12° Açık
 • EURO 6.14
 • DOLAR 5.47

Umurbey Belediyesi rüzgar gülünün temeli atıldı

İlçeler - 25 Temmuz 2018 15:03 A A

Umurbey Belediyesinin 7 milyon liralık yatırımla yapımı için harekete geçtiği rüzgar gülünün temeli düzenlenen törenle atıldı.

Çanakkale’nin Lapseki ilçesine bağlı Umurbey Belediyesinin rüzgar gülü projesi için bugün Umurbey’de temel atma töreni düzenlendi.

Törene Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, AK Parti Lapseki İlçe Başkanı Halil Özer, 3E Enerji Şirketinin Genel Müdürü Bora Güçlü, Umurbey Belediyesi çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

Kurban kesiminin ardından rüzgar gülü projesi hakkında açıklamalarda bulunan Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, “Küçük bir belde belediyesi olmamıza rağmen Umurbeyimizi her alanda öne çıkaracak projeler geliştiriyoruz. Bu noktadan hareketle rüzgar gülü projesine büyük önem veriyoruz. Bugün itibariyle temeli atıyoruz. En geç 1,5 aylık süreçte rüzgar gülünü beldemize kazandırmış olacağız. Çanakkale’nin parlayan yıldızı konumundaki Umurbeyimizi Türkiye’nin marka beldesi haline getirinceye dek çalışmaya ilk günkü azim ve heyecanla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“HER AY 10 AİLENİN ELEKTRİK FATURASINI ÖDEYECEĞİZ”

Başkan Yavaş, 7 milyon liraya mal olacak rüzgar gülünün belediyeye aylık 100 ila 150 bin lira arasında gelir getireceğini belirterek, “Buradan vatandaşlarımıza bir müjde vermek istiyorum. Her ay seçeceğimiz 10 ailenin elektrik faturasını Umurbey Belediyesi olarak biz ödeyeceğiz” diye konuştu.

“BÜYÜK GELİR SAĞLAYACAĞIZ”

Yüklenici firma yetkilisi 3E Enerji Genel Müdürü Bora Güçlü ise, “Başkanımızın büyük çabaları sonucunda temel atmak suretiyle projenin ilk aşamasını gerçekleştiriyoruz. Rüzgar gülümüz saatte bin kilovat enerji üretebilecek güçte olup, dünyanın en gelişmiş sistemleri ile donatıldı. 55 metre kanat çaplı ve yüksekliği de 70 metre. Bölgenin rüzgarı çok iyi olduğu için rüzgar gülünün hayli verimli çalışacağını düşünüyoruz. Yenilenebilir enerji sayesinde, çevreyi hiç tahrip etmeden Umurbey Belediyesine çok iyi bir gelir sağlayıp, böylesine büyük bir enerjiyi sisteme kazandırmış olacağız” ifadelerini kullandı.

 

İlçeler - 15:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Başkan Yavaş’tan Çanakkale aday adaylığı için ilk açıklama
  Yerel seçimler öncesi Çanakkale Belediye Başkanlığı için aday adaylık başvurusu yapacak olan Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, sosyal medya hesabından ilk açıklamasını yaptı. Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, Çanakkale Belediye Başkanlığı aday adaylık başvurusunu 12 Kasım Pazartesi günü saat 16.30’da AK Parti İl Başkanlığında yapacak. Başkan Yavaş, büyük bir kalabalık eşliğinde aday adaylık dosyasını İl […]
 • 02
  Anadolu Hamidiye Tabyası ziyarete açıldı
  Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restorasyonu tamamlanan Anadolu Hamidiye Tabyası ve Çanakkale Savaşları Tarih Müzesi vatandaşların ziyaretine açıldı. Çanakkale Merkez Barbaros Mahallesinde bulunan ve boğazın güvenliğinin sağlanması için 1892 yılında Sultan 2’inci Abdülhamit tarafından yaptırılan Anadolu Hamidiye Tabyasını; Vali Orhan TAVLI, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Levent Kerim Uça, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı […]
 • 03
  Başkan Yavaş Çanakkale aday adaylığını açıklıyor
  Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, 12 Kasım Pazartesi günü Çanakkale Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayacak. Çanakkale’nin Lapseki ilçesine bağlı Umurbey Beldesinin AK Parti’li Belediye Başkanı Sami Yavaş, 12 Kasım Pazartesi günü Çanakkale Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayacak. Başkan Yavaş saat 16.30’da AK Parti İl Binasına gelip aday adaylık dosyasını teslim edecek.
 • 04
  Çanakkale’de yine 8 saatlik elektrik kesintisi!
  Çanakkale’de geçtiğimiz 21 Ekim’de şehir merkezinin tamamında gündüz 10 saate varan elektrik kesintisi yapılacağı açıklanmış, vatandaştan gelen büyük tepki üzerine geri adım atılarak söz konusu kesinti 5 Kasım’da 01.00 ile 06.00 saatleri arasında yapılmıştı. Anlaşılan o ki UEDAŞ, hafta sonları uzun süreli gündüz elektrik kesintisi sevdasından vazgeçmeyecek. 11 Kasım Pazar günü tesis çalışması sebebiyle saat […]
 • 05
  Bülent Turan: “Öztürk Yılmaz’ın disipline sevki CHP’nin ezan hassasiyetinden değil”
  AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, bir televizyon kanalında yaptığı “Ezan Türkçe okunsun” çıkışının ardından CHP tarafından disipline sevk edilen CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın CHP’nin ezan hassasiyetinden değil, Kemal Kılıçdaroğlu’na muhalifliği dolayısıyla disipline sevk edildiğini öne sürdü. Sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Bülent Turan, “Ezan ve benzeri değerlerle ilgili […]

HAVA DURUMU

13 Kasım 2018 SALI
12°
 • SAL 15.3°
 • ÇAR 13.6°
 • PER 12.2°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 91.445
  -1,50%
 • ALTIN 211.17
  -0,07%
 • DOLAR 5.470
  0,01%
 • EURO 6.143
  -0,12%

GÜNLÜK BURÇLAR