Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Açık
 • EURO 6.65
 • DOLAR 6.12

Başkan Işık: “Cumhuriyetimizin yok olmasına izin vermeyeceğiz!”

Gündem - 28 Ekim 2017 18:00 A A

Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Cumhuriyet Bayramı’nın 94’üncü yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı…

Başkan Işık mesajında Cumhuriyet’in gelecek nesillerin koruyuculuğuna emanet olduğunu ve gelecek nesillerin eğitiminin de bu nedenle çok önemli olduğunu vurguladı. Gençlere Cumhuriyetin koruyuculuğunu başarıyla gerçekleştireceklerine olan inancını da belirten Başkan Işık; “Cumhuriyetimizin yok olmasına izin vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Başkan Işık’ın mesajının tamamı şöyle:

“Ülkemizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemizin sigortası olarak bizlere emanet ettiği, bizlerinse çocuklarımıza emanet edeceğimiz Cumhuriyetimizin 94. yılını kutluyoruz.

Kurucu liderimiz Mustafa Kemal Atatürk, yaşadığı dönemde gösterdiği askeri dehasının yanı sıra politik zekasıyla da günümüzde bile hala öngörüleriyle bizlere yol göstermektedir. O büyük lider gençliğe hitabında gençliğe birinci vazife olarak Türk istiklal ve Cumhuriyetini sonsuza kadar koruma ve kollama görevini vermiştir.

“Cumhuriyeti ve onun gereklerini yüksek sesle anlatınız. Bunu yüreklere yerleştirmek için elverişli olan hiçbir durumu kaçırmayınız” diyen liderimizin bizlere verdiği görevi gerçekleştirebilmemiz için çocuklarımızı iyi bir eğitimle yaşama hazırlamalıyız. Günümüzde iş başa düşmüştür. Her birimiz çocuklarımıza, gençlerimize Cumhuriyet’in kazanımlarını anlatmalı; onları Atatürk’ün önderliğinde gerçekleştirilen kurucu değerlerimize bağlı bireyler olarak yetiştirmeliyiz. Bahaneye yer yok.

Köy okullarının kapatılması ile başlayan eğitimde yozlaşma, bugün de aynı taktiklerle devam etmektedir. Kendi okullarını inşa eden, müzik aleti çalabilen, kültür ve birikimle donanmış o nesil; yıllardır gelişim yerine kurucu değerlerle çatışanlar yüzünden yok oldu.

28 Ekim 1923 akşamı yakın arkadaşlarını Çankaya’ya çağırarak “Yarın Cumhuriyet’i ilan edeceğiz” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün azim ve kararlılığı ile 94 yıllık Cumhuriyetimizin yok olmasına izin vermeyeceğiz. Bizden öncekiler nasıl koruduysa, bugün de koruma görevi bizim. Yarının koruyucularını yetiştirip, ülkemizi güvenli ellere emanet edeceğimize inanıyorum.

29 Ekim 1923 yılında başlayan bu yolculukta 94 yıl geride kaldı. Gelecek güzel günlerin teminatı olan Cumhuriyet Bayramımızı tüm samimiyetimle kutlar; bu uğurda canlarını ortaya koymuş tüm şehit ve gazilerimizin önünde saygıyla eğilirim.”


Bu haber 2517 kez okundu.
Gündem - 18:00 A A
BENZER HABERLER

HABER LİSTESİ

 • 01
  CHP’yi karıştıran video klip!
  CHP’de Metin Ümit Ural’ın zaferiyle sonuçlanan İl Kongresinin ardından sosyal medyada dolaşıma sokulan bir video klip, partililerden büyük tepki çekti. Söz konusu video klipte, salâ fonu eşliğinde seçimi kaybeden önceki dönem CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan ile CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek’in fotoğrafları yer alıyor. Dostluk içinde gerçekleştirilen ve Metin Ümit […]
 • 02
  Esenler Mahallesinde elektrikler kesilecek!
  UEDAŞ ekiplerince yapılacak bakım-onarım çalışması nedeniyle Esener Mahallesinin bazı bölgelerinde 25 Şubat Salı ve 26 Şubat Çarşamba günleri dörder saatlik elektrik kesintisi yapılacak. Elektrik kesintiden etkilenecek bölgeler ile söz konusu kesintilerin yapılacağı tarih ve saat aralıkları ise şu şekilde: 25 Şubat Salı Kesinti saatleri: 13.00 – 17.00 Kesintiden etkilenecek bölgeler: Esenler Mahallesine bağlı İmadettin Elmas […]
 • 03
  Vergi Dairesi Müdürlüğü’nden Başkan Erdoğan’a ziyaret
  Biga Vergi Dairesi Müdürü Salih Kılıç ve beraberindeki heyet 31. Vergi Haftası dolayısıyla Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’a ziyarette bulundu. Biga Vergi Dairesi Müdürü Salih Kılıç ve Vergi Dairesi personeli bu yıl 24 Şubat-1 Mart tarihleri arasında kutlanan Vergi Haftası münasebetiyle Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ı makamında ziyaret etti. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenin ardından kurum […]
 • 04
  Çan’ın genç mucitleri beğeni topladı
  Çan Belediyesi Çocuk Kültür Evi Robotik Takımı “Karantina”, hafta sonu yapılan ODTÜ Robot Günleri’de Çan’ı başarıyla temsil etti. Çan Belediyesinden yapılan açıklamada, “Tüm Türkiye’den 400’ün üstünde robot takımının 7 farklı kategoride yarıştığı etkinliğe ilk kez katılan genç mucitlerimizi tebrik ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.
 • 05
  İlçe minibüslerine şimdi de Troya Caddesi yasağı!
  Ezine Birlik’ten yapılan açıklamada, Ezine’ye gidiş istikametinde ilçe minibüslerinin Troya Caddesine girmesinin yasaklandığı bildirildi. Çan Birlik’ten yapılan açıklamada ise, Troya Caddesi’nden Çan’a gidiş istikametinde yolcu almalarının yasaklandığı duyuruldu. Çanakkale’de ilçe minibüsleriyle ilgili ilginç gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. İlk olarak Bölge İdare Mahkemesi’nin kararıyla, ilçe minibüslerinin Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesine yolcu taşımaları yasaklanmıştı. Yasağın […]

HAVA DURUMU

25 Şubat 2020 SALI
 • ÇAR 17.1°
 • PER 15.0°
 • CUM 12.7°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 114.789
  0,00%
 • ALTIN 326.19
  0,00%
 • DOLAR 6.123
  0,15%
 • EURO 6.651
  0,21%

GÜNLÜK BURÇLAR