Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
13° Parçalı bulutlu
 • EURO 6.47
 • DOLAR 5.80

Yolcular yenilenen Lapseki ve Gelibolu İskelelerinden memnun

Gündem - 27 Kasım 2019 10:12 A A

Gestaş Deniz Ulaşım, son dönemde 12 milyon TL’si Çanakkale İl Özel İdaresi desteğiyle olmak üzere son dönemde iskelelere 20 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdi. Bu yatırımlar arasında en önemli hamle, Lapseki-Gelibolu hattında boğaz geçişlerini hızlandıracak mevcut Gelibolu ve Lapseki İskelelerinin yenilenmesi oldu. Gestaş, yenilenen mevcut Gelibolu ve Lapseki İskelesi için yolcularının görüşlerini alırken yaya yolcular, özellikle Lapseki İskelesi’ndeki bekleme alanının kış aylarında büyük kolaylık olacağı; araçlı yolcular ise özellikle Gelibolu İskelesi’nde rampa sayısının artmasıyla bekleme sürelerinin azaldığını dile getirdi.

Gestaş Deniz Ulaşım, son dönemde 12 milyon TL’si Çanakkale İl Özel İdaresi desteğiyle olmak üzere son dönemde iskelelere 20 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdi. Bu yatırımlar arasında en önemli hamle, Lapseki-Gelibolu hattında boğaz geçişlerini hızlandıracak mevcut Gelibolu ve Lapseki İskelelerinin yenilenmesi oldu. Gestaş, 2019 yılı içerisinde Çanakkale Boğaz hattında en çok araç yoğunluğunun yaşandığı Gelibolu-Lapseki hattındaki iki iskelesini genişleterek boğaz ulaşımını hem hızlandırdı hem de daha konforlu hale getirdi. Gelibolu İskelesi’nin rampa sayısı artırıldı, iskele alanı genişletildi. Böylece Gelibolu İskelesi’ne yanaşacak gemilerin, bir başka gemiyi bekleme süreleri ortadan kalkmış oldu. Gemilerin daha hızlı araç yükleme ve boşaltma yapmasıyla şehir içi trafiği de rahatladı. Lapseki İskelesi’nde de yine 2019 yılı içerisinde zemin güçlendirme, iskele sahası genişletme, rampa sayısı artırma yatırımları gerçekleşti. Son olarak iskeleye yeni bir yolcu salonu, gişe ve idari bina yapılarak modern bir görünüm kazandırıldı. Lapseki iskelesi araç girişi için yan yol oluşturularak şehir içi trafiğinin oluşmasının önüne geçildi.

“YAYALAR İÇİN DAHA KONFORLU, BEKLEME SÜRELERİ OLDUKÇA AZALDI”

Gestaş, yenilenen mevcut Gelibolu ve Lapseki İskelesi için yolcularının görüşlerini alırken yaya yolcular, özellikle Lapseki İskelesi’ndeki bekleme alanının kış aylarında büyük kolaylık olacağı; araçlı yolcular ise özellikle Gelibolu İskelesi’nde rampa sayısının artmasıyla bekleme sürelerinin azaldığını dile getirdi.

Burak S. (Üniversite öğrencisi): “4 yıldır, sürekli İstanbul’a gitmek için bu hattı kullanıyorum. Daha önceki yıllarda Lapseki İskelesi’nde yayalar için önemli olan bekleme salonu yoktu. Şimdi bekleme salonunun olması özellikle kötü hava şartlarında yolcuların kullanımı için güzel bir hizmet. İskele sahasında yayalar için güvenli bir yol oluşturulması, korkulukların düzeni, iskeleyi yayalar için daha güvenli bir hal almış.”

Araçlı yolcu (Tır şoförü): “Ağır vasıta şoförü olduğum için Lapseki-Gelibolu hattını 13 yıldan beri sürekli kullanıyorum. Çok düzenli ve kullanışlı. Eskisine nazaran çok fark var. Mesela Gelibolu’da tek gişe ve tek rampa zamanı bekleme süreleri uzayabiliyordu, şimdi bilet alımı ve gemiye biniş daha hızlı. Bizim için zaman önemli, çünkü ben gıda taşıyorum. Uzun süre beklemem mümkün değil.”

İbrahim A. (Öğrenci): “Sürekli Edirne’ye üniversiteye gitmek için kullanıyorum. Dış görünümü çok güzel olmuş. Deniz manzarası da eşlik edince çok güzel bir iskele ortaya çıkmış.”

Osman D. (Serbest Meslek): “Balıkesir’de yaşıyorum ancak Gelibolu’ya sürekli seyahat ediyorum. Eskiye göre çok fark var, yaya yolcular için çok daha kullanışlı olmuş.”

Necati Ö. (Emekli): “Daha modern, daha konforlu alanlar oluşturulmuş. Yolcu güvenliği ön plana çıkmış.”

Şermin Ç. (Çalışan): “Bu hattı hemen hemen her gün kullanıyorum. Eski iskele hem yolcular hem de çalışanlar için kötü durumdaydı. Fakat yenilenen iskele ve yolcu salonu ile konforlu hale getirildi. Bu durumdan gayet memnunuz.”

Ahmet Ç. (Emekli): “Çok güzel bir tesis oldu. Her şey mükemmel. Yolcular ve araçlar rahatlıkla geçişlerini sağlıyorlar.”

İlhan Balkan (Tır Şoförü): “Haftada iki kere bu hattı kullanıyorum. Eskisi kadar bekleme süreleri olmadığını gözlemledim. Gelibolu İskelesi tek rampa çalışırken bekleme sürelerimiz 1 saati bulabiliyordu. Şimdi beklemiyoruz diyebilirim.”

Hasan Canyasan (Çalışan): “Eskiden iskele sahası içerisinde ve Gelibolu İskelesi meydanında çok fazla araç kuyrukları vardı fakat şimdi eskiye nazaran daha hızlı araç kuyrukları eritiliyor.”


Bu haber 208 kez okundu.
Gündem - 10:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Çanakkale Belediyesinden, Kepez Belediyesine iki hibe otobüs
  Çanakkale Belediye Meclisinin kararı doğrultusunda; belediye tarafından kullanılmayan iki otobüsün Kepez Belediyesine hibe edilmesi için düzenlenen Otobüs Devri Protokol İmza Töreni Başkanlık Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Bugün düzenlenen Otobüs Devri Protokol İmza Törenine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, Belediye Başkan Yardımcısı Özleyiş Çetin ile Çanakkale Belediyesi ve Kepez Belediyesi Ulaşım Müdürleri katıldı. […]
 • 02
  Başkan Oruçoğlu’ndan Geyikli’ye üniversite müjdesi
  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Ezine’nin Geyikli beldesinde, üniversite binası için tahsis edilmesi planlanan alanda Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu ile birlikte incelemelerde bulundu. Müjdeyi sosyal medya hesabından veren Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, şu ifadeleri kullandı: “Geyikli’de üniversite için hazırlıklar başlıyor… Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. […]
 • 03
  Çanakkale’nin eski Boğaz ve Garnizon Komutanı Gündoğdu yeniden yargılanacak
  15 Temmuz darbe girişimi sonrasında gözaltına alınan ve hakkında, anayasal düzeni silah zoruyla yıkma teşebbüsünden müebbet hapis cezası verilen, eski Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Serdar Ahmet Gündoğdu, yeniden yargılanacak. Çanakkale Gündem Gazetesinden Tunahan Ünsal’ın haberine göre; Yapılan itirazlar sonucunda, Yargıtay 16. Ceza Dairesi alınan kararı bozdu. Yeniden yargılamanın önü açıldı. Tuğamiral Serdar Ahmet […]
 • 04
  Yiğit Akkoyun Ankara yolcusu
  Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı yeni partide yer alacak olan Yiğit Akkoyun parti çalışmaları için Ankara’ya gidiyor. Partinin kuruluş aşamasında pek çok temaslarda bulunacak olan Yiğit Akkoyun çalışmaların kilit noktasındaki isimler arasında yer alıyor. Yiğit Akkoyun’un ismi, Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı partide Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Adayları arasında da geçiyor.
 • 05
  Bülent Turan: “Çan Termik Santrali’ne baca gazı desülfürizasyon tesisi kurulacak”
  AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çan Termik Santrali’ne baca gazı desülfürizasyon tesisi kurulacağını açıkladı. Turan, “Tesisin tamamlanmasıyla beraber Çanımızın havası daha temiz hale gelecek” dedi. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan konuya ilişkin açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “18 Mart Çan Termik Santrali, enerji arz güvenliğinin sağlanmasında, dışa bağımlılığın azaltılmasında ve bölgede […]

HAVA DURUMU

12 Aralık 2019 PERŞEMBE
13°
 • CUM 12.5°
 • CTS 14.5°
 • PAZ 16.7°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 108.867
  0,88%
 • ALTIN 274.93
  -0,06%
 • DOLAR 5.804
  0,06%
 • EURO 6.469
  0,11%

GÜNLÜK BURÇLAR

hgs bakiye yükleme
hgs bakiye yükleme
hgs yükle
çanakkale haber
çanakkale haber
Çanakkale Firma Rehberi
Çanakkale Yemek Siparişi
Çanakkale taksi
Buldun beni