Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
14° Kapalı
 • EURO 6.64
 • DOLAR 6.12

Biga Belediyesinden, vatandaşlara büyük kolaylık

İlçeler - 4 Şubat 2020 14:42 A A

Biga Belediyesi ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü arasında, Tapu Ve Kadastro Bilgi Sistemi (TAKBİS) paylaşımı “Web-Tapu Sistemi” protokolü imzalandı.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Web-Tapu Sistemi”, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ile Biga İlçe Tapu Sicil Müdürü Derviş Altınışık arasında Biga Tapu Müdürlüğü’nde imzalanan protokolle uygulamaya konuldu.

Protokolün imzalanmasının ardından konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, “Günümüzün en değerli şeylerinden bir tanesi de hiç kuşkusuz zamandır. Vatandaşlarımızın kurumlar arasında git gel yapmadan zamanını en doğru şekilde değerlendirmesini amaçladık ve akıllı kent otomasyon sistemleri kapsamında çalışmalarımızı hızlandırdık. Bu noktada tüm bilgilerin verimli ve doğru bir şekilde kullanılması, zamanı doğru kullanmak, anlık online olarak tapu bilgilerini alabilmek adına e-imar uygulamamızı hayata geçirerek TAKBİS sistemine dahil olduk. Biga’mıza, vatandaşlarımıza çok büyük katkıları olacak bir protokol imzaladık. İmzaladığımız bu protokolün ardından tapu bilgileri bir tuş kadar yakın olacak ve birkaç dakika içerisinde vatandaşlarımızın işlemleri tamamlanacak. Emeği geçenlere teşekkür ederek uygulamanın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Biga İlçe Tapu Sicil Müdürü Derviş Altınışık ise yaptığı açıklamada, “İmzaladığımız bu protokolün amacı vatandaşlarımıza yerinde daha iyi hizmet vermektir. TAKBİS alt yapımızdaki tüm verileri Biga Belediyesi kendi işleriyle ilgili değerlendirme ve kullanma imkanı sağlayacak. Belediye alacaklarını takip edebildiği gibi, taşınmaza ait bilgileri görebilecek. Vatandaşlarımız bize gelmeden kendi birimlerinde işlemlerini gerçekleştirebilecek. Biga’mıza hayırlı olsun” dedi.

WEB-TAPU SİSTEMİ İLE NELER YAPILABİLECEK?

İmzalanan protokol sayesinde, hizmetler sağlıklı, hızlı ve verimli olarak sunulacak ve Biga Belediyesi tapu bilgilerine online ulaşabilecek. Vatandaşların emlak, imar, çevre temizlik servisi, işyeri açma ruhsatı gibi benzer işlemlerinde, Biga Belediyesi tarafından görülmesi gereken güncel tapu verileri artık online olarak anında görülecek. Bu sayede vatandaşların işlemlerini tamamlayabilmek için tapuya giderek buradan güncel tapu bilgilerini onaylattırıp Biga Belediyesi’ne geri getirmelerinin önüne geçilecek. Protokol ile vatandaşlar belediye ile ilgili tapu işlemlerinde harç ödemekten de kurtulacak. Tapu müdürlükleri ve belediye başkanlığı birimlerindeki işlem yoğunluğu azaltılacak, işlem süreçleri kısaltılacak ve verimlilik artırılacak. Tapu ve belediye hizmetlerinin etkin, hızlı, güvenli ve elektronik ortamda sunumuyla vatandaş memnuniyeti sağlanacak. Ayrıca yazışma usulüyle yapılan bütün kamu haczi ile Belediye Gelirleri Kanununa göre yapılan belirtmeler ile belediyece talep edilen ve TKGM tarafından uygun görülen diğer tapu ve kadastro işlemlerinin Web-Tapu sistemi aracılığıyla TAKBİS üzerinden güvenli elektronik ortamda yapılması sağlanacak.


Bu haber 327 kez okundu.
İlçeler - 14:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  CHP’yi karıştıran video klip!
  CHP’de Metin Ümit Ural’ın zaferiyle sonuçlanan İl Kongresinin ardından sosyal medyada dolaşıma sokulan bir video klip, partililerden büyük tepki çekti. Söz konusu video klipte, salâ fonu eşliğinde seçimi kaybeden önceki dönem CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan ile CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek’in fotoğrafları yer alıyor. Dostluk içinde gerçekleştirilen ve Metin Ümit […]
 • 02
  Esenler Mahallesinde elektrikler kesilecek!
  UEDAŞ ekiplerince yapılacak bakım-onarım çalışması nedeniyle Esener Mahallesinin bazı bölgelerinde 25 Şubat Salı ve 26 Şubat Çarşamba günleri dörder saatlik elektrik kesintisi yapılacak. Elektrik kesintiden etkilenecek bölgeler ile söz konusu kesintilerin yapılacağı tarih ve saat aralıkları ise şu şekilde: 25 Şubat Salı Kesinti saatleri: 13.00 – 17.00 Kesintiden etkilenecek bölgeler: Esenler Mahallesine bağlı İmadettin Elmas […]
 • 03
  Vergi Dairesi Müdürlüğü’nden Başkan Erdoğan’a ziyaret
  Biga Vergi Dairesi Müdürü Salih Kılıç ve beraberindeki heyet 31. Vergi Haftası dolayısıyla Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’a ziyarette bulundu. Biga Vergi Dairesi Müdürü Salih Kılıç ve Vergi Dairesi personeli bu yıl 24 Şubat-1 Mart tarihleri arasında kutlanan Vergi Haftası münasebetiyle Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ı makamında ziyaret etti. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenin ardından kurum […]
 • 04
  Çan’ın genç mucitleri beğeni topladı
  Çan Belediyesi Çocuk Kültür Evi Robotik Takımı “Karantina”, hafta sonu yapılan ODTÜ Robot Günleri’de Çan’ı başarıyla temsil etti. Çan Belediyesinden yapılan açıklamada, “Tüm Türkiye’den 400’ün üstünde robot takımının 7 farklı kategoride yarıştığı etkinliğe ilk kez katılan genç mucitlerimizi tebrik ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.
 • 05
  İlçe minibüslerine şimdi de Troya Caddesi yasağı!
  Ezine Birlik’ten yapılan açıklamada, Ezine’ye gidiş istikametinde ilçe minibüslerinin Troya Caddesine girmesinin yasaklandığı bildirildi. Çan Birlik’ten yapılan açıklamada ise, Troya Caddesi’nden Çan’a gidiş istikametinde yolcu almalarının yasaklandığı duyuruldu. Çanakkale’de ilçe minibüsleriyle ilgili ilginç gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. İlk olarak Bölge İdare Mahkemesi’nin kararıyla, ilçe minibüslerinin Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesine yolcu taşımaları yasaklanmıştı. Yasağın […]

HAVA DURUMU

24 Şubat 2020 PAZARTESİ
14°
 • SAL 14.7°
 • ÇAR 16.7°
 • PER 14.9°

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 114.789
  -1,75%
 • ALTIN 328.68
  2,07%
 • DOLAR 6.117
  0,42%
 • EURO 6.644
  0,47%

GÜNLÜK BURÇLAR