Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
13° Parçalı bulutlu
 • EURO 6.47
 • DOLAR 5.80

Toplu taşıma kullananlar dikkat: Kent Kart yüklemelerinde ‘bonus’ dönemi başladı

Gündem - 26 Kasım 2019 13:17 A A

Çanakkale Belediyesi, toplu taşımayı kullanan vatandaşların, tam biniş kartlarına 40 TL ile 100 TL, öğrenci kartlarına 20 TL ile 100 TL arasında yükleme yaparak 10 binişe kadar ücretsiz bonus hakkı kazanılabileceğini açıkladı.

Belediyenin resmi internet sitesinden söz konusu uygulamaya ilişkin yapılan açıklama şöyle:

Bonus uygulaması ile ücretsiz biniş hakkı kazanarak kent içi toplu taşıma araçlarını daha ekonomik kullanabilirsiniz. Tam biniş kartlarına 40 TL ile 100 TL, Öğrenci kartlarına 20 TL ile 100 TL arasında yükleme yaparak 10 binişe kadar ücretsiz bonus hakkı kazanılabilmektedir.

Bonus uygulaması nedir?

Bonus uygulaması her ayın 1’i ile 31’i arasında Kent Kartlara yapılan dolumlarda tam kartlarda tek seferde 40 TL ve üzeri; öğrenci kartlarında tek seferde 20 TL ve üzerinde yapılan her yükleme için bir sonraki ayın 5’i ile 15’i arasında bayilerden talep edilmesi halinde 7/24 Elektronik Kartlara yükletilen ücretsiz biniş hakkıdır. Bonus binişleri tüm araçlarda geçerlidir. Bu uygulama sayesinde daha tasarruflu bir toplu taşıma hizmeti sağlanmaktadır.

Bonus uygulamasını nasıl alırım?

Her ayın 1’i ile 31’i arası Kent Kartlara yapılan öğrenci kartlarında tek seferde 20 TL ve üzeri; tam kartlarda ise tek seferde 40 TL ve üzeri dolumlarda geçerlidir. Bonus uygulamasından yararlanmak isteyenler bir sonraki ayın 5’i ile 15’i arasında herhangi bir kentkart bayine başvurarak kazanmış oldukları bonusları alabilirler. Kentkart bayi tarafından geçen ay yapılan yüklemenin kontrolünden sonra hak edilen bonus binişi 7/24 kullan-at kartlara yüklenecektir. Yüklenen bonus kullanımı için belirli bir süre sınırlaması bulunmamaktadır. Fakat kullan-at kartların arızalanması durumunda bonus binişlerinin başka karta aktarılamaması sebebiyle kısa sürede kullanılması tavsiye edilmektedir.

Bonus uygulaması ile ne kazanırım?

Örneğin bir öğrenci günde 2 binişten 25 gün için 50 biniş yapmaktadır. Öğrenci üzerinden yapılan hesaplamada bir öğrenci 50 x 2.10 = 105 TL ödemektedir. 105 TL karşılığında bir sonraki ay için 10 bonus temin edebilmektedir. Bonuslar ile birlikte bir öğrenci 105 TL’ye 50 biniş yerine 60 biniş yapabilecektir. Bu sayede bir biniş 2.10 TL yerine 1.75 TL’ye tekabül edecektir.

Öğrenciler 20 TL ve üzerinde yapılan yüklemelerde bonus almaya hak kazanmaktadır.

20 TL yüklendiğinde 2 bonus,

30 TL yüklendiğinde 3 bonus,

40 TL yüklendiğinde 4 bonus,

50 TL yüklendiğinde 5 bonus,

60 TL yüklendiğinde 6 bonus,

70 TL yüklendiğinde 7 bonus,

80 TL yüklendiğinde 8 bonus,

90 TL yüklendiğinde 9 bonus,

100 TL yüklendiğinde 10 bonus hak edecektir.


Bu haber 431 kez okundu.
Gündem - 13:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Çanakkale Belediyesinden, Kepez Belediyesine iki hibe otobüs
  Çanakkale Belediye Meclisinin kararı doğrultusunda; belediye tarafından kullanılmayan iki otobüsün Kepez Belediyesine hibe edilmesi için düzenlenen Otobüs Devri Protokol İmza Töreni Başkanlık Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Bugün düzenlenen Otobüs Devri Protokol İmza Törenine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, Belediye Başkan Yardımcısı Özleyiş Çetin ile Çanakkale Belediyesi ve Kepez Belediyesi Ulaşım Müdürleri katıldı. […]
 • 02
  Başkan Oruçoğlu’ndan Geyikli’ye üniversite müjdesi
  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Ezine’nin Geyikli beldesinde, üniversite binası için tahsis edilmesi planlanan alanda Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu ile birlikte incelemelerde bulundu. Müjdeyi sosyal medya hesabından veren Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, şu ifadeleri kullandı: “Geyikli’de üniversite için hazırlıklar başlıyor… Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. […]
 • 03
  Çanakkale’nin eski Boğaz ve Garnizon Komutanı Gündoğdu yeniden yargılanacak
  15 Temmuz darbe girişimi sonrasında gözaltına alınan ve hakkında, anayasal düzeni silah zoruyla yıkma teşebbüsünden müebbet hapis cezası verilen, eski Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Serdar Ahmet Gündoğdu, yeniden yargılanacak. Çanakkale Gündem Gazetesinden Tunahan Ünsal’ın haberine göre; Yapılan itirazlar sonucunda, Yargıtay 16. Ceza Dairesi alınan kararı bozdu. Yeniden yargılamanın önü açıldı. Tuğamiral Serdar Ahmet […]
 • 04
  Yiğit Akkoyun Ankara yolcusu
  Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı yeni partide yer alacak olan Yiğit Akkoyun parti çalışmaları için Ankara’ya gidiyor. Partinin kuruluş aşamasında pek çok temaslarda bulunacak olan Yiğit Akkoyun çalışmaların kilit noktasındaki isimler arasında yer alıyor. Yiğit Akkoyun’un ismi, Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı partide Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Adayları arasında da geçiyor.
 • 05
  Bülent Turan: “Çan Termik Santrali’ne baca gazı desülfürizasyon tesisi kurulacak”
  AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çan Termik Santrali’ne baca gazı desülfürizasyon tesisi kurulacağını açıkladı. Turan, “Tesisin tamamlanmasıyla beraber Çanımızın havası daha temiz hale gelecek” dedi. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan konuya ilişkin açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “18 Mart Çan Termik Santrali, enerji arz güvenliğinin sağlanmasında, dışa bağımlılığın azaltılmasında ve bölgede […]

HAVA DURUMU

12 Aralık 2019 PERŞEMBE
13°
 • CUM 12.5°
 • CTS 14.5°
 • PAZ 16.7°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 108.867
  0,88%
 • ALTIN 274.93
  -0,06%
 • DOLAR 5.804
  0,06%
 • EURO 6.469
  0,11%

GÜNLÜK BURÇLAR

hgs bakiye yükleme
hgs bakiye yükleme
hgs yükle
çanakkale haber
çanakkale haber
Çanakkale Firma Rehberi
Çanakkale Yemek Siparişi
Çanakkale taksi
Buldun beni