Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
12° Parçalı az bulutlu
 • EURO 6.64
 • DOLAR 6.12

Biga Belediyesi’nde Toplu İş Sözleşmesi imzalandı

İlçeler - 10 Şubat 2020 13:26 A A

Biga Belediyesi ve Biga Kent Hizmetleri A.Ş. ile Hak İş Konfederasyonu’na bağlı Hizmet İş Sendikası arasında kabul edilen toplu iş sözleşmesi törenle imzalandı.

Biga Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında yapılan toplu iş sözleşmesi imza töreni için Ada Düğün Salonu’nda belediye çalışanlarının katıldığı yemekli program düzenlendi. Programa, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Belediye Başkan Yardımcıları Nazım Hikmet Keskiner ve Sıtkı Keçeci, Hak-İş Konfederasyonu Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Vekili Hüseyin Öz, Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Çanakkale İl Başkanı Vedat Yılmaz, İl Başkan Yardımcısı Davut Aydın ve belediye çalışanları katıldı. Zam oranının açıklanması ve toplu iş sözleşmesinin imzalanmasıyla işçilerde büyük bir sevinç yaşandı.

“İŞÇİNİN ALIN TERİ ÜZERİNDEN PAZARLIK YAPMAYAN BELEDİYE BAŞKANIMIZ BÜLENT ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ve Hak-İş Konfederasyonu Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Vekili Hüseyin Öz masaları tek tek gezip işçilerle selamlaştı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra ilk konuşmayı Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Çanakkale İl Başkanı Vedat Yılmaz yaptı. Yılmaz, “Bugün burada Biga ilçemizde bulunuşumuz işçi arkadaşlarımızın yakın geleceklerinde daha iyi bir yaşamın adımlarını atmak içindir. Biz önce insan önce emek diyoruz. İnsanı ve emeği önceliyoruz. İmzamız işçinin kararıdır ilkesinin bir kez daha yolumuzu aydınlattığını görüyoruz. Yapılan Toplu İş Sözleşmesi ile birlikte Biga Belediyemizde çalışan işçi kardeşlerimizin günlük yevmiyelerine ortalama yüzde 22 zam yapılmış olup, sosyal haklara da yüzde 16 oranında zam yapılmıştır. Biga Kent Hizmetleri A.Ş. de çalışan işçi kardeşlerimize de günlük yevmiyelerine ortalama yüzde 25 ücret zammı yapılmış olup, bunun yanında yemek yardımı, yakacak yardımı, çocuk yardımı, bayram yardımı, eğitim yardımı, direksiyon primi, sorumluluk zammı ve senede 35 gün ikramiyeye hak kazanılmıştır. Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde işçinin alın teri üzerinden hiçbir şekilde pazarlık etmeyen gönlü güzel adam Belediye Başkanımız Bülent Erdoğan’a ayrıca teşekkür etmek istiyorum” dedi.

“SİZ VARSANIZ BİZ VARIZ, SİZ VARSANIZ BİGA BELEDİYESİ VAR”

Biga Belediyesi çalışanlarına ‘çok kıymetli ailem’ diyerek sözlerine başlayan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, “Sayın Genel Başkan vekilim, Sendikamızın il ve ilçe başkanları, çok kıymetli ailem, basınımızın güzide temsilcileri hepinizi saygıyla selamlıyorum. Sendikamızın toplu iş sözleşmesinin imzalandığı bu geceye hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Bizler çok farklı kültürlerden oluşan tek milletiz, hepimizin siyasi olarak aynı bakması mümkün değil. Seçimler zamanı her siyasi parti sevgi, saygı çerçevesinde çalışmasını yapar ve milletimizin verdiği karar doğrultusunda görevlendirmeler yapılarak yönetim göreve başlar. Biz de 31 Mart’ta yapılan seçimler doğrultusunda halkımızın teveccühü ile sandıkta seçildik ve göreve geldik. Yaklaşık 11 ay gibi bir zaman geçti ve önümüzde 4 yıl var. Biz bu 4 yıl içerisinde milletimizin bize emanet ettiği Biga Belediyesi olarak hep birlikte halkımıza en iyi hizmeti nasıl veririz bunun peşindeyiz. Biz herkesin siyasi görüşüne saygılıyız ama Biga Belediyesi çatısı altında çalışan bütün çalışanları işini en iyi şekilde yapmanın peşinde olsun. Seçim geldiği zaman da herkes kime oy vermek istiyorsa gönül rahatlığıyla, özgür ve demokratik hakkıyla oyunu kullansın. Ben bugüne kadar Biga’daki hizmetlere vermiş olduğunuz katkılardan, emeklerinizden ve çalışmalarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Belediyecilik hizmetlerinde nasıl hak, hakkaniyet, adalet ölçülerini gözetiyorsak çalışanlarımızın da emekleri karşılığında alacağı ücretler konusunda da sendikamızla masaya oturduk artı ve eksi olan yönlerini konuştuk. Hakkınız ve eksik olan ne varsa hepsini sözleşmeye dahil ettik. Siz varsanız biz varız, siz varsanız Biga Belediyesi var anlayışıyla inşallah bu sözleşmeye imza atıyoruz. Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin. Bizler Biga’nın hizmetkarıyız. Hak ve doğru olan işleri hep birlikte yapacağız. Görev sürelerimiz bittiği zaman da hep birlikte biz Biga’ya hizmet ettik, bu çorbada bizim tuzumuz var diyeceğiz. Ülkemizin son günlerde yaşadığı deprem ve çığ felaketleri ile uçak kazasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, şehit düşen güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu.
Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ın konuşmasındaki sözlere dikkat çeken Hak-İş Konfederasyonu Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Vekili Hüseyin Öz, şöyle konuştu:

“Hizmet-İş Sendikası olarak Biga’da yeni değiliz, 15 yıldır Biga’da örgütlüyüz. 2014-2019 yılları arasında belediyemizin yönetiminin el değiştirmesi neticesinde ne yazık ki arkadaşlarımız sendikamızdan ayrılmak zorunda bırakıldı. Ancak 31 Mart seçimlerinden sonra tekrar bir araya geldik. Bunun için de Cenabı Allah’a Hamd ediyorum, sizlere çok çok teşekkür ediyorum. Bu toplu iş sözleşmelerinin gerçekleştirilmesinde ve imza aşamasına gelinmesindeki emeğinden dolayı Biga Belediye Başkanımıza çok teşekkür etmek istiyorum. Biz 300 binden fazla üyesi olan büyük bir aileyiz. Evlatlarımızda, çocuklarımızla beraber yaklaşık 3 milyon kişilik bir aileyi temsil ediyoruz. Biga’da böylesi güzel bir sözleşmeye imza atmaktan, sizin evinize huzurla gitmenize vesile olmaktan mutlu olduğumuzu ifade etmek isterim. Bugüne kadar yaptığımız toplu iş sözleşmelerinde Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ın işçilerine karşı gösterdiği yakınlık ve sevgiyi çok az yerde gördüm. Sizlere kıymetli ailem diye hitap etti. Kendisine sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Toplu iş sözleşmesinin Biga Belediyesi ve bütün arkadaşlarımız için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.”

Konuşmaların ardından Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Hak-İş Konfederasyonu Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Vekili Hüseyin Öz ve Hizmet-İş Sendikası Çanakkale İl Başkanı Vedat Yılmaz tarafından toplu iş sözleşmesi imzalandı. Karşılıklı plaket takdimi ve aile fotoğrafı çekilmesinin ardından program sona erdi.


Bu haber 234 kez okundu.
İlçeler - 13:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  CHP’yi karıştıran video klip!
  CHP’de Metin Ümit Ural’ın zaferiyle sonuçlanan İl Kongresinin ardından sosyal medyada dolaşıma sokulan bir video klip, partililerden büyük tepki çekti. Söz konusu video klipte, salâ fonu eşliğinde seçimi kaybeden önceki dönem CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan ile CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek’in fotoğrafları yer alıyor. Dostluk içinde gerçekleştirilen ve Metin Ümit […]
 • 02
  Esenler Mahallesinde elektrikler kesilecek!
  UEDAŞ ekiplerince yapılacak bakım-onarım çalışması nedeniyle Esener Mahallesinin bazı bölgelerinde 25 Şubat Salı ve 26 Şubat Çarşamba günleri dörder saatlik elektrik kesintisi yapılacak. Elektrik kesintiden etkilenecek bölgeler ile söz konusu kesintilerin yapılacağı tarih ve saat aralıkları ise şu şekilde: 25 Şubat Salı Kesinti saatleri: 13.00 – 17.00 Kesintiden etkilenecek bölgeler: Esenler Mahallesine bağlı İmadettin Elmas […]
 • 03
  Vergi Dairesi Müdürlüğü’nden Başkan Erdoğan’a ziyaret
  Biga Vergi Dairesi Müdürü Salih Kılıç ve beraberindeki heyet 31. Vergi Haftası dolayısıyla Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’a ziyarette bulundu. Biga Vergi Dairesi Müdürü Salih Kılıç ve Vergi Dairesi personeli bu yıl 24 Şubat-1 Mart tarihleri arasında kutlanan Vergi Haftası münasebetiyle Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ı makamında ziyaret etti. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenin ardından kurum […]
 • 04
  Çan’ın genç mucitleri beğeni topladı
  Çan Belediyesi Çocuk Kültür Evi Robotik Takımı “Karantina”, hafta sonu yapılan ODTÜ Robot Günleri’de Çan’ı başarıyla temsil etti. Çan Belediyesinden yapılan açıklamada, “Tüm Türkiye’den 400’ün üstünde robot takımının 7 farklı kategoride yarıştığı etkinliğe ilk kez katılan genç mucitlerimizi tebrik ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.
 • 05
  İlçe minibüslerine şimdi de Troya Caddesi yasağı!
  Ezine Birlik’ten yapılan açıklamada, Ezine’ye gidiş istikametinde ilçe minibüslerinin Troya Caddesine girmesinin yasaklandığı bildirildi. Çan Birlik’ten yapılan açıklamada ise, Troya Caddesi’nden Çan’a gidiş istikametinde yolcu almalarının yasaklandığı duyuruldu. Çanakkale’de ilçe minibüsleriyle ilgili ilginç gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. İlk olarak Bölge İdare Mahkemesi’nin kararıyla, ilçe minibüslerinin Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesine yolcu taşımaları yasaklanmıştı. Yasağın […]

HAVA DURUMU

24 Şubat 2020 PAZARTESİ
11°
 • SAL 14.7°
 • ÇAR 16.7°
 • PER 14.9°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 114.789
  -1,75%
 • ALTIN 328.68
  2,07%
 • DOLAR 6.117
  0,42%
 • EURO 6.644
  0,47%

GÜNLÜK BURÇLAR