Açık
 • EURO 6.57
 • DOLAR 5.81

Sosyal medyada atıştılar!

Siyaset - 26 Aralık 2018 12:01 A A

CHP Çan İlçe Başkanı Ümran Aydın sosyal medya hesabı üzerinden, mülkiyeti Çan Belediyesine ait 23 Eylül Parkı etrafının, çeşmesi de dahil olmak üzere satılacığını iddia etti. Aydın’ın iddiasına Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu “Siyaset yapacağız diye seviyeyi bu kadar düşürmeyin” şeklinde yanıt verince ikili arasında, vatandaşların da dahil olduğu polemik çıktı.

Tartışmanın fitili CHP Çan İlçe Başkanı Ümran Aydın’ın yaptığı şu paylaşımla ateşlendi:

“23 Eylül parkı etrafı #çeşmesi de dahil olmak uzere #500m2 alanı yarın saat 15.00’da Çan belediyesince #satılacaktır.. Son kez uğrayıp veda edebilirsiniz.

Gelecek nesilimize her m2nin imara açılıp satılmasının hesabını kim verecek dersiniz..?

Ve bu, araçlarımızı katlayıp balkonlara park etmenin yollarını aramaya başlamak zamanı geldiğinin resmidir .”

BAŞKAN KUZU’NUN YANITI GECİKMEDİ

Aydın’ın iddiasının ardından vatandaşlar belediyeye tepki gösterdi. Bunun üzerine Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, paylaşımın altına, “İnsaf ya arkadaşlar,hadi Ümran hanım bilmiyorda sizlerde bilmeden etmeden yazıyorsunuz. Ne o çeşme nede o park satılmıyor ve yerlerinde kalıyor.Yarın ikisininde yerlerinde olduğunu görünce ne diyeceksiniz merak ediyorum.Siyaset yapacağız diyede bu kadar seviyeyi düşürmeyin ve bilmeden de konuya atlamayın hemen bence..” şeklinde yorum yaptı.

POLEMİK ÇIKTI

Başkan Kuzu açıklamasının devamında CHP’li Aydın’a “Şu seçimlerde Bülent Öz de,İnşallah bizde Çana birşeyler yapmak için çıkıyoruz ama böyle yanlış bilgilerle algı yapmanın kimseye faydası olmaz.Dediğim gibi o parkta,o çeşmede satılıp yıkılmadığında 3 ay sonra seçimde ne diyeceksiniz?”sorusunu yöneltti.

Aydın’ın bu soruya cevabı ise,  “Lütfen yanlış bilgi vermekten vazgeçin. 130 ada 51 parsel 550 m2 satılık ve çeşme net bir şekilde içinde yer alıyor.”

Sonrasında ikili arasında şu diyalog geçti:

Abdurrahman Kuzu: “İşte her zamanki gibi maalesef partinide hatta adayınızıda zor durumda bırakıyorsun.Net birşey söyledim;Ne o park nede o çeşme kalkmıyor ve aynen orada kalıyorrrr..”

Ümran Aydın: “Başkanım ihale şartnamesini aldık ve inceledik. Neye göre bunu söylüyorsunuz. 51 Parselin sınırları değişti de haberimiz mi yok.”

İŞTE İKİLİ ARASINDA POLEMİĞE KONU OLAN O SATIŞ ŞARTNAMESİ

 


Bu haber 3015 kez okundu.
Siyaset - 12:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Sabah Umurbey’le helalleşti, öğlen kendini astı!
  Umurbey’de yaşayan 64 yaşındaki Meryem Candar dün evinde kendini asarak intihar etti. Çok genç yaşta kocasını kaybeden ve hiç çocuğu olmayan Meryem Candar’ın yıllardır yaşamını tek başına sürdürdüğü bildirildi. HERKESLE HELALLEŞTİ 64 yaşındaki Meryem Candar’ın Cuma sabahı Umurbey’de kurulan pazara çıktığı, burada herkesin hatrını sorup helallik istediği öğrenildi. ARDINDA NOT BIRAKTI Öğle saatlerinde tek başına […]
 • 02
  Başkan Öz’den vatandaşlara gödek ikramı
  Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, Berat Kandili dolayısıyla vatandaşlara gödek ikramında bulundu. Etkinliği sosyal medya hesabından paylaşan Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, “Berat kandili sebebiyle öğlen gödek dağıtımını gerçekleştirdik. İkindi namazından sonra bütün camilerin önünden otobüsler kaldırarak hemşehrilerimizin mezarlık ziyaretlerini yapmalarını sağladık. Emeği geçen herkese teşekkür eder Hayırlı kandiller dilerim” ifadelerini kullandı.
 • 03
  Açı Koleji Çanakkale için gün sayıyor
  2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılında Çanakkale’de faaliyete geçmeye hazırlanan Açı Koleji, 28 Nisan’da Aqua Hall’de düzenlenecek lansmanıyla Çanakkalelilerle buluşacak. Yeni bir eğitim modeliyle öğrencileri buluşturacak olan Açı Koleji Kurucu Müdürü Necdet Çetin, “İlk, orta ve lise bölümü olan okullarında özellikle ana sınıfı bölümü için “karakter eğitimi” çalışmalarının akademik çalışmaların önünde yer alacağını vurguladı. Eğitimin ailede […]
 • 04
  Çan Belediyesinin toplam borcu 114 milyon TL
  Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, önceki yönetimden devraldıkları toplam borç miktarını 114 milyon 859 bin TL olarak açıkladı. 31 Mart Yerel Seçimlerinde CHP’den Çan Belediye Başkanı seçilen ve AK Parti’li selefi Abdurrahman Kuzu’nun iki dönemlik başkanlığına son veren Bülent Öz, ilk meclis toplantısında önceki yönetimden devraldıkları toplam borç miktarını kamuoyuyla paylaştı. Toplantıda kalem kalem borç […]
 • 05
  Özgür Ceylan: Kızılay arpalığa mı çevrildi?
  CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun cevaplaması için Meclis Başkanlığı’na verdiği önergede “Türk Kızılay Derneği’nin bir siyasal partinin arpalığı haline geldiği ve yönetimle aynı düşünmeyen şubelerin kapatıldığı iddiaları söz konusudur. Kızılay’da parti ayrımı yapmaksızın hangi milletvekillerinin kızı, damadı, gelini ya da ağabeyleri, kardeşleri şube yönetimlerinde ya da çalışan olarak görev yapmaktadır?” diye […]

HAVA DURUMU

21 Nisan 2019 PAZAR
 • PTS 14.8°
 • SAL 17.2°
 • ÇAR 18.8°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 96.861
  -0,03%
 • ALTIN 238.33
  0,17%
 • DOLAR 5.813
  0,20%
 • EURO 6.565
  0,51%

GÜNLÜK BURÇLAR