıyla 35 yıl hapis cezasıyla yargılanan papaz Andrew Craig Brunson hakkında karar çıktı. Mahkeme, Rahip Brunson’un ev hapsi ve yurt dışı yasağını kaldırdı. Brunson’a 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi. Ancak yattığı süre göz önüne alınarak tahliye edildi. İzmir’de, terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işlediği, […]
 • 03
  Kabatepe – Gökçeada seferlerine hava muhalefeti engeli!
  GESTAŞ, olumsuz hava koşulları nedeniyle Kabatepe – Gökçeada hattındaki bazı seferler hariç, diğerlerinin iptal edildiğini açıkladı. GESTAŞ’ın resmi internet sitesinden konuya ilişkin açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Değerli Yolcularımız, 12.10.2018 Cuma (bugün) Kabatepe’den saat 15:00 ve 20:00’de Gökçeaada’dan ise saat 17:30’da seferler yapılacak olup, olumsuz hava şartları nedeniyle gün içerisindeki diğer tüm seferlerimiz iptal edilmiştir.”
 • 04
  KADEM’den Girişimcilik Eğitimi
  Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Çanakkale İl Temsilciliği Girişimcilik Eğitimi verecek. Çanakkale’de kısa süre önce kurulmasına rağmen birçok sosyal projeyi hayata geçiren ve çalışmalarıyla takdir toplayan KADEM Çanakkale İl Temsilciliği, faaliyet takvimine bir yenisini daha ekledi. 30 Ekim tarihinden itibaren Girişimcilik Eğitimi vereceğini açıklayan KADEM, 4 gün sürecek eğitim için ön kayıtların başladığını ve 21 […]
 • 05
  “CHP’nin Çanakkale adayı Ülgür Gökhan”
  CNN Türk ekranlarında yayınlanan Gece Görüşü adlı programda konuşan gazeteci Gürkan Hacır, yerel seçimlerde CHP’nin Çanakkale belediye başkan adayının halihazırdaki belediye başkanı Ülgür Gökhan olacağını açıkladı. Yerel seçimlerde CHP’nin Çanakkale belediye başkan adayının genel merkez tarafından mı yoksa ön seçimle belirleneceği tartışmaları sürerken CNN Türk’te yayınlanan Gece Görüşü adlı programda açıklamalarda bulunan gazeteci Gürkan Hacır, […]

HAVA DURUMU

16 Ekim 2018 SALI
19°
 • ÇAR 19.3°
 • PER 19.8°
 • CUM 21.2°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 98.631
  0,00%
 • ALTIN 228.83
  0,26%
 • DOLAR 5.804
  0,30%
 • EURO 6.724
  0,28%

GÜNLÜK BURÇLAR