19° Parçalı bulutlu
 • EURO 6.71
 • DOLAR 5.79

Siyasal Bilgiler Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı Gerçekleşti

Gündem - 20 Eylül 2017 13:42 A A

Siyasal Bilgiler Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, Dekan Prof. Dr. Hüseyin Erkul, akademik ve idari personelin katılımı ile gerçekleşti.

Siyasal Bilgiler Fakültesi toplantı salonunda yapılan akademik kurul Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından fakülte tanıtım filminin izlenmesi ve bölüm başkanlarının bölümleri ile ilgili bilgiler aktarması ile devam etti.

Dekan Prof. Dr. Hüseyin Erkul, Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Fakülte öğrenci sayısının 1041 olduğunu ve açık olan üç bölüme bu yıl yüzde yüz doluluk oranıyla öğrenci alındığını, bölümlerin tam kapasite çalıştığını bildiren Prof. Dr. Erkul, yeni eğitim öğretim yılının herkes için hayırlı olmasını temenni etti.

Sosyal Bilimler Alanlarında Daha Fazla Araştırmacı Olunmalı

Rektör Prof. Dr. Yücel Acer 2017-2018 eğitim öğretim yılının herkes için hayırlı olmasını dileyerek başladığı konuşmasında; uluslararasılaşmaya, sosyal bilimlerin önemine, Türkiye’de sosyal bilimler alanında daha fazla araştırmacı olunması gerektiğine değindi.

Sosyal bilimlerde araştırma geliştirme alışkanlığının çok zayıf olduğunun altını çizen Rektör Acer, “Bu ülkenin önünü açacak düşünceleri geliştiren, bu ülkeyi yönetenlere bilgiler, fikirler sunan akademik camianın oluşturduğu yapılanmalar konusunda eksikliklerimiz var. İşte bunu telafi edecek olan da bizleriz. Bu yüzden biz üniversitenin yönetimi olarak ÇOMÜ’yü daha uluslararası hale getirmeye çalışıyoruz. Bu anlamda yaptığımız çalışmalar var. Bu çalışmaların içini dolduracak kişiler siz akademisyenlerimizsiniz. Bu sorumluluğun farkında olmamız gerekiyor. Buradan hareketle biz uluslararasılaşma kavramını çok kullanıyoruz. Çünkü uluslararasılaşmanın getireceği büyük katkılar var. Amacımız akademik anlamda kendi coğrafyasını tanıyan ve etrafımızla olan ilişkilerini geliştiren bir üniversite olmak. Uluslararasılaşma konusunda hem bireysel anlamda, hem bölüm, hem de fakülte bazında özel bir gayret içinde olmanız çok önemli” dedi.

Bilimsel Çalışmalar ve Projeler Açısından Beklentilerimiz Büyük

Bilimsel araştırmalar, bilimsel projeler sıralamalarında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi olarak basamak atladığımız zaman çok mutlu oluyoruz, çünkü asıl işimizi yapmış oluyoruz diyerek bilimsel çalışmalar ve projelerin çok önemli olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Acer, böylece devletin parasını, beklentilerini daha az boşa çıkaran bir kurum olmuş oluyoruz dedi. Rektör Acer, bilimsel çalışmalar ve projeler üretmenin akademisyenlerin en önemli sorumluluğu ve akademisyenliğin en keyifli yanı olduğunu söyleyerek bu bağlamda akademisyenlerden beklentilerinin büyük olduğunun altını çizdi.
Akademik kurul toplantısı, katkılarından dolayı idari personele teşekkür belgelerinin takdim edilmesi, dilek ve temennilerin alınması ile son buldu.

Gündem - 13:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Cezaevinde şarap üretmeye kalkışan mahkumlar yakayı ele verdi!
  Çanakkale E Tipi Kapalı Cezaevinde yaşanan bir olay bu kadarına da pes dedirtti… Ziyaretçilerin getirdiği ve yemeklerde dağıtılan üzümleri toplu halde koğuşlarda biriktirip şekerle fermente ederek pet şişelerde şarap üretmeye kalkışan mahkumlar yakayı ele verdi. Cezaevi yönetimi numune incelemesi yapılmak üzere pet şişelere el koyarken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
 • 02
  Papaz Brunson serbest bırakıldı
  PKK ve FETÖ’ye casusluk yaptığı iddiasıyla 35 yıl hapis cezasıyla yargılanan papaz Andrew Craig Brunson hakkında karar çıktı. Mahkeme, Rahip Brunson’un ev hapsi ve yurt dışı yasağını kaldırdı. Brunson’a 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi. Ancak yattığı süre göz önüne alınarak tahliye edildi. İzmir’de, terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işlediği, […]
 • 03
  Kabatepe – Gökçeada seferlerine hava muhalefeti engeli!
  GESTAŞ, olumsuz hava koşulları nedeniyle Kabatepe – Gökçeada hattındaki bazı seferler hariç, diğerlerinin iptal edildiğini açıkladı. GESTAŞ’ın resmi internet sitesinden konuya ilişkin açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Değerli Yolcularımız, 12.10.2018 Cuma (bugün) Kabatepe’den saat 15:00 ve 20:00’de Gökçeaada’dan ise saat 17:30’da seferler yapılacak olup, olumsuz hava şartları nedeniyle gün içerisindeki diğer tüm seferlerimiz iptal edilmiştir.”
 • 04
  KADEM’den Girişimcilik Eğitimi
  Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Çanakkale İl Temsilciliği Girişimcilik Eğitimi verecek. Çanakkale’de kısa süre önce kurulmasına rağmen birçok sosyal projeyi hayata geçiren ve çalışmalarıyla takdir toplayan KADEM Çanakkale İl Temsilciliği, faaliyet takvimine bir yenisini daha ekledi. 30 Ekim tarihinden itibaren Girişimcilik Eğitimi vereceğini açıklayan KADEM, 4 gün sürecek eğitim için ön kayıtların başladığını ve 21 […]
 • 05
  “CHP’nin Çanakkale adayı Ülgür Gökhan”
  CNN Türk ekranlarında yayınlanan Gece Görüşü adlı programda konuşan gazeteci Gürkan Hacır, yerel seçimlerde CHP’nin Çanakkale belediye başkan adayının halihazırdaki belediye başkanı Ülgür Gökhan olacağını açıkladı. Yerel seçimlerde CHP’nin Çanakkale belediye başkan adayının genel merkez tarafından mı yoksa ön seçimle belirleneceği tartışmaları sürerken CNN Türk’te yayınlanan Gece Görüşü adlı programda açıklamalarda bulunan gazeteci Gürkan Hacır, […]

HAVA DURUMU

16 Ekim 2018 SALI
19°
 • ÇAR 19.3°
 • PER 19.8°
 • CUM 21.6°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 98.631
  2,04%
 • ALTIN 228.34
  -0,72%
 • DOLAR 5.790
  -1,40%
 • EURO 6.710
  -1,44%

GÜNLÜK BURÇLAR